W ciągu roku jest kilka okazji, gdy dajemy prezenty bliskim osobom. A wybór właściwego prezentu może sprawić nie lada problem. Każdy z nas pragnie podarować bliskiej osobie prezent, który sprawi jej przyjemność, będzie jej potrzebny i nie wyląduje na dnie szafy. Dlatego dla większości z nas wybór upominku wiąże się ze stresem.

Często zamiast zastanawiać się, co nasz bliski chciałby dostać, najlepiej rozważyć to, co wiemy o danej osobie. Co lubi, czym się interesuje, znajomość hobby i zainteresowań bliskich to duży atut, który powinno się wykorzystać podczas zakupu prezentów. W przypadku osoby, której nie znamy zbyt dobrze możemy złożyć się na prezent wspólnie z przyjacielem tej osoby, który dobrze zna gust i potrzeby tej osoby.

Wybierając prezenty dla bliskich warto postawić na praktyczność. Zamiast ozdobnego wazonu czy drogiego obrazu lepiej podarować nową bluzkę, dobrej jakości kosmetyk, choć to też nie jest łatwy wybór. Musimy znać gust i potrzeby danej osoby.

W dawaniu prezentów bardzo ważne jest zaangażowanie osoby kupującej prezent. Pieniądze, chociaż są bardzo praktyczne, nie stanowią najlepszego pomysłu na prezent. Kupując prezent warto zadać sobie trochę trudu.

Pamiętajmy też, że drożej nie oznacza lepiej. Wielu z nas myśli, że im więcej wyda na prezent, tym bardziej zadowoli osobę obdarowywaną. Większość z nas ucieszy się z praktycznego prezentu w niższej cenie niż z czegoś drogiego i mało przydatnego. Prezent musi pasować do osobowości, zainteresowań i potrzeb osoby obdarowywanej. Jeżeli taki prezent wybierzemy, zawsze będzie trafiony niezależnie od tego, ile na niego wydamy.

Jeżeli w dalszym ciągu nie wiemy, co wybrać, warto dyskretnie podpytać bliską osobę, co chciałaby dostać. Dzieci często spisują listy wymarzonych prezentów i lubią opowiadać o tym, co chciałyby dostać. Dorosłe osoby też warto zapytać, o czym marzą. Można także zapytać, co lubią, a czego nigdy nie chciałyby dostać. To pomoże zawęzić kierunek poszukiwań.

Prezenty świąteczne

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wkrótce będziemy rozglądać się za prezentami dla najbliższych. Zadbajmy o to, by prezenty gwiazdkowe były przemyślane. Nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę, gdyż wtedy towar w sklepach może być już przebrany, ceny nieco wyższe i możemy nie znaleźć tego, czego szukamy. Zadbajmy też o ładne opakowanie prezentu, który w wigilijny wieczór położymy pod choinkę.

Jak wybrać trafione prezenty dla bliskich?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany