Together Magazyn » Ekologia » W gdyńskim szpitalu wznowił działanie nowoczesny oddział położniczy

W gdyńskim szpitalu wznowił działanie nowoczesny oddział położniczy

W czwartek, 4 lutego, odbyło się uroczyste otwarcie oddziału położniczego w szpitalu przy ul. Powstania Styczniowego 1 w Gdyni. W wydarzeniu wzięli udział m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydenci.

Komfortowe sale szpitalne dla rodzących kobiet i ich dzieci, to efekt modernizacji pomieszczeń oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Za blisko 1 mln zł powstał nowoczesny oddział, w którym pacjentki w bezpiecznych i przyjaznych warunkach będą mogły przechodzić przez okres narodzin dziecka.

Jest to jedyny oddział położniczy w Gdyni. Rocznie przyjmowanych jest tu ponad 2300 pacjentek. Opiekę na oddziale zapewnia grupa lekarzy specjalistów i ponad 30 wykwalifikowanych położnych.
– Na remont oddziału położniczo-ginekologicznego w częściach położniczej, porodowej i neonatologii, samorząd województwa pomorskiego przekazał 820 000 zł. Ale to nie są nasze ostatnie interwencje, bo przymierzamy się do traktu porodowego. Będzie modernizowany i chcielibyśmy wyremontować część oddziału patologii ciąży – mówi marszałek województwa Mieczysław Struk. – Pozostała kwota pochodzi ze środków własnych szpitala.

– Miasto Gdynia również włącza się do pomocy oddziałowi. Działania kompleksowe dotyczące wsparcia dziecka i rodziny będą przez nas wspierane nie tylko słowami wdzięczności, kierowanymi do pana marszałka, który prowadzi ten szpital, ale będą realnie zasilane z budżetu miasta – podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Dzięki modernizacji poprawiły się warunki pobytowe pacjentek. Powstało:
– 9 sal 2-osobowych z łazienkami
– 3 sale 1-osobowe do porodów rodzinnych, z węzłami sanitarnymi
– 1 sala 2-osobowa w pobliżu sali cięć cesarskich
– gabinet zabiegowy ginekologiczny
– gabinet zabiegowy neonatologiczny
– dyżurka dla położnych z łazienką
– pokój lekarski z łazienką
– punkt pielęgniarski w pobliżu wejścia na oddział
– aneks socjalny z wc
– śluza umywalkowo-fartuchowa dla personelu
– pomieszczenia pomocnicze, brudownik, magazyny pościeli, łóżeczek dziecięcych itp., a także toalety dla osób odwiedzających.
– zostały wymienione m. in. piony wodno-kanalizacyjne, instalacja elektryczna i doprowadzono gazy medyczne.

Szpitale Wojewódzkie w Gdyni, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam, organizują Dzień Otwarty oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Zapraszamy wszystkie osoby oczekujące narodzin dzieci już w sobotę, 6 lutego 2016 r., w godz. 10 – 13 na II piętrze budynku nr 4 przy ul. Powstania Styczniowego 1 w Gdyni.

Podczas spotkania przyszłe mamy będą mogły zapoznać się z topografią nowoczesnego oddziału, uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania dotyczące planu porodu, porozmawiać z personelem oddziału, a także poznać działalność funkcjonującej tam Szkoły Rodzenia.

Oceń