Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Tajemnice najcenniejszych kamieni szlachetnych

Tajemnice najcenniejszych kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne – unikatowe i luksusowe – mają wartość nie tylko materialną, ale również symboliczną. Od zarania dziejów wierzono, że jest w nich zaklęta magiczna moc i niezwykła energia, która wpływa na ludzkie życie. Również i dziś u jubilera nie podejmujemy przypadkowych wyborów. Kamienie szlachetne są nam przypisane – w drogocennym oczku każdy odnajduje swój talizman.

Niezniszczalny diament

Za najcenniejszy kamień szlachetny uchodzi diament, który po oszlifowaniu – jako brylant – nabiera niepowtarzalnego blasku i formy uwalniającej widowiskową grę światła. Diament to najtwardszy z kamieni, dlatego jego posiadacza uważa się za perfekcjonistę o silnym charakterze. Symbolizuje doskonałą, niekończącą się miłość, jest więc wprost stworzony do tego, by zdobić pierścionki zaręczynowe i obrączki. Odznacza się również idealną przejrzystością, dzięki czemu potrafi prześwietlić i oczyścić duszę. Oryginalny pomysł na wykorzystanie diamentu prezentuje słynna marka Chopard w kolekcji Happy Diamonds. W pierścionkach, bransoletkach, wisiorkach, kolczykach i zegarkach z tej serii drobne kamienie „tańczą” swobodnie umieszczone pod szkłem. Te małe dzieła sztuki na żywo można obejrzeć w sklepie polskiego dystrybutora – Noble Place (http://nobleplace.pl/).

Szczęśliwy szafir

Drugim kamieniem szlachetnym pod względem twardości jest szafir, który zachwyca swoją głęboko niebieską barwą. Jego znaczenie symboliczne ma związek ze sprawiedliwością, prawdą, a nawet boskością, w związku z czym przed wiekami zdobił głównie biżuterię dostojników kościelnych i władców. To właśnie szafir znajduje się w pierścionku zaręczynowym księżnej Diany, noszonym dziś przez żonę następcy brytyjskiego tronu – Kate. Szafir jest kamieniem szczęścia, zwłaszcza dla poszukiwaczy przygód i podróżników. Noszą go osoby o dużej intuicji i mądrości życiowej. Kamień ten inspiruje najsłynniejszych projektantów biżuterii na świecie. Boucheron stworzył oryginalne szafirowe pierścionki o kształcie pawi, czyli majestatycznych ptaków związanych z postacią bogini Hery.

Płomienny rubin

W jednym rzędzie z szafirem stoi rubin – niezwykle wartościowy kamień opiekuńczy. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ruber, które tłumaczy się jako czerwony. Rubin również jest klejnotem królewskim – symbolem bogactwa, władzy i wiedzy. Takie znaczenie tego kamienia sprawiło, że został uznany za talizman ochronny, który ma strzec posiadacza przed wszelkim niebezpieczeństwem podobnie jak król roztacza opiekę nad swoimi poddanymi. W czerwieni rubinu kryją się waleczność, odwaga, ale też namiętność i pasja. Dlatego pierścionek z rubinowym oczkiem to idealny wybór dla kobiety dominującej i zmysłowej, żywiącej do mężczyzny płomienne uczucie. Zgodnie z ludowymi wierzeniami rubinowe oczko wzmaga do maksimum energię życiową, pewność siebie, entuzjazm i niezależność. Rubin to znak rozpoznawczy luksusowej włoskiej marki Roberto Coin. Jest kotwicą łączącą wszystkie projekty i współwystępuję z nazwą RC wygrawerowaną po wewnętrznej stronie wszystkich wyrobów biżuteryjnych noszonych przez takie sławy jak Jane Fonda czy Elizabeth Hurley.

Oceń