Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie buty męskie na ślub?
istock-

Jakie buty męskie na ślub?

Ślub to dla wielu osób jeden z ważniejszych, o ile nie najważniejszy moment życia. Wszystko powinno być na nim dopracowane w jak najmniejszych detalach. A buty męskie na ślub to wcale nie taki mały szczegół. Podpowiadamy, które wybrać na tę uroczystość.

Najprościej powiedzieć, że buty męskie na ślub powinny być po prostu eleganckie. To może być jednak dla wielu osób niewystarczająca odpowiedź, zwłaszcza że elegancja niejedno ma imię. Z drugiej strony, niektóre rzeczy powszechnie uważane za eleganckie, według znawców mody wcale takimi nie są. Jak zatem nie wpaść w pułapkę i dobrać odpowiednie buty męskie na ślub?

Buty męskie na ślub — materiał i kolor

Materiał na buty na ślub to raczej dość oczywista kwestia. Za elegancką i szlachetną uważana jest skóra naturalna, zatem właśnie z tego tworzywa powinno być obuwie. Oczywiście dobra imitacja też się tutaj sprawdzi, zwłaszcza że różnica nie powinna być bardzo widoczna. Jeśli jednak taki wybór miałaby powodować oszczędność, a nie np. troska o dobrostan zwierząt, zdecydowanie warto jeszcze raz się zastanowić, czy nie lepiej wydać trochę więcej. Jeśli chodzi o kolor, do wyboru są przede wszystkim dwie opcje: czarny i brązowy, z naciskiem na ten pierwszy. Mężczyźni nie raz wybierają też biały, ale to raczej ekstrawagancka opcja dla odważniejszych.

Buty męskie na ślub — typ obuwia

Jednym z bardziej polecanych na ślub typów obuwia są klasyczne oxfordy (https://milermenswear.com/produkt/buty-meskie-miler-oxfordy-czarne-blake). Najlepiej takie o jak najbardziej eleganckim kroju i małej ilości zdobień. Alternatywą są lotniki — najbardziej minimalistyczny typ obuwia bez widocznych przeszyć. Zadbajmy też o to, by buty nam się po prostu podobały. Zwróćmy uwagę na to, czy ich wykończenie jest dobrej jakości. Dobrze też spojrzeć na przednią część obuwia – oxfordy często mają nakładane noski, co może się podobać lub nie. Już po zakupie nie należy zapomnieć o wypastowaniu ich na wysoki połysk. Tylko dzięki temu będą prezentować się tak, jak powinny.

Wybór butów męskich na ślub nie jest wcale taki trudny (https://milermenswear.com/kategoria/buty-meskie). O ile tylko nie zdecydujecie się na uroczystość w nietypowym stylu, np. rustykalnym, najwłaściwszym wyborem prawie zawsze będą czarne Wiedenki. To obuwie, które jest wręcz stworzone do tak szczególnych okazji, jak ślub.

Może Cię również zainteresować: Jak dobrać buty do granatowego garnituru?

Oceń