Zmywarki pod zabudowę należą do podstawowych elementów wyposażenia AGD każdej nowoczesnej kuchni. Mało kto z nas odczuwa przyjemność z ręcznego zmywania naczyń – jest to zajęcie wymagające poświęcenia czasu, energii, a ponadto kosztowne. Dlatego też remont kuchni lub wymiana mebli jest idealnym pretekstem do tego, by wyposażyć się w dobrą zmywarkę do zabudowy. Jakich funkcji zmywarki należy szukać, przeglądając oferty znanych producentów?

Kilka programów mycia do wyboru

Nowoczesne zmywarki do zabudowy dostępne pod adresem https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy powinny przede wszystkim zapewniać dostęp do różnych trybów mycia. W przypadku standardowego, codziennego czyszczenia naczyń stosujemy z reguły program normalny.

Jednak zdarzają się takie sytuacje, w której z pomocą przyjdzie nam bardziej intensywny program. Cechuje się on znacznie wyższą temperaturą mycia. Zaschnięte garnki, naczynia żaroodporne i inne elementy zastawy, których nie da się domyć w normalnym trybie – w takich sytuacjach zmywarka z trybem intensywnym zagwarantuje nam świetne efekty.

Z drugiej strony kieliszki i naczynia bardziej wrażliwe – te powinny być myte w programie delikatnym. Na samym końcu warto wspomnieć o trybie szybkim, który przepłucze lekko zabrudzone naczynia i nada im świeżość oraz czystość

Program samoczyszczenia zmywarki

Podobnie jak w przypadku oferowanych na https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralki-do-zabudowy pralek, tak również zmywarki muszą być poddawane częstemu myciu i konserwacji. Tylko regularne porządku we wnętrzu urządzenia zapewnią jego żywotność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Jak jednak doskonale wiemy, są to czynności, o których często zapominamy, lub które są na samym dole listy rzeczy do zrobienia.

Dlatego też wygodnym rozwiązaniem jest zakup zmywarki z trybem automatycznego czyszczenia. Tego typu funkcjonalność uruchomi się automatycznie zgodnie z zaplanowanymi cyklami czyszczenia, ale w wielu modelach zmywarek do zabudowy możemy samodzielnie zarządzać funkcją czyszczenia.

Funkcja automatycznego dostosowania trybu mycia

Czy do mycia naczyń zawsze wykorzystujemy odpowiedni program? Z pewnością jesteśmy przyzwyczajeni do uruchamiania naszej zmywarki w jednym konkretnym trybie i rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, czy jest to optymalne rozwiązanie. Na szczęście nowe zmywarki do zabudowy wyposażone zostały w elementy automatyki, które same dostosują tryb, a przede wszystkim ilość zużytej wody w cyklu mycia. Jak to działa? Taka zmywarka wyposażona jest w czujniki, które pozwalają na ocenę poziomu załadowania zmywarki i poziomu zabrudzenia naczyń. Na tej podstawie dostosowuje nie tylko temperaturę mycia, ale również zasoby w postaci wody, które zostaną wykorzystane do całkowitego wyczyszczenia zawartości.

Łączność zmywarki z dedykowaną aplikacją mobilną

Z pewnością słyszeliśmy o innowacyjnej funkcjonalności, która pozwala uruchomić pralko-suszarkę dostępną na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralko-suszarki-do-zabudowy zdalnie, z poziomu smartfona. Dokładnie taka sama funkcje jest też na wyposażeniu naszych zmywarek, które w praktyce mogą być uruchomione bez naszej fizycznej ingerencji. Jesteśmy w salonie i przejście do kuchni to rzecz niemożliwa do zrobienia akurat w tym momencie, gdy kończy się odcinek ulubionego serialu? To czas, by z poziomu aplikacji mobilnej uruchomić tryb mycia zapełnionej zmywarki i dalej cieszyć się serialem.