Wielu osobom wydaje się, że wyłącznie odpowiedni dobór materaca może zagwarantować zdrowy sen. Czy rzeczywiście jest to jedyne kryterium? A co z pościelą i jej wypełnieniem? Czy te czynniki pozostają obojętne na nasz poziom komfortu? Oczywiście, że nie! Dlatego w tym artykule skupimy się na poduszkach puchowych – ich zaletach i wadach, cechach charakterystycznych i sposobach na ich odpowiednie odróżnienie.

Puch – co warto o nim wiedzieć?

Z pewnością wielu z nas słyszało o poduszkach puchowych, ale czy każdy wie, czym tak naprawdę jest puch i skąd jest pozyskiwany? W istocie, puch wyglądem imituje postać promyków. Jest lekki, a jego podstawową cechą jest umiejętność absorbowania powietrza i magazynowania, aby potem zapewniać maksymalny komfort termiczny. Właśnie z tego powodu uznawany jest za naturalny izolator ciepła, który nie tylko reaguje na zmiany temperatury ciała, ale również otoczenia. Co więcej, pomimo wysokiego postępu technologicznego, puch nie ma sobie równych. Nie wymyślono bowiem nic bardziej spektakularnego, co mogłoby choć w niewielkim stopniu przekroczyć jego cenne właściwości. Co więcej, poduszki puchowe, takie jak https://puchland.com/pol_m_Poduszki_Poduszki-puchowe-160.html, często charakteryzują się trzykomorową strukturą. Oznacza to, że dwie komory wypełnione są puchem, trzecia, środkowa, składa się z pierza. Skąd taki pomysł? Mianowicie z tego powodu, uchronić ją przed zapadnięciem. Zbite wypełnienie nie będzie w stanie należycie podtrzymywać głowy, a nie możemy zapominać, że takie właśnie jest podstawowe zadanie znajdujących się w naszym łóżku poduszek.

Jaki najlepszy puch?

Czym powinny być wypełnione poduszki puchowe – czy lepiej sprawdzi się puch z kaczki, czy może gęsi? Z takimi wątpliwościami boryka się wiele, najczęściej niewtajemniczonych w ich strukturę osób. Generalnie rzecz biorąc, puch pozyskuje się z ptactwa wodnego. Na jego jakość nierozerwalnie wpływa wielkość i długość promyków. Nie trudno się zatem domyśleć, że z tego powodu o wiele lepiej sprawdzi się puch gęsi. Wynika to również z faktu, że posiada znacznie lepsze właściwości izolacyjne, a także moc rozprężania. Co więcej, gęsi puch lepiej odprowadza wilgoć, chroniąc tym samym przed rozwojem pleśni.

Poduszki puchowe – czym różnią się między sobą?

W sprzedaży znaleźć można wiele poduszek puchowych, różniących się między sobą ceną. Czy jednak jest to jedyne kryterium skłaniające nas do wyboru określonego produktu? Oczywiście, że nie! Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest waga. I wcale nie oznacza, że cięższa znaczy lepsza. Wręcz przeciwnie. Może bowiem okazać się (co jest wysoce prawdopodobne), że puch pozyskiwany do wyrobu poduszki jest brudny, pozyskiwany złym sposobem, a nawet obejmuje fragmenty drobiu! I przez to jest cięższy. Warto zatem wybierać poduszki puchowe, których wsad znajduje się w okolicy 0,001-0,002 g, czyli jest bardzo lekki, a przez to wysokiej jakości.

Poduszki puchowe – z jakiego puchu najlepsze?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany