Together Magazyn » Zdrowie » Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – zalety i efekty zabiegu
mezoterapiamikroiglowadermapen

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – zalety i efekty zabiegu

Z wiekiem na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i płytkie bruzdy, które dodają lat. Skóra traci jędrność i gęstość, ponieważ zmniejsza się produkcja elastyny i włókien kolagenowych. Zaczynają opadać policzki (tzw. chomiki), powieki i podbródek. Nieestetyczne zmiany owalu twarzy wpływają bezpośrednio na komfort psychiczny i samoocenę pacjenta. Ze skutkami procesu starzenia można sobie jednak poradzić, udając się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. W sposób szczególny polecamy Absolu Clinic. W Klinice Medycyny Estetycznej Absolu jest dostępnych wiele skutecznych metod odmładzania, ale jedną z bardziej popularnych, cenionych, skutecznych i przede wszystkim naturalnych jest mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0, czyli po prostu odmładzanie przez mikronakłuwanie. Jakie są zalety tego zabiegu?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 – na czym polega zabieg?

Mikronakłuwanie to niezwykle bezpieczna i skuteczna metoda regenerująca, odnawiająca i odmładzająca skórę na twarzy i ciele. Mikronakłuwanie to bardzo wszechstronny zabieg, polecany również jako profilaktyka anti-aging, bo poprzez swoje działanie stymulujące przebudowę skóry opóźnia procesy starzenia się skóry. W trakcie zabiegu wykonuje się serię kilkudziesięciu tysięcy nakłuć w wybranym obszarze zabiegowym za pomocą specjalnej, jednorazowej głowicy wyposażonej w 16 sterylnych igieł. Głębokość wkłuć jest kontrolowana, regulowana i dostosowywana do obszaru na którym wykonuje się zabieg, problemu pacjenta i jego potrzeb. Podczas iniekcji w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne – liftingujące, nawilżające, odżywcze, które dobiera się indywidualnie. Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Dermapen 4.0 stymuluje fibroblasty do wytworzenia i odbudowy nowych włókien kolagenowych, a także uruchamia procesy naprawcze i regeneracyjne w skórze.

Mezoterapia Dermapen 4.0 – zalety zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa z użyciem urządzenia Dermapen 4.0 to bezpieczny, nieinwazyjny i bardzo skuteczny zabieg odmładzający, regenerujący i liftingujący. Zabieg polecany jest również jako terapia skóry z przebarwieniami, do zabiegu dodatkowo używane są nowoczesne kwasy medyczne, które usuwają przebarwienia. To również terapia na skóry potrądzikowe. Mikronakłuwanie powoduje mikrouszkodzenia skóry i inicjuje proces naturalnej regeneracji, pobudza powstawanie nowych włókien kolagenowych. Dzięki automatycznemu nakłuwaniu terapia jest nie tylko efektywniejsza, lecz także komfortowa. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie minimalny dyskomfort.

Innowacyjne urządzenie Dermapen gwarantuje również lepszą przenikalność substancji aktywnych do skóry, dzięki czemu uzyskiwane rezultaty są spektakularne. W mikronakłuwaniu stosuje się bardzo skuteczne koktajle kwasu hialuronowego, peptydów, aminokwasów, ale też substancje czynne usuwające przebarwienia i rozjaśniające skórę. Preparaty wnikają w mikrokanaliki i przyspieszają procesy odnowy skóry, regeneracji, nawilżają, ujędrniają, rozjaśniają i poprawiają koloryt. Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga szczególnego przygotowania, rekonwalescencji i okresu gojenia. Zaraz po zabiegu można powrócić zatem do codziennych aktywności.

Już po zaledwie jednym zabiegu można zauważyć pierwsze efekty terapii. Aby uzyskać optymalne rezultaty zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów co 3-5 tygodni.

mezoterapiamikroiglowadermapen

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 – efekty zabiegu

Dermapen polecany jest osobom, które chcą zlikwidować płytkie zmarszczki, zniwelować wiotkość, zagęścić i ujędrnić skórę, zniwelować blizny, szczególnie blizny potrądzikowe, rozstępy, a także profilaktycznie wspomóc i pobudzić skórę. Mezoterapia mikroigłowa zmniejszy oznaki starzenia się skóry – spłyci bruzdy i zmarszczki (płytkie i głębokie), ujędrni, uelastyczni i zagęści skórę. Zabieg urządzeniem Dermapen odbuduje włókna kolagenowe oraz pobudzi fibroblasty do produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Dodatkowo poprawi koloryt cery – rozjaśni ją i rozświetli. Zredukuje pory oraz spłyci blizny po cesarskim cięciu czy trądziku.

Podsumowanie

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 pozwala na szybkie uzyskanie efektów regenerujących, rewitalizacyjnych i odmładzających skórę. Automatyczne mikronakłuwanie to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych metod likwidacji konkretnych problemów skóry, takich jak utrata jędrności, zmarszczki, rozstępy, blizny. Dodatkowo wskazaniem do zabiegu jest zła kondycja włosów i skóry głowy. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 wspomaga leczenie łysienia i zahamowuje nadmierne wypadanie włosów bez względu na przyczynę dolegliwości.

Oceń