Together Magazyn » Zdrowie » Liposukcja – jak się przygotować do zabiegu?
liposukcja

Liposukcja – jak się przygotować do zabiegu?

Miliony operacji kosmetycznych są wykonywane każdego roku, ale niestety, znaczny odsetek tych pacjentów kończy się niezadowolony z ich wyników. Jednym ze sposobów, aby tego uniknąć jest współpraca z chirurgiem plastycznym z certyfikatem, który ma solidne osiągnięcia. Innym sposobem na uzyskanie pożądanych rezultatów liposukcji jest odpowiednie przygotowanie siebie i swojego ciała do zabiegu. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać.

Bądź szczera z chirurgiem plastycznym

Przed poddaniem się operacji liposukcji, ważne jest, aby odbyć konsultację z chirurgiem plastycznym. Podczas tej wizyty ważne jest, abyś porozmawiała z lekarzem o wszelkich podstawowych problemach zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na zabieg i rekonwalescencję. Należy być szczerym w kwestii wszelkich wcześniejszych problemów zdrowotnych, leków, operacji lub zabiegów (liposukcja Warszawa). Informacje te pozwalają chirurgowi dostosować leczenie do Twoich specyficznych potrzeb. Jeśli zaczniesz brać coś nowego przed operacją, pamiętaj, aby to również zgłosić.

Jeśli rozważasz jakąkolwiek procedurę kosmetyczną i palisz, musisz być przygotowany na rzucenie nałogu. Operacja na palaczu jest nie tylko trudniejsza dla chirurga, ale także znacznie utrudni Ci powrót do zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że palenie – prowadzi do słabego krążenia krwi, co może upośledzać gojenie. Zwiększa ryzyko powikłań chirurgicznych, Zwiększa ryzyko powstania zakrzepów krwi. Kiedy rzucić palenie przed operacją: Im wcześniej rzucisz palenie przed operacją, tym lepiej. Z każdym dniem bez palenia zmniejsza się ryzyko powikłań. Często zaleca się, aby rzucić palenie co najmniej 2 miesiące przed operacją, ponieważ ma to ogromny pozytywny wpływ na przebieg zabiegu i powrót do zdrowia.

Stosuj zdrową dietę

Innym sposobem na przygotowanie skóry do liposukcji jest stosowanie zrównoważonego i zdrowego planu żywieniowego. Dostarczaj sobie jak najwięcej składników odżywczych i unikaj alkoholu, lub jakichkolwiek pokarmów czy napojów, które mogą wywołać u Ciebie stres lub stan zapalny. Przed liposukcją, upewnij się, że utrzymujesz stabilną wagę. Nie należy przechodzić na drastyczną dietę ani przybierać na wadze przed zabiegiem.

Unikaj stresujących wydarzeń życiowych i upewnij się, że pozostajesz nawodniona. Regularne ćwiczenia pomogą Ci utrzymać masę mięśniową, która jest niezbędna do uzyskania dobrych wyników liposukcji. Są pewne rzeczy, które powinnaś robić lub nie robić dzień lub dwa przed zabiegiem liposukcji.

Unikaj golenia – unikaj golenia obszaru, w którym zamierzasz poddać się zabiegowi chirurgicznemu przez co najmniej 48 godzin. Pamiętaj, że golenie w tym czasie może spowodować wrastanie włosków, a także potencjalną infekcję po zabiegu.

Trzymaj się z dala od ciasnych ubrań – zaopatrz się w zestaw luźnych, wygodnych ubrań, które powinnaś nosić w dniu zabiegu. Jest to ważne, aby upewnić się, że jesteś wygodny podczas podróży powrotnej do domu po zabiegu.

Znajdź pomocnika – planujesz sama prowadzić samochód do gabinetu chirurga? Będziesz potrzebował kogoś – może przyjaciela lub członka rodziny – do pomocy zaraz po operacji. Ponieważ większość pacjentów zostaje wypisana spod opieki chirurga tego samego dnia co zabieg, ważne jest, aby znaleźć pomocnika, który będzie Ci towarzyszył podczas leczenia. Twój chirurg nie pozwoli Ci nawet wziąć taksówki lub skorzystać z transportu publicznego, aby znaleźć drogę powrotną do domu. Dlatego zaplanuj to z wyprzedzeniem.

Oceń