Together Magazyn » Ekologia » Magazyn Together poleca…

Magazyn Together poleca…

medico-dent-logoKlinika stomatologiczna MedicoDent

„Powstała w 2000 roku z myślą o najbardziej wymagających Pacjentach, dla których jakość leczenia jest równie istotna co atmosfera. Udało nam się zbudować zespół, który cenimy jako specjalistów i ludzi. Nasza wiedza, doświadczenie a przede wszystkim podmiotowe podejście do każdego Pacjenta stanowią bezcenną wartość, która daje nam radość i satysfakcję w naszej codziennej pracy.  Każdy uśmiechnięty Pacjent uświadamia nas o wyjątkowości naszej profesji, do której podchodzimy z ogromny szacunkiem i zaangażowaniem.”

Serdecznie zapraszamy
Dr Iwona Dawlidowicz-Basir,  Dr n. med. Aaron Basir


loopys-word-logoCentrum Rozrywki Loopy’s World

„Firma narodziła się w Szwecji. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowaniu przyjaznych centrów rodzinnej rozrywki, które chcemy wykorzystać dziś w Polsce. Właściciele Loopy’s World wierzą, że dzieci są naszym największym dobrem i mają nadzieję, że to właśnie w Loopy’s znajdą cudowną zabawę i piękne wspomnienia. Naszym głównym celem jest zapewnienie całym rodzinom doskonałej i bezpiecznej zabawy. Nasze obiekty są nowoczesne i zaprojektowane zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. Dzięki temu, gdy przekraczasz próg Loopy’s World możesz oderwać się od zmartwień i zrelaksować się wspólnie ze swoim dzieckiem.

Dokładamy wszelkich starań, by Wasze dziecko było uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Ten cel pragniemy osiągnąć nie tylko dzięki zabawie, ale również współpracując z szeregiem organizacji, zajmujących się prawami dzieci i działającymi na ich rzecz.

Naturalnie, nie zapominamy także o Was, kochani rodzice! Dorośli też znajdą u nas mnóstwo atrakcji – możecie odprężyć się przy aromatycznej kawie, popracować przy laptopie, korzystając z bezpłatnego dostępu do internetu (Wi-Fi), albo dołączyć do maluchów i … pobawić się jak dzieci!”


alegoria-kultury-logoFundacja Alegoria Kultury

Fundacja, której celem jest propagowanie szeroko rozumianej kultury przede wszystkim w Gdańsku – Wrzeszczu oraz aktywizacja i budowa w na bazie tej działalności społeczności obywatelskiej, powstała 4 lipca 2014 r w Gdańsku.

Od momentu uruchomienia lokalu Fundacja będzie prowadzić działalność kulturalną i gastronomiczną w lokalu „Cafe PERON 5” przy ul. Dmowskiego 10 BC. W Gdańsku – Wrzeszczu:- od godz 9,00 do 22,00 od poniedziałku do soboty o od 10,00 do 22,00 w niedzielę;- od 9,00 do 12,00 specjalizujemy się w nietypowych śniadaniach serwowanych na miejscu i na
wynos;- od godz, 12,00 do 18,00 zapraszamy naszych Gości na lancze jakich nie znajdziecie w
okolicznych lokalach gastronomicznych;- od godz. 18.00 do 22,00 prowadzimy działalność kulturalną. Szczegóły na stronach www.


kabada-medycyna-rodzinna-logoWanda Kabata – Medycyna Rodzinna

„Nasza historia sięga 1995 roku, gdy Wanda Kabata, pediatra, specjalista medycyny rodzinnej, jako pierwszy lekarz rodzinny w Trójmieście rozpoczęła indywidualną praktykę kontraktowaną przez Kasę Chorych. Z czasem do przychodni, jako lekarze, dołączyli jej synowie wraz z żonami, oferując dodatkowo usługi poradni chirurgicznej i pracowni USG, poszerzonej o nowoczesną metodą elastografii. Dzięki wspólnej pracy, rozumiejąc potrzeby wielu pokoleń, przychodnia stała się miejscem przyjaznym dla całej rodziny. Dziś przychodnia rozwija się dynamicznie, oferując pacjentom najwyższej jakości opiekę medyczną.

W naszej przychodni świadczymy nieodpłatne usługi medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Odpłatna oferta obejmuje dodatkowe usługi z zakresu medycyny pracy i badań kierowców.

Cenimy sobie komfort oraz czas naszych pacjentów, dlatego dbamy o to, żeby zapisy na wizytę odbywały się sprawnie bez konieczności stania w kolejce. Do przychodni można zarejestrować się telefonicznie lub drogą elektroniczną.”


woda-nata-logoWoda mineralna sprzed milionów lat

Naturalna woda mineralna Nata Aqua wydobywana jest na terenie czystego ekologicznie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, ze źródła głębinowego (156m), ukształtowanego podczas plejstocenu, epoki lodowcowej, ponad 1,8 miliona lat temu. Nata Aqua należy do najlepszych jakościowo wód w całym kraju.
Wyjątkowość marki Nata polega na tym, iż wszystkie jej produkty powstają na bazie doskonałego surowca, jakim jest woda polodowcowa, ze źródła głębinowego na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Nadrzędnym celem Firmy jest produkcja wysokiej jakości naturalnej wody mineralnej niegazowanej i gazowanej oraz napojów, zapewniająca najlepsze walory smakowe ale i bezpieczeństwo zdrowotne konsumentów.

mobile-medico-logoBadanie przesiewowe słuchu dzieci za pomocą telefonu komórkowego

Wstępne przesiewowe badanie słuchu zaprojektowano jako prostą Grę Słuchową, którą można grać z dzieckiem. Podczas tej Gry można obserwować reakcję dziecka na głosy: krowy, koguta i ptaszków. Głosy te stanowiące dźwięki testowe są kalibrowane w częstotliwości i natężeniu poziomu akustycznego.

 

Więcej na stronie mobilemedico.com


aquapark-sopot-logoAquapark Sopot

Aquapark jest miejscem, w którym każdy może odnaleźć swój sposób na relaks, spędzić przyjemnie czas, zadbać o zdrowie i urodę. Wiele atrakcji zapewni wszystkim doskonale spędzone wspólnie chwile.

 


experyment-logoCentrum Nauki EXPERYMENT

Jedno z pierwszych polskich centrów nauki. Już od ponad ośmiu lat łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. EXPERYMENT kieruje swoją ofertę dla całych rodzin, młodzieży i dorosłych – tam każdy znajdzie coś dla siebie! Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w którym w sposób namacalny mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie.

W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni bierze również aktywny udział w Piknikach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, Pikniku Naukowym Polskiego Radia w Warszawie, czy akcjach ekologicznych (np. „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” odbywającej się corocznie w Gdyni).


Logo-Clinica-Medica-biale-tlo-300x207Clinica Medica – Wielospecjalistyczny Szpital z Przychodnią

Klinika rozpoczęła działalność 2 grudnia 1996 r. jako pierwszy w Województwie Pomorskim i Polsce północnej prywatny szpital zabiegowy. W kolejnych latach działalności ilość udzielanych świadczeń medycznych – porad specjalistycznych, badań diagnostycznych i zabiegów operacyjnych, bardzo szybko wzrastała. W pierwszym roku działalności wykonaliśmy tylko 370 zabiegów operacyjnych, w drugim roku blisko 2-krotnie więcej.

Stopniowy rozwój Kliniki spowodował, że obecnie każdego roku wykonuje po ponad 1.800 operacji, 12.000 badań diagnostycznych, udziela około 25.000 porad specjalistycznych i hospitalizuje blisko 1.600 pacjentów.


logo-bartekBARTEK – producent obuwia dziecięcego

Bartek jest polską firmą, największym producentem obuwia dziecięcego w kraju i jedyną tak liczną siecią w Europie, posiadającą obuwie wyselekcjonowane dla dzieci w wieku 1-10 lat. Od początku swojej działalności wyprodukowali już ponad 10 milionów par butów, a produkty można kupić na całym świecie.

Zespół tworzący buciki to specjaliści, dla których poznawanie potrzeb rozwojowych dziecka jest pasją. Codziennie pracuje nad tym by buty jak najlepiej odpowiadały anatomii dziecięcych stóp. Co sezon poddaje je specjalistycznym testom przeprowadzanym przez niezależne instytucje, które potwierdzają ich wysoką jakość (Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka nr OP-4455, ważna jest do 15.09.2015, znak Zdrowa Stopa).


sokolow-logo„SOKOŁÓW” S.A.

Spółka mająca swą siedzibę w Sokołowie Podlaskim. Obecnie w skład „SOKOŁÓW” S.A. wchodzi siedem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu i Tarnowie. Trzy z Oddziałów (w Sokołowie Podlaskim, Robakowie i Jarosławiu) prowadzą ubój wieprzowy oraz zajmują się przetwórstwem. Oddziały w Kole i Tarnowie prowadzą ubój wołowy. Oddziały w Czyżewie i Dębicy zajmują się wyłącznie przetwórstwem.

 


logo_inproGrupa Inpro

Firma istnieje od 1987 roku i w ciągu 28 lat swojej działalności uzyskała pozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich w Polsce, szczególnie na rynku trójmiejskim.

Działalność Grupy obejmuje również produkcję prefabrykatów budowlanych realizowaną przez spółkę zależną inBet oraz montaż instalacji sanitarnych wewnętrznych przez spółkę zależną ISA. Priorytetem Inpro jest doskonała lokalizacja projektów i nacisk położony na wysoką jakość wykonania. Dostosowanie oferty do wymagań klientów sprawiło, że Inpro znalazło się wśród czołowych deweloperów w Trójmieście ze względu na liczbę sprzedanych mieszkań. Od początku istnienia firmy do dnia dzisiejszego Spółka zrealizowała ponad 40 inwestycji i oddała do użytku ponad 4 tys. lokali wśród których warto wymienić: Atrium Gdyńskie, Willę Halinę, Willę Krystynę, Willę Marię, Brętowską Bramę, Osiedla Trzy Dęby, Trzy Żagle, Nowiec, Kwartał Kamienic, Hotel Mikołajki*****. Obecnie w ofercie sprzedażowej znajduje się ponad 400 mieszkań i domów. W przygotowaniu są kolejne inwestycje obejmujące łącznie ponad 900 lokali.


gorski-logoPrzedsiębiorstwo Budowlane Górski

Ponad 30 lat obecności na pomorskim rynku, dziesiątki zrealizowanych inwestycji i wiele spektakularnych przedsięwzięć w trakcie realizacji. Przedsiębiorstwo Budowlane Górski to dziś jedna z wiodących firm deweloperskich w Trójmieście, która nie boi się wyzwań i stale stara się sprostać oczekiwaniom klientów. Działalność budowlaną firmy GÓRSKI uzupełnia mecenat nad kulturą oraz wsparcie dla drużyn sportowych.

Wieloletnie doświadczenie przedsiębiorstwa owocuje dziś bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą dla klientów. Wśród realizacji dewelopera znajdują się eleganckie inwestycje w prestiżowych lokalizacjach Trójmiasta takie jak osiedle Browar Gdański, Kamienica Tobiasza, czy nowość w ofercie, apartamenty Angielska Grobla zlokalizowane na Starym Mieście w Gdańsku.


QEMidrpybO_hanlo.pl logoProducent gotowych domów drewnianych Hanlo Dom Polska

Hanlo to jedna z firm oferujących domy wykonane z prefabrykatów. To firma, która wybudowała już ponad 15 tysięcy domów w całej Europie, w tym również na Pomorzu. Dom modelowy można obejrzeć w Jagatowie, nieopodal obwodnicy Trójmiasta. Wszelkie prefabrykaty domów Hanlo są wykonywane w fabryce niemieckiej, a realizacja zlecenia polega na ich łączeniu w zamkniętą całość. Domy są wykonywane z naturalnych i ekologicznych surowców, niewymagających konserwacji i używania środków chemicznych.

Wielkim atutem domów Hanlo jest ich energooszczędność. Standardowo są stosowane energooszczędne ściany o grubości 310 mm. Uzyskiwany współczynnik przenikania ciepła (U = 0,13) jest jednym z najlepszych w Europie. Gwarantuje on stałą temperaturę we wnętrzu, doskonałą izolację cieplną i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Klienci, którzy chcą jeszcze zwiększyć energooszczędność swojego domu, mogą za niewielką dopłatą wybrać ścianę pasywną. Dzięki niej zapotrzebowanie na energię grzewczą jest znacznie niższe. Izolowana warstwa instalacyjna zwiększa grubość ściany o około 60 mm. Specjalnie ocieplona płaszczyzna dachu zapewnia doskonałą izolację cieplną. Standardem wyposażenia domów Hanlo są 3-szybowe okna PCV lub na życzenie okna drewniane.


HossaGRUPA INWESTYCYJNA HOSSA SA

Grupa Inwestycyjna Hossa SA od ponad 25 lat z sukcesem realizuje projekty deweloperskie. Jest liderem trójmiejskiego rynku i jedną z pierwszych firm tej branży w Trójmieście. W swoim dorobku posiada ponad 40 inwestycji zakończonych oraz 10 w trakcie realizacji. Buduje kompleksowo nowoczesne osiedla wraz z całą infrastrukturą pamiętając o zasadach zrównoważonego rozwoju dzielnic i potrzebach społecznych mieszkańców. Projektuje i realizuje nowoczesne, funkcjonalne obiekty biurowe, usługowe i centra handlowe. Przez lata działalności w zakresie kompleksowej obsługi procesu deweloperskiego zdobyła uznanie w oczach tysięcy klientów.

Grupa Inwestycyjna Hossa do tej pory wybudowała ponad 720 000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, biurowej i handlowej.

Wielokrotnie była doceniana poprzez przyznawane nagrody i wyróżnienia m.in. – dziesięciokrotnie Budowa Roku – ostatnio w 2014 za realizację kompleksu apartamentowego Altoria i budynku nr 3 w Fort Forest, kilkakrotnie Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa, Czas Gdyni, Pomorska Nagroda Jakości i Złote Wiertło. W rankingu najbezpieczniejszych deweloperów w Polsce według banków Grupa Inwestycyjna Hossa znalazła się w ścisłej czołówce. W 2011 roku przyznany został jej tytuł „Mieszkaniowa Marka Roku”.


meble-vox-logoMeble VOX

Od 1989 roku konsekwentnie umacnia się na pozycji jednej z bardziej innowacyjnych firm z branży meblarskiej w Polsce. Jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła myślenie projektowe do procesu produkcji mebli, tzw. design thinking.

W skład Meble VOX wchodzą dwie marki: Meble Vox – znana na rynku z oryginalnych rozwiązań do aranżacji wnętrz, producent mebli i artykułów dekoracyjnych, oraz Baby Vox – meble do pokojów dziecięcych, od połowy lat 90-tych lider w eksporcie na rynki europejskie, współpracuje z największymi światowymi producentami mebli dziecięcych.

Marka Meble VOX jest pionierem w wykorzystaniu myślenia projektowego przy produkcji mebli, tzw. design thinking. Innowacyjnością firmy jest wdrożenie w proces twórczy wyników badań zmian zachodzących we współczesnym świecie. Firma pyta samych użytkowników o ich potrzeby i sposoby korzystania z mebli. Współpracuje z socjologami, etnografami i psychologami. Organizuje wspólne warsztaty użytkowników, naukowców i specjalistów od promocji mebli. Ta wiedza pozwala tworzyć meble, które dostosowują się do potrzeb „nowoczesnego człowieka” – najlepszym przykładem takiego projektowania są kolekcje Young Users by VOX oraz 4 You by VOX.


bmw bawaria motors gdańskBawaria Motors. Bardzo Mądry Wybór

Bawaria Motors Sp. z o.o. jest firmą należącą w całości do francuskiej grupy kapitałowej PGA, działającej w branży motoryzacyjnej od roku 1979. Grupa PGA jest właścicielem ok. 200 salonów różnych marek na terenie Francji i Holandii. Zakup dealerstwa w Warszawie jest pierwszą inwestycją grupy PGA w Polsce.

Priorytetem dla Bawaria Motors jest sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów salonu dzięki dbałości o produkty i usługi na najwyższym światowym poziomie przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia firmy na terenie Europy.


 

Oceń