Together Magazyn » Dom » Karnisze metalowe – do jakich wnętrz będą pasować?

Karnisze metalowe – do jakich wnętrz będą pasować?

Wybór karniszy zostawiamy na sam koniec. Jest to oczywiście decyzja, jak najbardziej słuszna. Gdyż ich wcześniejszy zakup mógłby przecież okazać się nietrafiony. Wykończenie innych elementów aranżacji mieszkania daje nam „zielone światło” na zobaczenie z bliska karniszy w sklepach a także decyzję, które z nich będą najlepiej pasować do zaadaptowanych już – w pożądanym stylu – ścian i podłóg.

Karnisze metalowe to jedne z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych rodzajów karniszy. Są one niezwykle uniwersalne – idealnie wpasowują się nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale również bez obaw można je montować w pomieszczeniach stylizowanych na retro. Dzieje się tak również ze względu na ich różnorodną kolorystykę. Metalowe karnisze występują w kolorze mosiądzu, stalowym, tytanu, i wiele innych takich jak ten karnisz https://dkhome.pl/scienne-podwojne/3856-karnisz-podwojny-delia-o2016-mm-kielich.html

Sprawdzą się w każdym wnętrzu

Karnisze metalowe składają się z kilku elementów, którymi są drążek, wsporniki oraz nakładki po obu w końcach drążka. Dzięki owym zmiennym nakładkom można je dostosować do właściwie każdego wnętrza – zarówno tego w stylu retro, jak i tego bardziej nowoczesnego – i w każdym będą się prezentować równie dobrze. Dla osób, które poszukują karniszy do apartamentów w designerskiej aranżacji, znajdą się również takie metalowe karnisze, które będą odpowiadać i im.

Zalety karniszy metalowych

Karnisze metalowe, to także dobry wybór ze względów praktycznych. Cechują się dużą wytrzymałością i sporą odpornością na ciężar – dlatego bez najmniejszych problemów można na nich wieszać nawet ciężkie zasłony. Ich uniwersalność nie obejmuje jedynie możliwości ich dostosowania wizualnego do pomieszczenia, ale również bardzo dużej elastyczności, jeśli chodzi o ich odpowiedni wymiar – drążek można dowolnie przycinać do pożądanej długości. Karnisze metalowe występują także w podwójnej opcji, co pozwala na swobodne wieszanie na nich zasłon i firanek – firanki można umieścić na żabkach (które umieszczone będą na metalowym karniszu), a zasłony natomiast na drążku. Jeśli potrzebujesz modnych i tanich karniszy to tutaj znajdziesz wiele ciekawych modeli karniszy metalowych.

Oceń