Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak spędzać wolny czas? Pomysły na deszczowy wieczór z rodziną
rodzinny czas - wspólna gra na konsoli

Jak spędzać wolny czas? Pomysły na deszczowy wieczór z rodziną

To nieprawda, że w czasie deszczu dzieci i dorośli się nudzą. Istnieje wiele sposobów na wspólne spędzenie czasu w kapryśną pogodę. Co można robić? Oto kilka sprawdzonych propozycji. Zainspiruj się nimi!

Oglądanie filmów i seriali

Długi i deszczowy wieczór to idealny czas na domowy seans z całą rodziną. Wystarczy zawołać domowników do salonu, przygotować trochę słonych i słodkich przekąsek i włączyć film bądź serial, który ich zaciekawi. Dla rodzin z małymi dziećmi warto postawić na filmy familijne bez ograniczeń wiekowych, starsze dzieciaki będą zachwycone z filmów przygodowych i o superbohaterach, a nastolatki z sensacyjnych produkcji.

Pewnie zastanawiasz się, gdzie znaleźć popularne filmy i seriale online? Skorzystaj z ofert platform streamingowych. Na nich możesz współdzielić konto z członkami tego samego gospodarstwa domowego. W ten sposób znacząco obniżysz koszty za abonament. Jak to zrobić? Pod tym linkiem https://scroll.morele.net/poradniki/dzielenie-konta-netflix-poradnik/ znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Granie w gry online na konsoli bądź telefonie

Wspólny czas z rodziną można umilić sobie, grając w gry online na telefonie, konsoli bądź komputerze stacjonarnym. Gry rodzinne online nie wymagają szczególnie długiego przygotowywania oraz biegłej znajomości obsługi urządzeń elektrycznych. Jednak niekiedy wymagają wyłączenia aplikacji blokujących reklamy. Tutaj https://scroll.morele.net/poradniki/jak-wylaczyc-adblocka/ znajduje się poradnik, jak to zrobić.

Granie w gry online z całą rodziną pozwala budować mocną i głęboką relację pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Jest także świetnym sposobem na nauczenie maluchów, czym jest zdrowa rywalizacja. Z pewnością doświadczycie radości ze współzawodnictwa oraz spędzicie miło czas we wspólnym gronie.

czas wolny z rodzina - każdy ogląda swój laptop albo tablet

Wspólne gotowanie z całą rodziną

Twoje dzieci uwielbiają słodycze? W deszczowy wieczór zaproponuj im, że upieczecie coś razem. Dzieci uwielbiają eksperymentować, zwłaszcza pod okiem rodzica, który wskaże im jak robić to poprawnie i bezpiecznie.

Wspólnie z dziećmi przygotujcie potrzebne produkty spożywcze np. do zrobienia babeczek z owocami. Pozwól dzieciom, aby to one mieszały półprodukty na ciasto, odmierzały potrzebną ilość mąki czy cukru oraz przekładały ciasto do foremek. Twoim zadaniem niech będzie nadzorowanie tych czynności. Sam zobaczysz, jaką frajdę im to przyniesie. Gdy już słodki wypiek będzie gotowy, posprzątaj razem z maluchami kuchnię, a potem przejdźcie do pałaszowania przygotowanych słodkości.

Domowa sesja zdjęciowa

Kolejną propozycją na długi pochmurny wieczór jest rodzinna sesja zdjęciowa. Do jej wykonania nie potrzeba wiele – wystarczy kilka śmiesznych rekwizytów, przebrań, aparat fotograficzny bądź smartfon. Aby było jeszcze zabawniej, możecie poszukać w szafie śmiesznych okularów, peruk czy sztucznych wąsów. Tego typu zabawa to oryginalna pamiątka na lata i sposób na zajęcie czasu. Wykonane zdjęcia możecie później wywołać w postaci fotoksiążki.

5/5 – (1 głosów)