Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kompletujemy wyprawkę dla niemowlaka
adobestock -

Kompletujemy wyprawkę dla niemowlaka

Pojawienie się niemowlęcia w domu to wielkie szczęście dla całej rodziny. Jednak, aby właściwie przywitać maluszka, należy uprzednio zorganizować co najmniej kilka grup produktów, które w tym czasie będą nam niezbędne. Dzisiaj skupimy się na akcesoriach łóżeczkowych, artykułach odzieżowych oraz gadżetach, które pomogą nam zachować piękne wspomnienia czasu spędzonego razem z maleńką córeczką lub synkiem.

Wyposażenie łóżeczka niemowlaka

Niemowlak większość swojego czasu spędza w łóżeczku. Dziecko w tym okresie zazwyczaj przesypia większą część dnia i nocy. Dlatego warto zastanowić się, co zagwarantuje mu komfort snu, a nam rodzicom, wygodę w opiece nad nim. Podstawowymi elementami wyposażenia łóżeczka niemowlaka są pościel i prześcieradło. Warto zadbać o to, aby produkty te były wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów, które z jednej strony zapewniają poczucie ciepła, a z drugiej nie dopuszczają do przegrzania organizmu.

Oczywiście równolegle z jakością idzie wygląd takich akcesoriów. Sklepy z artykułami dla dzieci oferują naprawdę szeroki wybór atrakcyjnej dla oka pościeli. Na przykład, Kidspace Shop, proponuje rewelacyjne prześcieradła z gumką do łóżeczka dziecięcego. W opcji są wzorki w chmurki, kosmonautów, zwierzątka leśne, zygzaki. Równie ciekawa jest pościel z wypełnieniem. Zapewnia dziecku bezpieczny sen i jednocześnie świetnie się prezentuje. Można ją wielokrotnie prać bez obawy o utratę kształtu lub koloru.

Dużą popularnością wśród mam cieszą się kocyki bambusowe. W wielu domach zastępują one kołderki. Zapewniają regulację termiczną oraz poczucie bezpieczeństwa. Kocyki spełniają wiele funkcji. Przydają się nie tylko w łóżeczku, ale także w wózku czy na spacerach. Można ich użyć zarówno do okrycia, jak i podczas przewijania lub przebierania maluszka.

Śpiworki, czapki, otulacze dla niemowląt

Kolejną grupę produktów typu must have tworzą wszelkie wdzianka i otulacze do snu. Z całą pewnością warto zakupić śpiworek dla niemowlaka. To takie wielkie śpiochy, które są zszyte na dole i zapinane na suwak. Zapewniają one dziecku swobodę ruchów. Zapinając dziecko, w śpiworek nie ma jednak obaw, że maluch w jakiś sposób naciągnie go sobie na głowę. Szeroki wybór śpiworków dostępny jest pod adresem internetowym: https://kidspace-shop.com/spiworki-dla-niemowlaka/. W opcji zakupu są modele pasujące zarówno dla dziewczynki, chłopca, jak i śpiworki typu unisex.

Do okrycia delikatnej główki niemowlaka używa się specjalnej czapeczki, którą potocznie nazywa się krasnalem. Czapeczki szyte są z miękkiej i elastycznej bawełny, która ułatwia zakładanie ich na główkę bobasa. Razem z czapeczką warto kupić także otulacz w dziecięcych kolorach.

Albumy i pudełka wspomnień

Jeśli szukamy prezentu na pierwszą wizytę w domu niemowlaka, to warto rozpatrzyć zakup pamiątkowych gadżetów. Sprawdzonym pomysłem są albumy na zdjęcia. Kidspace Shop proponuje albumy w pastelowych odcieniach. Można w nich przechowywać zdjęcia z pierwszych miesięcy życia dziecka.

Coraz powszechniejszym zwyczajem stają się także Memory Box, czyli pudełka wspomnień. Składuje się w nich wszystkie ważne dla rodziców i dziecka pamiątki z okresu niemowlęcego i wczesnego dzieciństwa, takie jak: pierwszy kaftanik, smoczek, buciki, pamiątki z chrztu oraz inne istotne dla danej rodziny dziecięce suweniry.

Oceń