Together Magazyn » Ciekawostki » Keratyna na włosy. Na co pomaga i jak działa?
adobestock

Keratyna na włosy. Na co pomaga i jak działa?

Kobieta zmienną jest – zwykło się mówić. Jedną ze zmian, na którą często się decydujemy, jest metamorfoza naszej fryzury. Każdy z nas ma inne włosy. W zależności od tego, jakie kryteria oceny przyjmiemy, możemy wyróżnić włosy proste, gładkie, kręcone i puszyste lub nisko-, średnio- i wysokoporowate. I obojętnie jaki typ włosów mamy, należy o nie dbać jak najlepiej. Większość z nas marzy o pięknych, lśniących włosach – takich jak z reklamy. Ale czy jest to możliwe?

Codzienne zabiegi

Zazwyczaj jest tak, że dziewczyny z włosami prostymi chcą, żeby się kręciły. Dlatego właśnie specjalnie używają lokówki do włosów czy wałków na noc. Z kolei dziewczyny, które obdarzone zostały bujnymi, puszystymi lokami, chciałyby je poskromić. Nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez użycia prostownicy. Takie zabiegi niestety niszczą i przesuszają włosy. To oznacza, że włos zaczyna się puszyć, elektryzować i matowić. Jak temu zaradzić? Poznaj niezastąpioną metodę keratynowego prostowania włosów.

Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Keratynowe prostowanie włosów jest doskonałym sposobem na ujarzmienie włosów. Polega na wprowadzeniu w strukturę włosa keratyny, czyli jego naturalnego budulca. Białko to uzupełnia ubytki, które powstały w strukturze włosa. Dzięki temu pukle odzyskują blask, stają się mocne i lśniące. Mieszanka keratyny zostaje wprasowana we włosy za pomocą prostownicy o wysokiej temperaturze. Dlatego ważne jest, aby prostowanie wykonywać w salonie fryzjerskim. Po takim zabiegu należy przez ok. 48 godzin nie myć włosów, nie związywać ich gumką, pozwolić keratynie dokładnie wchłonąć się we wszystkie pasma.

Zabieg kreatynowego prostowania włosów dedykowany jest osobom, które mają zniszczone i puszące się włosy. Pozwala je wygładzić, wzmocnić i odbudować.

Jak dbać o takie włosy?

Keratynowe prostowanie włosów wzmacnia i odżywia włos, musimy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Aby cieszyć się jak najdłużej z efektów prostowania, należy o fryzurę skrupulatnie zadbać. Ważne jest, aby do mycia włosów używać kosmetyków pozbawionych soli i silikonów (szczególnie SLS) oraz alkoholu.

Oceń