Każdego dnia wielu z nas spędza stosunkowo dużo czasu przed ekranem monitora. Jedni robią to, ponieważ jest to świetna forma rozrywki, a dla innych komputer jest podstawowym narzędziem pracy, bez którego wykonywanie codziennych czynności nie byłoby możliwe. Niezależnie od tego bardzo ważne jest, aby krzesło biurowe było komfortowe, wygodne i bezpieczne dla naszego kręgosłupa. Jak wybrać krzesło obrotowe, które spełni wymagania każdego użytkownika? Jakie rodzaje krzeseł możemy wyróżnić? Gdzie ich szukać? Zdecydować się na sklep z krzesłami online, a może stacjonarny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jakie rodzaje krzeseł możemy wyróżnić?

Nie da się ukryć, że na dzień dzisiejszy znajdziemy na rynku wiele egzemplarzy krzeseł biurowych, dlatego ich wybór nie należy do najprostszych. Najczęściej możemy wyróżnić kilka rodzajów: krzesło ergonomiczne, kubełkowe, gamingowe i aktywne. Te pierwsze są zdecydowanie najzdrowsze dla kręgosłupa. Krzesło ergonomiczne jest dostosowane w taki sposób, aby możliwe było prawidłowe siedzenie, które w żaden sposób nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

Krzesła kubełkowe z reguły wyglądają bardzo interesująco, jednakże mają niskie oparcie i płytkie siedzenie. Krzesła gamingowe są stosunkowo drogie, jednak są ergonomiczne i przede wszystkim dostosowane do długiego spędzania czasu przed ekranem monitora. Jeśli chodzi o krzesła aktywne, są to te wszystkie, które wymuszają aktywną postawną. Najczęściej jednak wybierane są krzesła ergonomiczne. Zapewniają one maksymalizację naszego bezpieczeństwa.

Krzesło obrotowe- na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Krzesło obrotowe jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla biura, jak i w domowych warunkach. Jednak zanim wybierzemy odpowiedni egzemplarz, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, o których często zapominamy. Bardzo istotna jest wysokość krzesła, które powinno dawać odpowiednie oparcie całym plecom, a nie tylko ich części, w przeciwnym wypadku dochodzi do sytuacji, w których się garbimy, co nie wygląda estetycznie. Ważna jest też wysokość siedziska od podłogi. Powinno być ono tak ustawione, aby nasze nogi dotykały ziemi pod kątem 90 stopni. Oczywiście z reguły da się to regulować, bowiem większość krzeseł obrotowych ma możliwość zmiany wysokości.

Istotne jest też siedzisko, które powinno mieć zaokrąglony brzeg i nie może być za głębokie. Często spotykane są podłokietniki, które są na tyle wysokie, że są w stanie wspierać nasze ręce w komfortowej pozycji. Oczywiście sam fotel powinien mieć możliwość ich regulacji. Kolejną niezwykle ważną częścią jest oparcie, które musi być dopasowane do naszego wzrostu i budowy ciała. W sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę na część, która ma za zadanie podpieranie części lędźwiowej. Idealne krzesło biurowe powinno być w tym miejscu wypukłe, co spowoduje znacznie lepsze ułożenie pleców.

Skupiając się na parametrach dobrego krzesła, nie możemy zapominać o przewiewności. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia komfortu pracy. Ostatnim elementem, którego nie można pomijać, to kółka. Krzesło obrotowe może mieć stworzone te części z różnych materiałów, dlatego należy wybrać najlepszy dla nas zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Gdzie szukać krzesła do pracy w biurze?

Podczas poszukiwań krzeseł do pracy w biurze wybierane są zazwyczaj dwa różne kierunki: sklepy stacjonarne lub sklepy internetowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy, co tylko utrudnia wybór.

Stacjonarny sklep z krzesłami pozwala nie tylko na obejrzenie dostępnych na miejscu modeli, ale również na wypróbowanie ich. W ten sposób doskonale wiemy, który model najbardziej nam pasuje, w którym jest najwygodniejsze siedzisko, albo które podłokietniki są najbardziej dopasowane do naszych upodobań.

Sklep z krzesłami online z kolei nierzadko oferuje większy wybór, większą ilość modeli a także wariantów kolorystycznych. Nie możemy co prawda sprawdzić na własnej skórze wygody wybranych modeli, możemy za to kierować się opiniami osób, które już dane krzesło nabyły. Kolejną przewagą sklepów internetowych jest cena, która często jest wyraźnie niższa, niż w sklepach stacjonarnych. Rozwiązuje również problem transportu zakupionego krzesła.

Nieważne na jaki sklep się zdecydujemy, istotne jest, aby wybrany przez nas model krzesła nam odpowiadał. Jakby nie patrzeć spędzimy w nim długie godziny, warto więc, by było na jak najwygodniej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany