Together Magazyn » Aktualności » Lampy ogrodowe – przyglądamy się najpopularniejszym rodzajom oświetlenia zewnętrznego, aby ułatwić Ci wybór!
lampy ogrodowe wp

Lampy ogrodowe – przyglądamy się najpopularniejszym rodzajom oświetlenia zewnętrznego, aby ułatwić Ci wybór!

Ogród to wyjątkowa przestrzeń, o którą dbamy z równą starannością, co o wnętrza naszych domów. Tutaj możemy się zrelaksować będąc bliżej natury, grillować, spędzać czas z rodziną, cieszyć się pięknem kwiatów i roślin, a nawet hodować swoje własne warzywa i owoce. Aby odpowiednio zadbać o tę wyjątkowo-wyjątkową przestrzeń, potrzebować będziesz, między innymi, dobrze dobranego oświetlenia – funkcjonalnego i estetycznego. Lampy ogrodowe to niezwykle szeroka oferta opraw świetlnych, której warto się przyjrzeć szukając tych, które spełnią nasze oczekiwania. W tym tekście przybliżymy Ci najchętniej wybierane typy oświetlenia zewnętrznego. To co, zaczynamy?

Bądź eko i postaw na lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną!

Lampki solarne wprost rozświetliły nasze ogrody! To bodaj najchętniej wybierany rodzaj oświetlenia zewnętrznego, z jakim spotkać możemy się niemal w każdym ogródku, a nawet na balkonach, gdzie nieraz trudno o zagospodarowanie niewielkiego metrażu. To wyjątkowo nowoczesny sposób na doświetlenie przestrzeni, który z każdym sezonem ogrodniczym zyskuje swoich zwolenników.

Lampy ogrodowe wyposażone w panel słoneczny z baterią zasilaną energią wprost pochodzącą ze słońca są skutecznym i energooszczędnym oświetleniem, które emituje światło nie tylko latem, ale i w pozostałych porach roku (zimą niekiedy w nieco mniejszym stopniu, co jest zupełnie naturalnym zjawiskiem).

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oświetlenia solarnego, dlatego zdecydowanie warto przejrzeć przynajmniej te najbardziej popularne. Wśród nich znajdziesz lampy ogrodowe dogruntowe w postaci małych lampek wyposażonych w niewielki panel słoneczny. Oprawy te świetnie sprawdzają się do podświetlenia ścieżki, czy skalniaków. Zdecydować możesz się również na duże lampy solarne, które emitować będą więcej światła – to nie tylko modele przeznaczone do wbicia w grunt, ale także słupki ogrodowe, którymi rozjaśnisz, chociażby podjazd, drogę i wejście do domu, czy większe fragmenty ogrodu.

lampki-solarne.jpg

Wszystkie lampy solarne ze sklepu Ryssa znajdziesz TU.

W naszych ogrodach stawiamy też na funkcjonalność i bezpieczeństwo

Wciąż rozwijające się technologie pozwalają nam coraz skuteczniej oświetlać przestrzeń, ułatwiając nam to zadanie i znacząco wpływając na nasze poczucie bezpieczeństwa. Jednymi z najchętniej wybieranych rodzajów nowoczesnych lamp ogrodowych są oprawy, które wyposażone są w czujnik ruchu. Modele te zapalają się zawsze wtedy, gdy ktoś (lub coś ;)) znajdzie się w ich pobliżu. To rozwiązanie nie tylko odstrasza nieproszonych gości, ale również pozwala zaoszczędzić nam na energii elektrycznej.

Podobne właściwości wykazują lampy ogrodowe z czujnikiem zmierzchu – tu światło zaświeca się zaraz po zmroku. Nie musisz więc pamiętać o jego zapaleniu! Niektóre modele wyposażone są zarówno w jedną, jak i drugą wspomnianą funkcją. Niezależnie od swoich właściwości, wybór każdego z nich zdecydowanie warto rozważyć!

Lampy ogrodowe z czujnikim ruchu i/lub zmierzchu, podobnie jak lampy solarne, występują w najróżniejszych typach. Wśród nich znajdziesz, między innymi, oczka dogruntowe – idealne do zamontowania na podjeździe lub tarasie. Warte uwagi są również wszelkiego rodzaju lampy ogrodowe stojące, czy też zewnętrzne lampy wiszące. Pośród najpopularniejszych modeli znajdują się także kinkiety elewacyjne – o wyglądzie inspirowanym zarówno stylem nowoczesnym, jak i industrialnym, klasycznym, bądź retro.

Poznaj popularne lampy ogrodowe o wyjątkowej dekoracyjności i stwórz przestrzeń, która czaruje światłem!

Znasz już wiele rodzajów oświetlenia do ogrodu, które pełni głównie rolę praktyczną. Czas poznać lampy ogrodowe, dzięki którym zadbasz o estetyczną stronę swojej przestrzeni! Tutaj wybór jest równie bogaty, a to daje Ci niemal nieograniczone możliwości dekoratorskie.

Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się lampy ogrodowe w postaci girland. To rodzaj sznura (przewodu zasilającego), który wyposażony jest w źródła światła zamknięte w najróżniejszej formie. Wspomnieć tu warto, między innymi, o lampkach w kształcie żarówek – transparentnych, białych i kolorowych, mniejszych i większych, emitujących światło białe ciepłe, neutralne, zimne lub różnobarwne.

Na drzewie, altanie, czy balustradzie pięknie prezentują się także girlandy świetlne z lampkami rattanowymi w stylu boho, modele z kloszami w kształcie słoików, czy dekoracyjnych lampionów. Niezależnie od swojego wyglądu, niektóre propozycje umożliwiają samodzielny wybór długości przewodu i liczby punktów świetlnych.

oswietlenie-ogrodu.jpg

KLIKNIJ TUTAJ i poznaj wszystkie oferowane przez nas girlandy do ogrodu!

Jeśli szukasz ozdobnego oświetlenia, zdecydować możesz się również na wszelkiego rodzaju stołowe lampy ogrodowe. Oprawy te można postawić nie tylko na stoliku kawowym na tarasie, czy balkonie, ale również udekorować nimi schody i wejście do domu, czy też praktycznie każde inne miejsce w swoim ogrodzie. Pośród najpiękniejszych propozycji znajdziesz lampki ogrodowe LED RGB oraz RGBW. Pierwsze z nich emitują światło o trzech podstawowych barwach – czerwonej, niebieskiej i zielonej. Drugie również białe. I te i te często umożliwiają także emisję światła w wielu innych odcieniach – ich liczba ściśle związana jest z rodzajem sterownika. Wraz z lampą LED otrzymujesz również praktyczny pilot do sterowania.

Podsumowanie

Poza wyjątkowo popularnymi lampami ogrodowymi solarnymi, modelami wyposażonymi w czujniku oraz oprawami o wyjątkowych walorach dekoracyjnych, w sklepie internetowym Ryssa znajdziesz również wiele innych propozycji oświetlenia zewnętrznego. Oferujemy wszystkie rodzaje lamp ogrodowych, dla których inspiracją są zarówno najnowsze osiągnięcia techniczne, jak i design nawiązującymi do stylistyki vintage, nieśmiertelnej klasyki, jak i pozostałych trendów z branży oświetleniowej i ogrodniczej.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Już teraz odwiedź naszą stronę, sprawdź co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy, wypełnij swoją przestrzeń światłem i stwórz ogród swoich marzeń! Bo po prostu warto!

5/5 – (1 głosów)