Together Magazyn » Ekologia » Kolagen Souvre – naturalny kosmetyk dla młodej mamy i maluszka

Kolagen Souvre – naturalny kosmetyk dla młodej mamy i maluszka

Gdy maluszek pojawia się na świecie, chcesz mieć pewność, że stosujesz wyłącznie naturalne, najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry – swojej i dziecka. Rybi kolagen to kojący, regenerujący i odmładzający kosmetyk pozyskiwany ze skóry oraz łusek łososia, dorsza lub tołpygi. Doskonale wygładza i nawilża skórę. Jest w pełni bezpieczny – w składzie najlepszych preparatów tego typu znajdziemy wyłącznie wodę, kolagen, elastynę, glikol oraz kwas mlekowy.

Kolageny grafitowe, srebrne, platynowe – jaki wybrać?  

Naturalny żel kolagenowy zamknięty w butelce to kosmetyk naskórny, zawierający hydrat kolagenu rybiego. Kolageny grafitowe, srebrne, platynowe…. Tak producenci zazwyczaj (chociaż zdarzają się wyjątki) określają stopień czystości preparatu. Ciemniejsze kolageny przechodzą mniej etapów filtracji, ich produkcja jest tańsza, a cena niższa. Najdroższe kolageny produkowane są ze skóry pozyskanej z brzucha ryby; w procesie produkcji taki kosmetyk jest oczyszczany najdokładniej. Możesz go aplikować na najdelikatniejsze partie skóry: twarz, okolice oczu, miejsca intymne. Dla młodej mamy i maluszka najlepsze będą kolageny platynowe, które są najczystsze, na przykład Kolagen Platinum Souvre.

Kolagen naturalny na rozstępy po ciąży

Nasza skóra po aplikacji kolagenu zaczyna produkować sama więcej tego białka młodości. Dlaczego? Żel kolagenowy wmasowany w wilgotną skórę rozpada się na pojedyncze aminokwasy, które wnikają w skórę. Organizm nie jest w stanie precyzyjnie odróżnić kolagenu rybiego od własnego, więc w reakcji na rozpad aminokwasów, produkuje więcej własnych. Skóra wytwarza kolagen z nawiązką, dlatego jest odporna na rozciąganie, a miejsca dotknięte rozstępami wygładzają się oraz rozjaśniają. Przeczytaj więcej o tym, jak działają kolageny naturalne na stronie Wybieramykolagen.pl.

Kolagen naturalny Souvre na zmarszczki dla młodej mamy

Lista kosmetycznych korzyści stosowania żeli kolagenowych jest imponująca: preparaty efektywnie nawilżają i ujędrniają skórę, pogrubiają oraz zmiękczają naskórek, a po ok. 110-113 dniach systematycznego używania likwidują praktycznie 99 procent zmarszczek suchych, zatrzymując na długi okres powstawanie nowych. Optycznie naprężają takie defekty skóry, jak zmarszczki mimiczne i tzw. worki pod oczami. To kosmetyki z bardzo prostym składem, więc możesz stosować je bezpiecznie w czasie ciąży i karmienia. Wybierz odpowiednie dla Ciebie kosmetyki do twarzy i ciała z kolagenem na Wybieramykolagen.pl. Nasza redakcja to prawdziwi eksperci od kolagenu rybiego. Na portalu zajdziesz wyłącznie sprawdzone preparaty kolagenowe do pielęgnacji, polecane przez kosmetologów, dermatologów i naszych redaktorów.  

Kolagen Colway na rany, otarcia, odparzenia guzy….

Dlaczego kolagen pomaga goić rany? To białko stanowi ważny składnik macierzy pozakomórkowej, odgrywający kluczową rolę w procesie gojenia. Głównymi typami komórek, zdolnymi do odkładania kolagenu w miejscu zranienia, są keratynocyty i fibroblasty. Proces ten rozpoczyna się podczas fazy proliferacyjnej gojenia i jest ściśle regulowany. Zaburzenia syntezy oraz  struktury kolagenu powodują powstanie blizn i nierówności na skórze. Stosując kolagen, przyspieszasz proces gojenia się ran, minimalizujesz ryzyko wystąpienia blizn, koisz, a także uelastyczniasz skórę.

Spróbuj zastosować kolagen naturalny za każdym razem, kiedy dziecko nabije sobie guza – pomoże zminimalizować obrzęk i zaczerwienienie. Żel kolagenowy warto mieć zawsze w łazienkowej apteczce – sprawdzi się również przy podrażnieniach, oparzeniach i stłuczeniach.

4.3/5 – (3 głosów)