Together Magazyn » Rodzic » Zabawki transformers – idealny prezent dla chłopca?
chłopiec i dziewczynka bawiący się samochodzikiem

Zabawki transformers – idealny prezent dla chłopca?

Wybór idealnej zabawki nigdy nie jest prostym zadaniem, jednak przed takim wyzwaniem staje wiele osób. Gadżet dla malucha powinien charakteryzować się wymierną wartością edukacyjną oraz atrakcyjnością, która przyciągnie najmłodszych do korzystania z nich. W przypadku zabawek dla chłopców często podejmowana jest decyzja o zakupie akcesoriów z serii Transformers, które cieszą się sporą popularnością. Czy gadżety nawiązujące do filmów i komiksów o robotach są w rzeczywistości dobrym wyborem?

Najlepsze samochodziki dla dzieci, czyli jak trafić do serca malucha

Trudno pominąć fakt, że dla chłopców w wieku przedszkolnym wszelkie gadżety samochodowe są zdecydowanie najbardziej przyciągające. Maluchy od najmłodszych lat pasjonują się pojazdami – niezależnie od faktu, czy dotyczy to aut osobowych, czy też koparek lub ciężarówek. Podglądanie zachowań swoich rodziców sprawia, że pasja do motoryzacji pojawia się na wczesnym etapie rozwoju, przez co chęć zabawy samochodzikami wydaje się być nierozłącznie związana wiekiem przedszkolnym. Zabawki Bruder, sygnowane logiem jednego z najbardziej popularnych producentów zabawek samochodowych, są obecne w domu niemalże każdego chłopca, a niemalejąca chęć zabawy nimi przyciąga młodych fanów motoryzacji praktycznie codziennie. Warto jednak pamiętać o tym, że wybrane serie zabawek mogą łączyć kilka aspektów, które pasjonują dzieci. W ten sposób gadżety z serii Pokemon, Tomek i przyjaciele oraz Scooby Doo mogą być wykorzystywane w jeden, ściśle określony sposób, natomiast Transformersy dają młodym umysłom szersze pole do popisu.

Dlaczego warto wybrać Transformersy?

Seria ta opowiada o losach robotów, których niezwykłą zdolnością jest umiejętność zmiany w różne rodzaje pojazdów. Z tego powodu zabawki Transformers stają się uniwersalnymi gadżetami pozwalającymi na ich wykorzystanie w przeróżny sposób. Dziecko zyskuje możliwość zabawy zarówno postacią przypominającą robota, jak i samym pojazdem, który stanowi pewnego rodzaju alter ego danego komiksowego charakteru. Większość akcesoriów sygnowanych logiem marki posiada bowiem możliwość przekształcania się w obie formy, a opcja ta jest chętnie wykorzystywana przez najmłodszych. Z perspektywy rodzica zabawka staje się atrakcyjniejsza z tego powodu, że prawdopodobieństwo znudzenia się nią jest znacznie mniejsze. Pociecha może swobodnie wykorzystywać opcje oferowane przez producenta, a zdolność przyjmowania formy aut wyścigowych, ciężarówek i koparek będzie z pewnością skrzętnie wykorzystywana. Cecha charakterystyczna dla postaci z serii Transformers jest zatem zaletą dla rodziców – dzięki niej zabawki zyskują znacznie większą uniwersalność.

Czy zabawki z tej serii są odpowiednie dla małych dzieci?

Każda wybrana zabawka powinna odpowiadać wiekowi pociechy, która będzie się nią bawić. Roboty Transformers stanowią znakomity sposób urozmaicenia codziennej zabawy, a dodatkową korzyścią są wartości moralne prezentowane przez poszczególne Autoboty. Alternatywą mogą być darmowe kolorowanki z gry Minecraft. Jednak oglądając ulubione filmy i kreskówki, każdy chłopiec odnajdzie w postawach Optimusa Prime lub Bumblebee pochwałę dobroci, przyjaźni i troski o bliskich. Z tego powodu zabawki tego typu będą też kształtować w młodych pokoleniach pozytywne cechy. Warto jednak pamiętać, że cała seria Transformers jest skierowana do dzieci powyżej szóstego roku życia, dlatego w przypadku młodszych pociech lepszym rozwiązaniem będą inne opcje. Alternatywę mogą stanowić zabawki Fisher Price, które oprócz dużej różnorodności serii i postaci, mogą pochwalić się optymalną wartością edukacyjną.

Oceń