Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie rolety są modne w 2023r? Propozycje Małgorzaty.
Jakie rolety są modne w 2023r - zobacz!

Jakie rolety są modne w 2023r? Propozycje Małgorzaty.

Zastanawiasz się może jakie, modne rolety wybrać do udekorowania okien w swoim domu lub mieszkaniu? A może po prostu szukasz inspiracji, jak ciekawie zaaranżować okna? W tym artykule wspólnie z wiodącą firmą na rynku dekoracji okien na wymiar – Małgorzatą, opowiemy wam o aktualnie modnych roletach i podsuniemy trochę pomysłów jak ciekawie zaaranżować okna. Swoja drogą, klikając w linki możesz się dowiedzieć więcej od zespołu Małgorzaty o danym typie rolet.

Rolety rzymskie - salon z aneksem

Rolety rzymskie – klasyka w modzie

Rolety rzymskie od ok 15 lat zdobywają popularność w dekorowaniu okien polskich domów i mieszkań. Dzięki temu, że szyte są z dokładnie z tych samych tkanin co firanki czy zasłony, można je skomponować na praktycznie nieskończoność opcji. Dzięki temu, rolety rzymskie są najbardziej dekoracyjne i efektowe w swoim rodzaju. Przy zachowaniu funkcjonalności i ergonomii rolety, są niezwykle efektowne oraz dają namiastkę efektu wizualnego zasłon. Rolety rzymskie na wymiar mogą także być sterowane elektrycznie. Takie rozwiązanie stosuje się szczególnie do bardzo wysokich/szerokich lub trudno dostępnych okien. Przy zastosowaniu napędu elektrycznego, całe podnoszenie/opuszczanie rolet ogranicza się do jednego kliknięcia na pilocie lub w aplikacji mobilnej.

Zobacz rolety rzymskie na wymiar od Małgorzaty

Jakie rolety są modne w 2023r

Rolety elektryczne wewnętrzne – moda na nowoczesność

Chyba każdy spotkał się kiedyś z roletami zwijanymi. I najprawdopodobniej nie były to zbyt dobre doświadczenia. Większość rolet zwijanych jakie można spotkać na oknach polskich domów i mieszkań to niskiej jakości, “jednorazowe” produkty. To co jest aktualnie modne i wpisujące się w trendy, to wysokiej jakości rolety elektryczne wewnętrzne. Takie dekoracje są niezwykle efektowne, funkcjonalne i mają za zadanie zostać na oknach przez lata. Ich mechanizm elektryczny jest bardzo cichy i szybki. Modne rolety wewnętrzne elektryczne można sterować za pomocą pilota radiowego, panelu ściennego lub w aplikacji mobilnej. Dzięki takiej aplikacji, można zaplanować godzinę odsłaniania/zasłaniania rolet. Ta funkcja szczególnie sprawdza się w sypialni, pomagając w porannym wstawaniu.

Są one bardzo częstym wyborem do przestronnych wnętrz w stylach takich jak nowoczesny czy naturalny. Tam idealnie wpasowują się dzięki swojej minimalistycznej, prostej formie.

Zobacz rolety wewnętrzne elektryczne od Małgorzaty

Żaluzje drewniane w kuchni

Żaluzje drewniane

Kolejny rodzaj nie nie jest właściwe roletą a żaluzją, ale spełnia tą samą funkcję i jest stosowany zamiennie z innymi przez nas wymienionymi. Żaluzje drewniane są niezwykle funkcjonalne i efektowne. Dzięki możliwości regulacji kąta lamelek można dostosować je tak aby w ciągu nawet najbardziej słonecznego dnia, wpadające światło nie raziło nas w oczy a jednocześnie pomieszczenie było naturalnie oświetlone. Takie żaluzje występują w ok 100 kolorach i rodzajach drewna, dlatego też można je dopasować do praktycznie każdego stylu wnętrz. Żaluzje drewniane na wymiar najczęściej wybierane są do wnętrz w stylu nowoczesnym, naturalnym czy nowojorskim. Żaluzje drewniane podobnie jak rolety rzymskie czy zwijane mogą być sterowane elektrycznie. Eliminuje ona praktycznie wszystkie problemy z ich dość nie intuicyjną regulacją żaluzji.

Modne rolety rzymskie na karnisz

Modne rolety rzymskie na karnisz

Ciekawą alternatywą dla wcześniej przedstawionych przez nas rozwiązań są rolety rzymskie na karnisz. Takie dekoracje wybierane są przez osoby, które chcą zmienić aranżację okna na którym dotychczas wisiały firanki lub zasłony na karniszu rurowym. Rolety rzymskie na karnisz pełnią tylko i wyłącznie funkcję ozdobną. W ich przypadku nie ma możliwości prostej regulacji wysokości. Chociaż ich konstrukcja i efekt wizualny jest bardzo bliski roletom rzymskim, to brak mechanizmu sznurkowego powoduje ograniczenie w regulacji. Takie dekoracje układa się za pomocą sznureczków, które przywiązuje się na stałe do karnisza.

Zobacz rolety rzymskie na karnisz od Małgorzaty

5/5 – (2 głosów)