Together Magazyn » Aktualności » Jedzenie online w wersji fit – doradzamy, jakie szybkie dania na wynos powinny wybierać osoby, które dbają o figurę

Jedzenie online w wersji fit – doradzamy, jakie szybkie dania na wynos powinny wybierać osoby, które dbają o figurę

Dbasz o linię, ale nie zawsze masz czas na samodzielne przyrządzenie zdrowego posiłku? Możesz zamówić jedzenie online w wersji fit, pamiętając o kilku istotnych zasadach. Podpowiadamy, jakie dania warto wybierać.

Od dawna walczysz o smukłą sylwetkę, dlatego zwykle nie dajesz się namówić na dania zamawiane na wynos. Kojarzą ci się przede wszystkim z fast foodami, a te przecież mogą być przyczyną przybierania na wadze. Warto jednak mieć świadomość, że zamawiane jedzenie online wcale nie musi być wysokokaloryczne.

Dania z mnóstwem warzyw

Jeśli dbasz o figurę, rozejrzyj się przede wszystkim za daniami, których podstawę stanowią warzywa. Są to produkty niskokaloryczne, a przy tym dostarczające mnóstwo cennych witamin i minerałów. Dzięki temu szybko zaspokoisz głód, a przy tym nie przekroczysz ustalonej wartości energetycznej.

W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju sałatki. Wybieraj je nie tylko jako dodatek do obiadu, ale jako posiłek lunchowy.

Dania zawierające sporo białka

Jeśli szczególnie dbasz o sylwetkę, sięgaj po posiłki dostarczające sporą ilość wartościowego białka. Jest to element budulcowy mięśni, co jest szczególnie ważne dla osób dążących do zbudowania atrakcyjnej wizualnie figury.

Sporą ilość białka zawiera mięso wołowe oraz mięso drobiowe. Jeśli więc zamawiasz jedzenie online, swój wybór możesz skierować w stronę burgerów. Soczysta wołowina i warzywa to polecane składniki. Pamiętaj jednak, by burger w wersji fit był pozbawiony ciężkiego majonezowego sosu (z dwojga „złego” lepiej wybrać ketchup).

„Odchudzona” pizza

Pizza w wersji klasycznej faktycznie może mieć sporo kalorii. W wielu pizzeriach możesz jednak zamówić danie w wersji fit, na przykład z mniejszą ilością kalorycznego sera, z dodatkami warzywnymi zamiast mięsnymi. W tej roli mogą także sprawdzić się pizze wegetariańskie, jeśli w menu nie ma typowo „odchudzonych” wariantów.

Japońskie sushi

Sushi może być daniem fit, jeśli tylko zamówisz jego odpowiedni rodzaj. Unikaj wysokokalorycznych składników, a bez obaw możesz je spożywać dbając o sylwetkę.

Ważne nie tylko co jesz, ale i jak jesz

Jeśli chcesz utrzymać smukłą sylwetkę, pamiętaj, że liczy się przede wszystkim jakość jedzenia. Warto jednak mieć świadomość, że istotne znaczenie ma również sposób spożywania posiłków.

Jeśli więc zależy ci na utrzymaniu formy fit, musisz pamiętać, by:

  • jeść regularnie – dostarczanie pożywienia o stałych porach sprawia, że organizm reguluje przemianę materii;

  • spożywać mniejsze porcje, ale częściej – jedząc mniej, ale co 3-4 godziny, nie dopuszczasz do zgubnego w skutkach uczucia ssania w żołądku; w ten sposób nie sięgasz po niezdrowe przekąski, które mogą być przyczyną przybierania na wadze;

  • dokładnie przeżuwać każdy kęs – dzięki temu będziesz jeść dłużej, co pozwoli wysłać sygnał do mózgu o pełnym żołądku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by osoby zdrowo odżywiające się zamawiały jedzenie online. Wiele restauracji, barów czy jadłodajni oferuje dania w wersji fit.

Oceń