Together Magazyn » Aktualności » Superniania przez 60 dni wakacji rozmawia w nadmorskich kurortach z rodzicami! Przytulmy lato 2016 trwa!

Superniania przez 60 dni wakacji rozmawia w nadmorskich kurortach z rodzicami! Przytulmy lato 2016 trwa!

Przytulmy lato już trwa! Jest to niezwykła akcja społeczna, organizowana już po raz trzeci przez Dorotę Zawadzką w polskich, nadmorskich miejscowościach.

Dorota Zawadzka, przez całe wakacje, codziennie w innym miejscu organizuje spotkania z rodzicami
i dziećmi. Celem tych spotkań jest inspirowanie mam i tatusiów, pokazanie im jak być „fajnym
i odpowiedzialnym rodzicem”.

Z roku na rok akcja cieszy się rosnącą popularnością. W ośrodkach wypoczynkowych i hotelach spotykają się nie tylko ich goście ale osoby, które przychodzą wyłącznie po to by porozmawiać
z Dorotą Zawadzką, a także podyskutować w gronie innych rodziców i wymienić się doświadczeniami.

harmonogram

Tematyka spotkań jest inna w każdej edycji. W 2016 roku skupiono się na rozwoju dzieci – pokazując to przez pryzmat tzw. inteligencji wielorakich, czyli różnych zdolności, także innej percepcji świata przez maluchy. Bardzo ważnym tematem w dyskusji są media i multimedia. W obiegowej opinii telewizja jest przecież złem. Wielu rodziców wstydzi się tego, że ich dziecko spędza jakiś czas przed telewizorem. Są tacy, którzy konsekwentnie zakazują tej czynności, albo odwrotnie – zupełnie nie kontrolują czasu, jaki ich pociechy spędzają przed ekranem. Co więcej, nie zawsze mają świadomość co tak naprawdę ich dzieci oglądają i jaki to ma wpływ na ich psychikę czy rozwój. Dorota – jako psycholog dziecięca omawia ten temat z rodzicami, wskazuje jakie programy są dla dzieci dozwolone, a wręcz wskazane (tak, tak – telewizja nie jest demonem naszych czasów, jeśli wiemy jak z niej korzystać!). Ekspertka przy współpracy telewizją edukacyjną Da Vinci Learning pokazuje, jakie programy pomagają w rozwoju poszczególnych ośmiu rodzajów inteligencji – językowej, ruchowej, matematyczno-logicznej, wizualno-przestrzennej, przyrodniczej interpersonalnej, muzycznej czy intrapersonalnej. Podczas warsztatów obala także mity związane z mediami, mówi o bezpieczeństwie dzieci. Rodzice mają czas, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji, podzielić się troskami czy poprosić o wskazówki związane z wychowaniem pociech.

Podczas spotkań w hotelach nie brakuje zabaw z samymi dziećmi, są więc warsztaty, konkursy i wiele radości, a także upominki od partnerów Akcji (Playmobil, Siband). Wakacje to czas beztroski, ale warto poświęcić chwilę na refleksję nt. odpowiedzialnego i radosnego rodzicielstwa,
z poszanowaniem praw malucha i troską o jego bezpieczeństwo.

Pełna listę hoteli, w których odbywają się spotkania jest dostępna na fanpage projektu „Przytulmy lato” na Facebook. Zapraszamy!

Oceń