Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Obozy tenisowe dla dzieci – 5 zalet gry w tenisa

Obozy tenisowe dla dzieci – 5 zalet gry w tenisa

Wakacje to czas, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Brak zajęć szkolnych cieszy zarówno młodsze, jak i starsze pociechy, jednak dla rodziców stanowi pewien problem. Dzieci potrzebują opieki, a także organizacji czasu wolnego, by rozwijać swoje zainteresowania i poznawać świat. Dobrym pomysłem na wakacje dla dziecka są obozy tenisowe. Poznaj ich zalety.

1. Tenis poprawia kondycję dziecka

2. Tenis rozwija wszystkie mięśnie

3. Tenis to świetna zabawa

4. Tenis jest prosty

5. Tenis to dobry sposób na rozładowanie nadmiaru energii

Gra w tenisa jest coraz bardziej popularna zarówno wśród dzieci i dorosłych. Sport daje wiele radości, a kort tenisowy jest przyjazny nawet dla 7-latków. Oto 5 zalet gry w tenisa, które docenią i dzieci, i rodzice.

Tenis poprawia kondycję dziecka

Gra w tenisa poprawia kondycję fizyczną, gdyż wymaga szybkiego poruszania się po korcie i biegania. Jest to znakomite ćwiczenie aerobowe, które sprawia, że płuca i serce dziecka pracują wydajniej. Dzieci, które spędzą we wakacje czas na obozie tenisowym https://deski.org/obozy-tenisowe/, po powrocie do szkoły lepiej poradzą sobie na zajęciach z wychowania fizycznego niż rówieśnicy, którzy spędzali czas przed komputerem.

Tenis rozwija wszystkie mięśnie

W tenisie pracują nie tylko ręce i nogi, ale również mięśnie brzucha i pleców. Dzięki temu gra na korcie buduje masę mięśniową we wszystkich partiach ciała, a pociecha staje się o wiele silniejsza i sprawniejsza fizycznie.

Tenis to świetna zabawa

Gra w tenisa daje dzieciom wiele radości. Odbijanie piłki i rywalizacja z przeciwnikiem sprawiają, że pociechy chętnie spędzają czas na korcie. Dodatkowo dzieci mogą ćwiczyć grę bez przeciwnika, odbijając piłeczkę od ściany.

Tenis jest prosty

Wbrew powszechnemu przekonaniu gra w tenisa wcale nie jest trudna. Podstawy gry można opanować w ciągu kilku godzin, a do wprawy dochodzi się już w parę tygodni. Z odbijaniem piłeczki za pomocą lekkiej rakiety poradzą sobie już dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które w przyszłości mogą doskonalić swoje umiejętności na obozach tenisowych.

Tenis to dobry sposób na rozładowanie nadmiaru energii

Gra w tenisa jest polecana dzieciom, które wprost rozsadza energia. Energiczne, ruchliwe dzieci na korcie wyładowują nadmiar siły, doskonale się bawiąc. Tenis ułatwia skupienie się podczas wykonywania innych czynności, gdyż dziecko pozbywa się zbytecznej energii i rozładowuje emocje, uprawiając sport. Nauka i zajęcia wymagające pełnej koncentracji są dzięki temu łatwiejsze i bardziej efektywne.

Oceń