Lato w mieście nie jest nudne, gdy mieszkasz na osiedlu, którego lokalizacja sprawia, że w zasięgu ręki jest zarówno natura, jak i miejskie atrakcje. Pomysłowo zaaranżowane części wspólne  również zapraszają do aktywnego lub relaksacyjnego spędzania czasu. Wszystkie te atuty mają inwestycje gdańskiego Euro Stylu z Grupy Dom Development, realizowane w Trójmieście oraz  najbliższej okolicy.

Plaża, morze, wiatr w żaglach i świetne „podwórko”

Z Osiedla Beauforta, inwestycji realizowanej przez Euro Styl w Pogórzu k. Gdyni, w 10 minut autem i w 20 minut rowerem można dojechać na piękne plaże w gdyńskich Babich Dołach i Oksywiu. Niespełna 15 minut samochodem, a na rowerze mniej niż 30 minut, zajmuje dojazd do Mechelinek ze spacerowym molem, świeżą rybą prosto z kutra, skansenem rybackim i Rezerwatem Mechelińskie Łąki – ostoją morskich ptaków. Nieco ponad 3 km dalej jest Rewa – miejsce z idealnymi warunkami do uprawiania wind- i kitesurfingu. Docenią to szczególnie ci, którzy marzą, by zaraz po pracy „wskoczyć na deskę”.

Rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu, sprzyja nie tylko okolica, obfitująca w malownicze trasy spacerowe i rowerowe, ale także infrastruktura samego osiedla.

– Mieszkańcy mają do dyspozycji najbogatszą osiedlową infrastrukturę sportową w Trójmieście. Są tu m.in. oświetlone boisko wielofunkcyjne, skate park, strefa crossfit, siłownia na świeżym powietrzu, stół do ping-ponga, pająk linowy i ścianka wspinaczkowa. Są też atrakcje dla dzieci: place zabaw, tyrolka i zielony labirynt. Funkcję rekreacyjnej wiaty i miejsca sąsiedzkich spotkań pełni klimatyczny Port Beauforta mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu z Euro Stylu.

Na wycieczkę – pieszo lub rowerem

Letnie miesiące sprzyjają pieszym i rowerowym wyprawom. Gdy brakuje czasu na dalsze eskapady, dobrze jest mieć atrakcyjne tereny wycieczkowe niemalże „pod domem”.  Mieszkańcy budowanych przez Euro Styl inwestycji: Osiedla przy Błoniach w Rumi Janowie (przy granicy z Gdynią) i Cis w Gdyni Cisowej będą mogli się cieszyć bliskością parku oraz naturalnych terenów zielonych i lasów.

Tuż przy Osiedlu Przy Błoniach powstanie Park Miejski Błonia Janowskie. Zajmie 28  ha i będzie pięknie zagospodarowanym miejscem rekreacji z alejkami, placami gier i zabaw, miasteczkiem rowerowym, strefą piknikową i domkami dla zwierząt. Zadowoli zarówno tych, którzy lubią niespieszne spacery, jak i osoby aktywne, które chętnie ćwiczą na świeżym powietrzu. Park będzie również doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi.

Amatorzy dwóch kółek, którzy zamieszkają na Osiedlu Przy Błoniach, będą  mogli wybrać się także na wycieczkę nad morze – do Mechelinek i Rewy. Na rowerze dojadą tam w nieco ponad pół godziny.

Gdynia Cisowa – w pełni rozwinięta dzielnica miasta, z bogatą infrastrukturą i zapleczem handlowo-usługowym – nie od razu kojarzy się z terenami rekreacyjnymi. Mieszkańców osiedla Cis dzieli tylko 250 metrów od stacji SKM Gdynia Cisowa. Dzięki temu w poszukiwaniu letnich atrakcji dojadą szybko zarówno do centrum Gdyni, Sopotu i Gdańska, jak i do tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, czyli Rumi, Redy i  Wejherowa. Osoby, które preferują wyprawy na łonie natury, docenią, że w odległości zaledwie 500 m od osiedla Cis znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy. W niespełna 20 minut można dojechać rowerem do położonego na morenowych wzgórzach Rezerwatu Przyrody Cisowa. To piękne zalesione tereny w dolinie potoku Cisówka – świetne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki wśród zieleni i śpiewu ptaków.

W osiedlowym parku i ogrodzie

Kolejne dwie inwestycje Euro Stylu – Zielony Południk w Gdańsku Południe i Perspektywa w gdańskim śródmieściu – choć mają różny charakter, zadowolą osoby, które tuż za oknem chcą mieć ogrodową lub parkową zieleń.

Pomysłowo zagospodarowane części wspólne osiedla Zielony Południk stwarzają idealne warunki do spędzania letnich dni z bliskimi na świeżym powietrzu. Wystarczy zabrać piknikowy kosz pełen smakołyków i rozłożyć koc lub usiąść na ławkach na pomoście w strefie relaksu nad wodą. Można też skorzystać ze znajdującego się tu grillowiska.

– Zielony Południk to doskonałe miejsce dla osób, które chcą żyć bliżej natury. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji liczne alejki, skwery z ławkami, kamienne lapidarium, zielniki oraz bogatą infrastrukturę sportową, między innymi boisko do streetballu i strefę crossfit. Projekt osiedla został pomyślany w  taki sposób, by sprzyjać integracji sąsiedzkiej oraz aktywnemu spędzaniu czasu mówi Bartosz Podgórczyk z Euro Stylu.

W ramach osiedla zastosowano również proekologiczne rozwiązania – ogrody deszczowe, umożliwiające efektywne wykorzystanie wód opadowych. „Zielony charakter” inwestycji podkreśla sąsiedztwo terenów wypoczynkowych, dających jeszcze więcej możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Na osiedle Perspektywa, usytuowane w gdańskim śródmieściu, złożą się stylowe miejskie wille, eleganckie kamienice i nowoczesne budynki z tarasami na dachach. Wszystko w otoczeniu trzech miejskich parków: Parku Generała Józefa Bema, Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko. Przyszli mieszkańcy, ceniący sobie wypoczynek na łonie natury, będą mogli skorzystać również z własnego parku ze spacerowymi alejkami, który powstanie w północnej części osiedla. Nie zabraknie im więc idealnych miejsc na spacery i do rekreacji.

Perspektywa, choć położona w centrum miasta, to doskonałe miejsce do życia dla osób lubiących kameralny klimat i otoczenie natury. W osiedlowych częściach wspólnych powstaną: plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i elementami małej architektury, place zabaw oraz punkt widokowy w najwyższym miejscu naturalnej skarpy, z którego rozciągać się będzie imponująca panorama miasta. Piękne widoki i prywatną strefę relaksu w letnie ciepłe wieczory zapewnią duże balkony i tarasy.

W centrum wydarzeń

Osiedle Perspektywa zadowoli także osoby, pragnące korzystać z atrakcji wielkomiejskiego życia – z kafejkami, restauracjami, wydarzeniami kulturalnymi i rozrywkowymi. Blisko stąd do historycznej części Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego czy Muzeum II Wojny Światowej. Ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu nie brakuje w Gdańsku nie tylko w czasie wakacji, ale także w pozostałej części roku.

Z miejskich atrakcji nie muszą też rezygnować ci, którzy wybiorą mieszkania w innych inwestycjach Euro Stylu, na osiedlach: Beauforta, przy Błoniach, Cis czy Zielony Południk. Z każdego z nich, dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej lub kolejowej i rozwiniętemu transportowi miejskiemu, łatwo dojechać do centrum Gdyni, Gdańska oraz Sopotu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany