Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Mądre odchudzanie. Jak zadbać o siebie na wiosnę?
adobestock

Mądre odchudzanie. Jak zadbać o siebie na wiosnę?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, która dla wielu z nas jest momentem wzmożonego stresu o sylwetkę i masę ciała. Myślimy już o lecie, o plażowaniu, pływaniu, zastanawiamy się, co zrobić, by korzystnie się prezentować w bikini. Najlepszym sposobem jest oczywiście pełne zaakceptowanie swojego ciała – ze wszystkimi jego fałdkami, z rozstępami i odstającym brzuszkiem. Niestety – większość z nas wciąż ma z tym problem. Ucząc się samoakceptacji, nie możemy jednak zapominać o zdrowiu. Wraz z nadejściem wiosny warto porządnie o siebie zadbać. Jak to zrobić?

Dobre trawienie kluczem do sukcesu

Po pierwsze – zatroszczmy się o swój układ pokarmowy. Nadmierne kilogramy i wystający brzuch mogą być wynikiem problemów z wypróżnianiem. Zmieniając dietę i wprowadzając do niej produkty bogate w błonnik pokarmowy, pozbędziemy się zaparć i zadbamy o smukłą sylwetkę. Każdego dnia powinniśmy spożywać warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Znajdziemy w nich najwięcej błonnika pokarmowego, którego zadaniem jest wymiatanie z jelita toksyn i resztek pokarmowych oraz usprawnianie pracy jelit.

Ale to nie wszystko. Błonnik w połączeniu z wodą pęcznieje, dzięki czemu szybciej czujemy sytość i nie podjadamy między posiłkami. Jesteśmy najedzeni, więc nie dostarczamy organizmowi dodatkowych kalorii. A to doskonała metoda na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i zadbanie o siebie. Pamiętajmy, że nadwaga to stan, który zagraża naszemu zdrowiu. Walczmy z nią rozsądnie, odpowiedzialnie, z głową.

W codziennym dostarczaniu błonnika pokarmowego do organizmu pomóc może Colon C. To preparat, który dzięki dużej zawartości tego włókna pozwala pozbyć się zaparć wynikających z błędów żywieniowych. Możemy też sięgnąć po Colon Slim, który dodatkowo pozwoli nam zadbać o szczupłą sylwetkę.

Work-life balance

Wiosną nauczmy się również poświęcać czas na relaks i odpoczynek. Zdrowy sen, wieczorna sesja jogi, masaż, odżywcza kąpiel – wszystko to pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na dobrostan psychiczny i fizyczny. Niestety, żyjemy w czasach, w których nadmierna praca jest wyznacznikiem naszej wartości. Czas się wyrwać z tej szkodliwej dla zdrowia matni. Wiosnę poświęćmy na wprowadzanie work-life balance, czyli równowagi między pracą zawodową a życiem osobistym.

Wysypiajmy się, kładąc się do łóżka godzinę wcześniej, niż mieliśmy w zwyczaju. Codziennie postarajmy się wygospodarować czas na relaks – chwilę z książką, ulubionym serialem albo na spacer z przyjaciółmi. Co ciekawe, badania wykazały, że osoby, które nie dbają o dostateczną ilość snu, tyją znaczni szybciej niż te, które solidnie się wysypiając[1]. Wypoczywajmy więc – dla zdrowia i dobrego samopoczucia!

Woda na zdrowia i piękno

Regularnie stosując Colon C, musimy pamiętać również o tym, by spożywać odpowiednie ilości płynów. Każdego dnia powinniśmy wypijać przynajmniej dwa litry wody, a sam preparat popijać dużą ilością płynu. Nawadniajmy się skrupulatnie, pijąc również świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne, jedząc zupy, pijąc ziołowe napary. Taka codzienna dawka płynów wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również na wygląd. Zapobiegniemy zaparciom, zadbamy o stan naszej skóry, dodamy jej blasku i sprężystości. Do dzieła!

[1] Patel SR, Malhotra A, White DP, Gottlieb DJ, Hu FB. Association between reduced sleep and weight gain in women. Am J Epidemiol. 2006 Nov 15;164(10):947-54. Epub 2006 Aug 16.

Oceń