Bogatą ofertę bajecznych materacy można streścić jednym zdaniem – ilu ludzi, tyle propozycji. Który materac zapewni komu spokojny i regenerujący sen? Piankowy czy sprężynowy? Przyjrzyjmy się obu.

Hrabianka pianka

Nowoczesne materace piankowe wykonuje się z wysokiej klasy materiałów, różnych pod względem elastyczności i odporności na odkształcenia. Każdy lubi inne odczucia podczas odpoczynku. Jakich oczekujesz ty? Wybierz piankowy, jeśli chcesz dopasować go do swojej sylwetki na całej długości – z uwzględnieniem ważnych punktów, np. bioder czy ramion. Masz do dyspozycji higieniczny i przewiewny lateks albo popularną piankę poliuretanową. Największym hitem jest jednak materac z pianki termoelastycznej.

Piankowe materace są: trwałe, sprężyste, mają optymalną wentylację wkładu, co uniemożliwia rozwój szkodliwych grzybów i roztoczy i zapewnia zdrowy i higieniczny sen. Zyskały nawet status „antyalergicznych”. Czy wiesz, że materac ma wpływ na schorzenia kręgosłupa lub związane z krążeniem? Dobrze dobrany wspomoże w walce z tego typu chorobami, a nieodpowiedni może pogłębić dolegliwości.

Jeśli zdecydujesz się na to nowoczesne „łóżkowe” rozwiązanie, zwróć uwagę na materace termoelastyczne – dopasowują się do ciała pod wpływem ciepła, odciążają ciało i minimalizują napięcie mięśni, poprawiając krążenie. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na specyficzne cechy, które posiada materac rehabilitacyjny.

Hrabina sprężyna

Materace sprężynowe, jak wszystko, co sprawdzone i zaakceptowane, nie wychodzą zużycia – cenią je ci, którzy chcą doświadczać specyficznego uczucia unoszenia sylwetki podczas snu. Sprężyna jednak sprężynie nierówna – odpowiednio dobrane pod względem liczby i ułożenia zminimalizują drgania i zapewnią uginanie tylko tych sprężyn, na których aktualnie leżymy.

To rozwiązanie dla poszukiwaczy niskich cen. Modele sprężynowe są też bardzo tolerancyjne – wyśpią się także osoby o większej masie ciała. Mało kto wie, że sprężyny to idealne rozwiązanie dla par, bo bardzo dobrze niwelują ruchy drugiej osoby.

Jeśli zdecydujesz się na to tradycyjne „łóżkowe” rozwiązanie, wybierz najlepszy materac i zwróć uwagę na modele bonellowe – gdzie sprężyny są połączone, i kieszeniowe – gdzie każdą umieszczono w materiałowej kieszonce i ze sprężynami multipocket – posiadają jeszcze więcej niezależnie pracujących sprężyn, dzięki czemu idealnie podpierają ciało śpiącej osoby, gwarantując jej komfortowy i spokojny sen.

Żaba na środku placu

Pamiętasz ten fragment bajki, w którym żaba nie może się zdecydować, czy jest bardziej piękna czy mądra? W podobnym dużym uproszczeniu materace piankowe można przydzielić dla klientów poszukujących wyjątkowego komfortu, cierpiących na choroby układu krążenia, skarżących się na bóle pleców i stawów, a sprężynowe będą doskonałe dla par oraz dla osób o nieco masie ciała. Jeśli podjęcie decyzji, który rodzaj materaca bardziej odpowiada potrzebom, stanowi problem, kup model hybrydowy!

Magiczna hybryda

Entuzjaści idealnego wypoczynku kochają materace hybrydowe, bo te łączą w sobie zalety piankowych i sprężynowych – stanowią perfekcyjne połączenie wysokiej jakości sprężyn oraz innowacyjnych pianek. Oferują je jedynie nieliczne marki, w tym SleepMed. Jeśli jesteś z tych, którzy zawsze chcą „więcej”, koniecznie się im przyjrzyj, a jeszcze lepiej na nich połóż.

Materac bez ziarnka grochu
5 (100%) 1 vote

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany