Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Szafa dla starszaka – skuteczna pomoc w utrzymaniu porządku
PINIO

Szafa dla starszaka – skuteczna pomoc w utrzymaniu porządku

Wiek przedszkolny wymaga wprowadzenia zmian w pokoju dziecka. Komoda przestaje być wystarczającym meblem do przechowywania rzeczy. Potrzebna staje się szafa, w której można powiesić ubranka. Odpowiednie umeblowanie pozwalające na przypisanie rzeczom konkretnego miejsca ułatwia naukę porządku. Jaką szafę wybrać?

Jakość szafy a kwestia bezpieczeństwa

Przy zakupie mebli dla dzieci trzeba jeszcze uważniej przyglądać się jakości wykonania, która wpływa na to, czy są bezpieczne w użytkowaniu. Najlepiej sprawdzić, czy szafa dla dziecka ma certyfikaty potwierdzające zgodność z polskimi oraz europejskimi normami jakości. Cenieni producenci dbają o dopracowanie wszystkich szczegółów i dokładają wszelkich starań, aby meble spełniały potrzeby dzieci i oczekiwania ich rodziców. Ważną kwestię stanowi komfort użytkowania. Każdemu co innego może kojarzyć się z komfortem, dlatego dostępne są rozmaite warianty szaf. Różnią się materiałem, stylistyką i kolorystyką. Do najlepszych propozycji należą szafy dla dzieci wykonane z drewna. Drewno jest wytrzymałym i trwałym materiałem, dzięki czemu masz pewność, że mebel będzie służyć przez długi czas.

Co jeszcze decyduje o tym, że drewniana szafa jest pożądanym wyposażeniem? Drewno jako naturalny materiał jest bezpieczniejsze niż sztuczne tworzywa. Nie zawiera substancji chemicznych, dzięki czemu nie jest toksyczne, co ogranicza ryzyko wystąpienia alergii. Dla dzieci z tendencją do alergii najlepszym rozwiązaniem jest drewno sosnowe, które wykazuje właściwości antystatyczne. Kurz nie kumuluje się na nim szybko, dzięki czemu nie powstaje środowisko przyjazne rozwojowi roztoczy, a to one odpowiadają za wywoływanie reakcji uczuleniowych. Meble są często robione także z drewna bukowego oraz płyt MDF. Wybierając szafy dla dziecka na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szafa-dla-starszaka/, zyskujesz pewność, że będą pomalowane ekologicznymi farbami wodnymi. Tego typu farby są bezpieczne. Nie mają w składzie związków, które mogłyby stać się powodem alergii.

PINIO-

Wielkość szafy – jaka jest odpowiednia?

W kwestii wielkości szafy rodzice muszą podjąć indywidualną decyzję, ponieważ jej wybór zależy od metrażu pokoju, a także tego, czy w wyposażeniu jest już komoda. Jeżeli szafa dla dzieci jest jedynym miejscem do przechowywania rzeczy, warto zastanowić się nad pojemniejszym modelem. Nie powinno zabraknąć w niej przestrzeni, aby schować ubrania, buty, plecak, a nawet część zabawek. Klasyczną opcją jest szafa dwudrzwiowa, ale w przypadku dwójki dzieci najlepszym rozwiązaniem może okazać się model trzydrzwiowy. Jeżeli szafa dziecięca nie umożliwia przechowywania wszystkich drobiazgów, można dodatkowo wyposażyć się w kontener na kółkach.

Wygląd mebli dziecięcych

Niezależnie od wielkości drewniana szafa dla dziecka powinna wpisywać się w stylistykę jego pokoju. Proste formy i jasne barwy pasują do różnorodnych aranżacji. Wśród licznych propozycji szaf dziecięcych pojawiają się modele w kolorze białym lub naturalnego drewna. Wprowadzają do wnętrza harmonię i tworzą optymistyczny klimat.

Oceń