Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kosmetyki po chemioterapii — dlaczego tak ważne są w procesie leczenia?

Kosmetyki po chemioterapii — dlaczego tak ważne są w procesie leczenia?

Prężny rozwój medycyny sprawia, że coraz więcej nowotworów można wyleczyć. Jednak chemioterapia wpływa na cały organizm chorego, w tym na kondycję skóry. Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo dbać o skórę i przywrócić jej blask? Sprawdź, czym są i jak działają kosmetyki dla osób po chemioterapii.

Chemioterapia niszczy nie tylko komórki raka

Z reguły kojarzące się z chemioterapią skutki uboczne dotyczą nudności, osłabienia, wypadania włosów, ale jest ich znacznie więcej. Do organizmu dostają się cystostatyki, które są na tyle silne, by zabić komórki nowotworowe, ale skoro mają tak mocne działanie, nie trudno się domyślić, że wpłyną też na zdrowe komórki i narządy. Skutki chemioterapii są szczególnie widoczne na skórze. Jest podrażniona, przesuszona, słaba, zaczerwieniona i ze skłonnością do wyprysków. W obliczu tak poważnej choroby, jak nowotwór, w pierwszej chwili się o tym nie myśli, ale później warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki po chemioterapii. Skóra przestanie swędzieć, stopniowo się zregeneruje i zacznie wyglądać zdrowiej. Kto wie, może właśnie jej odzyskany blask będzie zwieńczeniem walki z nowotworem?

Pokaż skórą wolę walki!

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że skóra w trakcie i po chemioterapii jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga odpowiedniej troski. I tutaj pojawiają się pierwsze dylematy. Z jednej strony potrzebna jest silna regeneracja, nawilżenie i dostarczenie do komórek składników odżywczych. Zaś z drugiej strony bardzo łatwo o dodatkowe podrażnienia. Zwykłe kosmetyki absolutnie nie wchodzą w grę – zamiast pomóc, mogłyby sprawić, że problemy skórne tylko by się nasiliły.

Zamiast tego należy postawić na onkokosmetyki, takie jak marki Arkana, które powstały specjalnie pod kątem potrzeb skóry po chemioterapii. Regenerują, natłuszczają, niwelują zaczerwienienia i chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zawierają mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, oleje i kompleks witamin. Starannie skomponowane formuły działają naprawczo i przeciwbólowo na skórę.

Kosmetyki po chemioterapii – poznaj preparaty do zadań specjalnych

Onkokosmetyki obejmują wbrew pozorom sporo preparatów pozwalających na kompleksową pielęgnację. Przyglądając się propozycjom wspomnianej firmy Arkana, do wyboru są na przykład balsamy, kremy do stóp, kremy do twarzy, toniki, czy żele i pianki do mycia. Ich skład powstaje na bazie naturalnego oleju konopnego – ma wysokie stężenie wymienionych olejów i cechuje się rewelacyjnym wchłanianiem. Całość wzbogacono olejem z maku wykazującym właściwości kojące, nawilżające i przyspieszające gojenie.

Cała Linia Cannabis Therapy MD jest dostępna na stronie  https://sklep.arkana.pl/. W ofercie są także zestawy kosmetyków stanowiące dobrą propozycję na prezent dla bliskiej osoby. Chory walczący ze skutkiem chemioterapii nie zawsze sam pomyśli o kosmetykach. Podarowanie tego typu preparatów to wyraz największej troski o zdrowie i samopoczucie kogoś, kto znosi trudy chemioterapii.

Zdrowa skóra doda sił do walki z rakiem

Inwestycja w specjalistyczne kosmetyki to najskuteczniejszy sposób na walkę z widocznymi na skórze uporczywymi skutkami leczenia. Mało tego, poprawiająca się kondycja skóry stanowi dowód na to, że z nowotworem można sobie poradzić. Powrót do zdrowia będzie widoczny gołym okiem, a to z kolei przełoży się na lepsze samopoczucie i jeszcze więcej siły do walki z chorobą. Ludzka psychika potrafi wiele zdziałać, a nic nie wpłynie na nią lepiej niż naoczne efekty terapii.

Oceń