Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie kwiaty wybrać na pierwszą randkę?
tekst

Jakie kwiaty wybrać na pierwszą randkę?

Pierwsza randka to bardzo ważny moment w kontekście budowania relacji z daną osobą. Często to właśnie od niej zależy, czy dojdzie do kolejnego spotkania i czy relacja będzie miała szansę zakwitnąć. Elementem często towarzyszącym pierwszej randce są kwiaty. Czy nadal warto sięgnąć po taki gest?

Zastanawiając się nad kwestią wyboru kwiatów na pierwszą randkę, warto pamiętać że od tego spotkania w znacznej mierze zależy, jak rozwinie się dalsza relacja między dwojgiem ludzi. Żartobliwie można by powiedzieć, że kwiaty maja wpływ na to, czy dana relacje będzie mogła zakwitnąć, czy umrze już przy pierwszym spotkaniu. Odpowiadając na pytanie, czy warto kupić kwiaty na pierwszą randkę, odpowiadamy -> oczywiście że tak. Od tego momentu zależy np. czy kobieta odnajdzie w mężczyźnie duszę romantyka, czy może zacznie odbierać go jako osobę pragmatyczną, lub jeszcze niepewną co do kierunku w jakim ten chciałby, by relacja podążyła. Same kwiaty są miłym gestem, który pomoże mężczyźnie zrobić dobre pierwsze wrażenie, nie są jednak w żaden sposób zobowiązujące, więc nie ma powodu by unikać skorzystania z ich pomocy.

Jakie kwiaty na pierwszą randkę wybrać?

Najlepszym wyborem byłyby oczywiście kwiaty, które wiemy że podobają się osobie z którą na randkę idziemy. Jeżeli tego nie wiemy, możemy spróbować chociaż dociec, jakie odcienie kolorystyczne dziewczyna lubi i na bazie tej informacji, spróbować zakupić idealny bukiet. Jeżeli takiej informacji również nie posiadamy, pozostaje postawić na sprawdzoną klasykę, czyli bukiet czerwonych róż.

Czy koniecznie należy postawić na bukiet, a może wystarczy pojedynczy kwiat? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od miejsca spotkania. Jeżeli dla przykładu, wybieramy się do kina, na spacer bądź do teatru, praktyczniejszy będzie pojedynczy kwiat, ewentualnie malutki bukiecik. Kobiecie będzie znacznie łatwiej się z nim poruszać. Pojedynczy kwiat, nosi też znamiona niewinności, co jest urocze w kontekście pierwszej randki. Zatem długa, np. 80 cm czerwona róża, bądź jeżeli jesteśmy w sezonie, słonecznik, będą idealnym wyborem na tę okazję. Jeżeli spotkanie odbywa się w domu, bądź w restauracji, a całe spotkanie nie wymaga od nas przesadnego przemieszczania się, bukiet będzie lepszym wyborem. Ponownie, nie należy przesadzać z wielkością bukiety, by nie przytłoczyć osoby obdarowywanej. Zatem bukiet róż pnących bądź goździków, będzie jak znalazł.

Kiedy dać kwiaty podczas pierwszej randki?

Najlepiej na samym jej początku. Doskonałą okazją wydaje się moment powitania. Dania róży w trakcie spotkania, gdy np. mężczyzna idzie z nią od godziny w ręku, byłoby co najmniej dziwne, szczególnie że kobieta doskonale wie, że kwiat jest dla niej. Tutaj należy pamiętać, by kwiaty dać pąkiem ku górze, a jeżeli kwiaty są zawinięte w papier, koniecznie przed wręczeniem, należy go zdjąć.

Niezależnie od tego jaki kolor i gatunek kwiatów wybierzemy, wręczenie ich kobiecie na pierwszej randce będzie bardzo miłym gestem, który pomoże mężczyźnie budować miłą atmosferę na dalszą część wieczoru.

4.3/5 – (3 głosów)