Together Magazyn » Zdrowie » Serum do twarzy – jak odpowiednio stosować?
-

Serum do twarzy – jak odpowiednio stosować?

W ciągu roku nasza skóra narażona jest na szereg niekorzystny czynników, które skutecznie wpływają na jej wygląd oraz ilość składników aktywnych. Z pewnością, każdy z nas chciałby cieszyć się zdrową cerą, pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości. Skutecznie może pomóc nam w tym serum do twarzy, które posiada szereg zalet i jest polecane przez wielu kosmetologów. Jak je odpowiednio stosować i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

1. Czym jest serum do twarzy?

Jeśli choć trochę interesujemy się pielęgnacją cery, to z pewnością spotkaliśmy się z kosmetykiem, jakim jest serum do twarzy. Nawet jeśli nigdy nie mieliśmy okazji go używać, to na pewno nazwa ta nie raz przewinęło się nam przez kosmetyczne fora, bądź przy wypowiedziach ekspertów. Nie ma w tym nic absolutnie dziwnego, w końcu serum do twarzy posiada szereg właściwości, które polecane są do różnych typów cery.

Jest to kosmetyk znacznie silniejszy od kremu, którego główną charakterystykę stanowi fakt, że jego składniki aktywne są bardzo silnie. Od innych produktów wyróżnia go również konsystencja. Jego formuła może być wodna bądź żelowa. W większości jego konsystencja bardzo uzależniona jest od typu cery, której jest dedykowany.

2. Rodzaje serum do twarzy

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, producenci stale dbają o to, aby poszerzać ofertę i tworzyć kosmetyki, których użytkowanie będzie możliwe w przypadku każdej z cer. Tak jest również w przypadku serum do twarzy.

Cera trądzikowa wymaga od nas wiele pracy i zbudowania swojej rutyny pielęgnacyjnej w taki sposób, aby dodatkowo połączenie wszystkich składników współgrało, a nie szkodziło. Z pomocą przychodzi zarówno dobry żel do mycia twarzy, jak i serum na trądzik, które w pierwszej kolejności powinno przede wszystkim działań normalizująco i kojąco. Jego głównym zadaniem jest regulowanie pracy gruczołów łojowych, tak aby optymalnie została zmniejszona ilość wyprodukowanego sebum. Kosmetyk ten ma również ogromny wpływ na zapobieganie powstawaniu zaskórników oraz namnażaniu się bakterii. Cera mieszana to również spore wyzwanie, warto więc zadbać o to, aby odpowiednio dobrany kosmetyk regulował nadmierną produkcję sebum w strefie T, ale także nawilżał i koił suche oraz wymagające partie twarzy.

Przy cerze suchej możemy znacznie szybciej zauważać pojawiające się zmarszczki, a więc w tym przypadku warto zadbać o to, aby serum do twarzy wykazywało silne działanie nawilżające.

3. Jak stosować serum do twarzy?

Aby kosmetyk działał, jak należy, warto zastosować się do kilku wskazówek. Nieodpowiednia aplikacja może nie tylko nie przynieść oczekiwanych efektów, ale również zaszkodzić. Na samym początku należy dokonać głębokiego oczyszczenia twarzy, np. z makijażu. Niezbędny w tym przypadku może być dobry płyn micelarny oraz żel do mycia twarzy. Gdy oczyścimy skórę, tonizujemy ją. W tym momencie możemy zastosować serum do twarzy, które dedykowane jest naszemu typowi cery. Z pewnością jest to kosmetyk, którego wato używać.

Oceń