Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto używać waporyzatorów? 4 najważniejsze powody
waporyzatory-sklep-konopny

Dlaczego warto używać waporyzatorów? 4 najważniejsze powody

Dzięki waporyzacji szybciej odczuwasz skutki inhalacji za pomocą suszu. To ponadto najbezpieczniejszy, najwygodniejszy i najprzyjemniejszy sposób przyjmowania CBD. Poznaj powody, dla których warto zastąpić inne metody nowoczesnym i prostym w obsłudze waporyzatorem.

Waporyzacja CBD a palenie – czym się różni?

Palenie suszu w skręcie czy lufce zawsze wiąże się z powstawaniem dymu. Dym z kolei zawiera substancje smoliste oraz dwutlenek węgla. Przyjmowanie kannabinoidów w takiej formie oznacza, że organizm staje się niedotleniony, pojawia się senność, znużenie itp.

Waporyzacja to z kolei proces odparowania substancji aktywnych zawartych w ziołach oraz suszu. Zioła lub susz są podgrzewane do temperatury parowania (od 160 do 220°C – w zależności od urządzenia, oczekiwanego efektu oraz rodzaju suszu). Następnie taką parę wodną wdychamy za pomocą waporyzatora, błyskawicznie dostarczając wspomniane substancje aktywne organizmowi.

Waporyzator – najlepsza metoda na przyjmowanie konopi

Wybierz dobrej jakości urządzenie wyprodukowane z trwałych, odpornych na wysokie temperatury materiałów, np. waporyzator z KonopnySklep.com.pl, a szybko odczujesz zdrowotne właściwości CBD. Przedstawiamy podstawowe powody, dla których warto sięgnąć po waporyzator zamiast skręta.

Powód nr 1: korzystny wpływ waporyzacji na zdrowie

Inhalacje parą wodną z suszu konopnego mają sprawdzone, dobroczynne działanie. Konopie siewne działają:

  • uspokajająco, ułatwiają zasypianie, regulują rytm dobowy organizmu, redukują odczucie stresu;
  • przeciwzapalnie – leczą stany zapalne, zapobiegają ich ponownemu powstawaniu;
  • przeciwbólowo – dzięki ich przyjmowaniu można zwalczyć długotrwałe bóle mięśniowe oraz bóle głowy;
  • neuroprotekcyjne – dlatego poleca się je osobom chorującym na padaczkę, stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera itd.

W związku ze zdrowotnym wpływem na organizm waporyzatory stosują także osoby podczas terapii związanych z ciężkimi chorobami, jak depresja czy psychoza, nowotwory, HIV itp. Oczywiście przed rozpoczęciem przyjmowania suszu konopi w jakiejkolwiek formie, należy skonsultować się z lekarzem.

Powód nr 2: waporyzatory nie są szkodliwe

Według badań osoby używające waporyzatorów dostarczają do organizmu aż o 95% mniej niezbezpiecznych substancji niż palacze. Przyjmowanie konopi w ten sposób nie ma żadnego wpływu na układ oddechowy, nie powoduje kaszlu, podrażnienia czy uczucia suchości gardła. Konsekwencji systematycznego używania waporyzatora na pewno nie można porównać do tych wynikających z regularnego palenia suszu. Nie ma mowy o pogorszeniu stany czy kolorytu ceru, żółknięciu zębów itp.

Ponadto konopie siewne w odróżnieniu od indyjskich niemal nie zawierają psychoaktywnego THC, w związku z czym nie mają działania halucynogennego. W waporyzacji stosuje się przede wszystkim susz o zawartości THC poniżej 0,2%, który jest całkowicie legalny w Polsce.

Powód nr 3: waporyzatory są wygodne  

Można wybrać inhalację za pomocą waporyzatorów przenośnych oraz stacjonarnych. Urządzenie przenośne jest dyskretne: niewielkie, kompaktowe, można schować je do kieszeni, torebki, zabrać na wyjazd itp. Modele stacjonarne to z kolei idealne rozwiązanie dla osób, które wolą relaksujące sesje w zaciszu swojego domu. Mają mocniejsze grzałki, są efektywniejsze i zapewniają wyższą biodostępność inhalowanego suszu oraz ziół.

Poza tym należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię: waporyzatory to nie tylko wkłady z CBD, ale też ogromna różnorodność ziół oraz mieszanek ziołowych. W ten sposób można inhalować np. lawendę, dziurawiec albo rumianek, które są znane ze swojego dobroczynnego wpływu na zdrowie.

Powód nr 4: wysoka efektywność waporyzatorów

Tego rodzaju urządzenia działają natychmiastowo – błyskawicznie dostarczają organizmowi dobroczynnych substancji i odpowiednią dawkę kannabinoidów. Składniki od razu dostają się do płuc, a stamtąd do krwiobiegu, dzięki czemu efekt inhalacji odczujesz zaraz po rozpoczęciu inhalacji. Co więcej, inhalowanie parą oznacza niemal trzykrotnie większą biodostępność konopi niż podczas przyjmowania olejku CBD, nie mówiąc już o klasycznych metodach.

Ponadto podczas tradycyjnego palenia duża część spala się i marnuje w momencie, kiedy użytkownik się nie zaciąga. Waporyzatory niwelują ten problem. Mechanizm podgrzewa konopie i korzysta z nich jedynie w momencie zaciągnięcia się.

waporyzacja-konopie

Po waporyzatory sięgają nawet tradycjonaliści, którzy przywykli do konwencjonalnych metod przyjmowania suszu, a także ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z konopiami. Wygoda i efektywność sprawia, że ta waporyzacja przekonuje do siebie coraz więcej osób.  

Oceń