Together Magazyn » Dom » Wnętrze » Jesień sprzyja kreatywnym zmianom wnętrz

Jesień sprzyja kreatywnym zmianom wnętrz

Jesień to pora roku, która mocno inspiruje. Czekają na nas długie wieczory w domowym zaciszu, z aromatyczną herbatą i książką w ręku. To naturalne, że częściej niż zwykle zastanawiamy się wtedy, co moglibyśmy zrobić, aby było nam wygodnie i przytulnie. Feeria kolorów spadających liści i krople deszczu uderzające o szyby otwierają pokłady wyobraźni i przyspieszają decyzję – tak, najwyższa pora na zmiany.

Wszystko, co potrzebne do wnętrzarskich metamorfoz, a nawet więcej, niż oczekujemy, znajduje się pod dachem największej galerii wnętrz w Polsce Północnej – City Meble w Gdańsku To tu zaczynają się zarówno wielkie, jak i te całkiem małe, ale zawsze istotne, przemiany. A mamy w czym wybierać, ponieważ swoje podwoje otwiera 80 sklepów i lokali usługowych, które oferują nie tylko meble, ale – co ważne – bogaty wybór materiałów wykończeniowych oraz produktów wyposażenia wnętrz, dzięki którym zaaranżujemy wnętrze w dowolnym stylu i przedziale cenowym, mając wszystko pod ręką i mogąc swobodnie porównywać i dobierać.

Trudno jednoznacznie określić, który styl przeważa tej jesieni. Oczekiwania klientów są bardzo zróżnicowane – to wypadkowa metrażu, lokalizacji, wielkości rodziny i tych drobnych fascynacji, które są najbliższe sercu. Styli, w których możemy urządzić nasze wnętrza, jest na szczęście prawie tyle, ile naszych osobowości. Można też swobodnie je łączyć w duchu tak modnego eklektyzmu. 

Specjalnie dla Państwa opiszemy je w cyklu artykułów, starając przybliżyć i podstawowe założenia, i możliwości zestawiania z innymi. Zaczniemy od tego, co jest nam teraz najbliższe, choćby czasowo – dziś wywołując do tablicy style: nowoczesny i klasyczny.

Nowoczesny i przestrzenny minimalizm

Styl nowoczesny wyróżnia się prostymi formami i minimalizmem. Drugi wyróżnik to naturalne materiały użyte do produkcji mebli i dodatków. Z sukcesem można je wszystkie zestawiać z fantazyjnymi i oryginalnymi dodatkami, geometrycznymi wzorami tekstyliów, takimi jak poduszki, pledy, dywany czy zasłony. Dominuje głównie stonowana paleta kolorów — biel, szarości, beże i czerń. Może dlatego bywa kojarzony ze stylem skandynawskim. Poszukując „nowoczesnego” wyposażenia, nie przechodźmy obojętnie obok witryn: Primavera Furniture, Dewro, Italmeble, BoConcept, Dekoracyjne Podłogi, Gala Collezione, Harmonic, JMB Design, Komandor, Miloo Home, Moma Studio, P3 Studio, Praxis, Selene, Senpo, Sypialnia Plus, Kalmar, Pasión Meble, Halupczok, Livingroom, Rolltex, IWC Meble.

Klasyka, która broni się sama

Styl klasyczny, czy – jak kto woli – tradycyjny, kojarzy się przede wszystkim z ponadczasowością. Co więcej, większość osób niezależnie od upodobań estetycznych, w takim wystroju czuje się dobrze. Zazwyczaj charakteryzuje się on ciepłymi barwami i harmonijnym ustawieniem mebli. Prostota i klasa to w tym przypadku słowa kluczowe. Współcześnie często klasykę łączy się z minimalizmem i dodatkami z wysokiej półki. A skoro o półkach mowa, w poszukiwaniu klasycznych i ponadczasowych rozwiązań warto zajrzeć „na półki” sklepów: Kler, Rad-Pol, Kann Meble, Sofa Room, Bel-Pol, Meble Matkowski, Pracownia Mebli na wymiar, JYSK, a także Pro Invest.

W kolejnej odsłonie zaprosimy na wycieczkę do wnętrz: rustykalnych i glamour. Wszystko będzie zobrazowane dużą liczbą zdjęć, stanowiących jednocześnie propozycję i inspirację. 

Oceń