Together Magazyn » Dom » Jakie funkcje powinna posiadać dobra zmywarka do zabudowy?
najważniejsze funkcje zmywarki do zabudowy

Jakie funkcje powinna posiadać dobra zmywarka do zabudowy?

Zmywarki pod zabudowę należą do podstawowych elementów wyposażenia AGD każdej nowoczesnej kuchni. Mało kto z nas odczuwa przyjemność z ręcznego zmywania naczyń – jest to zajęcie wymagające poświęcenia czasu, energii, a ponadto kosztowne. Dlatego też remont kuchni lub wymiana mebli jest idealnym pretekstem do tego, by wyposażyć się w dobrą zmywarkę do zabudowy. Jakich funkcji zmywarki należy szukać, przeglądając oferty znanych producentów?

Kilka programów mycia do wyboru

Nowoczesne zmywarki do zabudowy dostępne pod adresem https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy powinny przede wszystkim zapewniać dostęp do różnych trybów mycia. W przypadku standardowego, codziennego czyszczenia naczyń stosujemy z reguły program normalny.

Jednak zdarzają się takie sytuacje, w której z pomocą przyjdzie nam bardziej intensywny program. Cechuje się on znacznie wyższą temperaturą mycia. Zaschnięte garnki, naczynia żaroodporne i inne elementy zastawy, których nie da się domyć w normalnym trybie – w takich sytuacjach zmywarka z trybem intensywnym zagwarantuje nam świetne efekty.

Z drugiej strony kieliszki i naczynia bardziej wrażliwe – te powinny być myte w programie delikatnym. Na samym końcu warto wspomnieć o trybie szybkim, który przepłucze lekko zabrudzone naczynia i nada im świeżość oraz czystość

Program samoczyszczenia zmywarki

Podobnie jak w przypadku oferowanych na https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralki-do-zabudowy pralek, tak również zmywarki muszą być poddawane częstemu myciu i konserwacji. Tylko regularne porządku we wnętrzu urządzenia zapewnią jego żywotność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Jak jednak doskonale wiemy, są to czynności, o których często zapominamy, lub które są na samym dole listy rzeczy do zrobienia.

Dlatego też wygodnym rozwiązaniem jest zakup zmywarki z trybem automatycznego czyszczenia. Tego typu funkcjonalność uruchomi się automatycznie zgodnie z zaplanowanymi cyklami czyszczenia, ale w wielu modelach zmywarek do zabudowy możemy samodzielnie zarządzać funkcją czyszczenia.

Funkcja automatycznego dostosowania trybu mycia

Czy do mycia naczyń zawsze wykorzystujemy odpowiedni program? Z pewnością jesteśmy przyzwyczajeni do uruchamiania naszej zmywarki w jednym konkretnym trybie i rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, czy jest to optymalne rozwiązanie. Na szczęście nowe zmywarki do zabudowy wyposażone zostały w elementy automatyki, które same dostosują tryb, a przede wszystkim ilość zużytej wody w cyklu mycia. Jak to działa? Taka zmywarka wyposażona jest w czujniki, które pozwalają na ocenę poziomu załadowania zmywarki i poziomu zabrudzenia naczyń. Na tej podstawie dostosowuje nie tylko temperaturę mycia, ale również zasoby w postaci wody, które zostaną wykorzystane do całkowitego wyczyszczenia zawartości.

Łączność zmywarki z dedykowaną aplikacją mobilną

Z pewnością słyszeliśmy o innowacyjnej funkcjonalności, która pozwala uruchomić pralko-suszarkę dostępną na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralko-suszarki-do-zabudowy zdalnie, z poziomu smartfona. Dokładnie taka sama funkcje jest też na wyposażeniu naszych zmywarek, które w praktyce mogą być uruchomione bez naszej fizycznej ingerencji. Jesteśmy w salonie i przejście do kuchni to rzecz niemożliwa do zrobienia akurat w tym momencie, gdy kończy się odcinek ulubionego serialu? To czas, by z poziomu aplikacji mobilnej uruchomić tryb mycia zapełnionej zmywarki i dalej cieszyć się serialem. 

Oceń