Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kurs aranżacji wnętrz – rozwiń swoje umiejętności i zdobądź dobrą pracę
kitchen-

Kurs aranżacji wnętrz – rozwiń swoje umiejętności i zdobądź dobrą pracę

Aranżacja i dekorowanie wnętrz to pasjonująca dziedzina architektury, która pozwala rozwijać kreatywność, duszę artystyczną, a jednocześnie praktyczne umiejętności z zakresu urządzania wnętrz zgodnie z zasadami ergonomii. Zawód projektanta wnętrz jest też dobrze płatny, zatem wybranie go na swoją ścieżkę zawodową z pewnością będzie się wiązało z sukcesami w branży oraz satysfakcją finansową. Aby jednak tak było, potrzeba solidnego przygotowania oraz nabycia fachowej wiedzy i kwalifikacji. A w tym mogą pomóc szkolenia i kursy organizowane przez firmę Art&Decor z Warszawy. Na czym polegają takie kursy? Dlaczego warto z nich skorzystać?

Kursy z zakresu aranżacji wnętrz – dlaczego warto?

Żyjemy w czasach, w których ludzie bardzo przywiązują wagę do tego, w jakim przebywają otoczeniu. Minęły już czasy, gdy łazienka stanowiła mikroskopijną część mieszkania, w którym z ledwością mieściła się toaleta, umywalka i kabina prysznicowa, a sypialnia była w gruncie rzeczy pokojem dziennym z rozkładaną kanapą. Dzisiaj nasze domy to nasza oaza, a wyposażeniem wyrażamy siebie.

Zgodnie z filozofią ‘hygge’ przykładamy coraz większą uwagę, by wyposażenie domu było spójne i stylowe, a każdy, nawet najmniejszy detal nie był kwestią przypadku, lecz przemyślanego planowania. Poza tym wiele osób pracuje zdalnie, w domu, zatem nieodłącznym elementem aranżacji mieszkań jest domowe biuro czy gabinet. Aby sprzyjało skupieniu, musi być wyposażone i urządzone w zgodzie z zasadami ergonomii biurowej. Stąd usługi projektantów wnętrz są tak bardzo w cenie. Skorzystanie z kursu aranżacji wnętrz to inwestycja w przyszłość, która otwiera całkiem nowe możliwości na drodze zawodowej. 

Szkolenia z zakresu aranżacji wnętrz w Warszawie

Art&Decor z Warszawy to uznany na rynku lider z zakresu takich szkoleń. W ich ofercie możemy znaleźć szkolenia dla projektantów wnętrz, przeprowadzane stacjonarnie lub on-line. Dzięki temu można z nich skorzystać, niezależnie od miejsca zamieszkania. Całe szkolenie podzielone jest na dwa stopnie, więc każdy uczestnik może dostosować zakres wiedzy i poziom do swoich umiejętności.

I tak, kurs I stopnia skierowany jest do osób początkujących, natomiast II stopnia do tych, którzy mają już jakieś doświadczenie w projektowaniu wnętrz i chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza o aktualne trendy w tej dziedzinie. Ponadto osoba początkująca, która ukończyła kurs I stopnia może z powodzeniem przystąpić do kursu II stopnia i w ten sposób nabyć pełne kwalifikacje do wykonywania tego inspirującego zajęcia.

Czego można się nauczyć?

W trakcie szkolenia poruszane są przede wszystkim kwestie techniczne, takie jak ergonomia i zasady urządzania funkcjonalnych i bezpiecznych miejsc, ponadto znajomość materiałów, umiejętność ich wykorzystywania i montażu, umiejętność tworzenia spójnych i estetycznych kompozycji, a także analiza trendów i stylów. Oprócz tego w trakcie kursu można nauczyć się tworzenia kolaży i projektów wnętrz w programie graficznym, co jest niezbędne przy pracy projektanta.

Zaletą takiego kursu jest to, iż można skorzystać z wiedzy aktywnych projektantów wnętrz oraz coacha, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, pokażą w praktyce, jak wykorzystać zdobytą wiedzę, a ponadto wskażą każdemu uczestnikowi jego mocne strony. Dzięki temu absolwent kursu nie tylko posiada odpowiednie kwalifikacje, ale wie też, w jakim kierunku ma rozwijać karierę i robi to z ogromną pewnością siebie. Koszt kursu wynosi jakieś 2000-2500 zł, ale to bez wątpienia najlepiej zainwestowane pieniądze.

Projektowanie wnętrz – spełnij swoje marzenia!

Jeżeli czujesz, że praca jako projektant wnętrz od zawsze była Twoim marzeniem, teraz możesz je zrealizować! Skorzystaj ze szkolenia, zdobądź cenną wiedzę i umiejętności i rozpocznij swoją karierę. Satysfakcja z tego zajęcia będzie ogromna, gdyż łączy w sobie pracę z pasją. Taka praca nigdy Ci się nie znudzi, gdyż codziennie spotka Cię coś nowego, będziesz mieć możliwość współpracy z ciekawymi ludźmi oraz realizować najbardziej niesamowite projekty. Dodatkowym atutem są z pewnością dobre zarobki, gdyż to naprawdę dochodowy zawód. Zatem nie zwlekaj już dłużej i umów się na kurs projektowania wnętrz w Art&Decor!

Oceń