Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak i w co najlepiej spakować się na biwak?
shutterstock VADISH-ZAINER

Jak i w co najlepiej spakować się na biwak?

Lubisz spędzać czas na łonie natury i jesteś gotowy na przygodę? Pobyt na polu namiotowym, camping czy piesze lub rowerowe wycieczki sprawią ci dużą frajdę. Chcesz dowiedzieć się, jakich rzeczy będziesz potrzebował? Ten artykuł podpowie ci, co zabrać pod namiot.

Na pewno wiesz, że pobyt pod namiotem to nie to samo co nocleg w hotelu. Tutaj jesteś zdany na swoje własne wyposażenie. Nie możesz sobie pozwolić na błędy, ponieważ brak podstawowych przedmiotów niezbędnych na biwaku może skutkować nieudanym wyjazdem i z pewnością pozostawi przykre wspomnienia.

Co zabrać pod namiot – must have każdego włóczykija

Pakowanie się na urlop spędzany pod namiotem przypomina nieco urządzanie mieszkania. Musisz zorganizować sobie dach nad głową, miejsce do spania, coś do przygotowania jedzenia, umożliwić zachowanie higieny. Podstawowy ekwipunek – namiot, karimaty, materace lub maty samopompujące i śpiwory to twój dom i łóżko na urlopie.

Do tego przyda się dobrze wyposażona kuchnia. Może to być kuchenka turystyczna, tzw. JetBoil albo maszynka na butle z gazem. To zależy od twoich preferencji i oczywiście od rodzaju wycieczki. Z pozostałych rzeczy, które są dość uniwersalne na większości wakacyjnych wyjazdów, nie zapominaj o apteczce, zapasie ubrań, środkach higienicznych, butach i nakryciu głowy. Co oprócz tego warto zabrać pod namiot? Środek na komary, papier toaletowy, nawilżane chusteczki, latarkę, mapę oraz składany scyzoryk. Jeżeli nie chcemy lub nie możemy odciąć się od w 100% od technologii warto zaopatrzyć się w pojemny powerbank, którym będziemy mogli zasilić telefon, tablet czy latarkę nowej generacji.

Te wszystkie rzeczy możesz spakować do pojemnego i wygodnego plecaka turystycznego, z którym możesz przemieszczać się po szlakach, jeśli takie jest założenie wycieczki. Jeśli przewozisz swój bagaż samochodem, oprócz plecaka polecanym rozwiązaniem jest torba podróżna albo solidne plastikowe kosze. Jedno i drugie łatwo będzie przenieść wraz z zawartością z bagażnika na miejsce biwaku. Duży wybór plecaków i nie tylko znajdziesz w serwisie empik.com

Jak się spakować pod namiot? Ważna kolejność

Pakując się pod namiot, stosuj zasadę – wszystko na swoje miejsce. Najlepiej, gdy poszczególne akcesoria podzielisz wg ich zastosowania. W jednym bagażu niech znajdą się elementy namiotu, w kolejnym umieść rzeczy niezbędne do przygotowania posiłku, w jeszcze innym przybory toaletowe.

Podróżując samochodem, podziel ubrania wszystkich uczestników wyjazdu tak, aby każdy wiedział, w którym miejscu znajdzie swoją odzież. Sprawdza się tutaj umieszczanie kurtek i bluz na wierzchu bagażu, aby mieć do nich łatwy dostęp. Bieliznę najlepiej spakować do kieszeni bocznych. Do przechowywania kosmetyków oraz elementów apteczki dobrze nadają się przezroczyste opakowania lub woreczki strunowe.

Co zabrać na biwak – przydatne akcesoria

Aby urlop przebiegał sprawnie i bez niemiłych niespodzianek, dobrze jest zaopatrzyć się w kilka dodatkowych gadżetów. Oświetlenie podczas wieczornych wędrówek zapewni ci wygodna czołówka, do której weź ze sobą zapas baterii lub akumulatorów. Przydadzą się też zapałki i sztućce.

Pakując swój ekwipunek pod namiot najlepiej zrobić listę z wszystkimi niezbędnymi rzeczami. Wyruszaj na spotkanie z przygodą i spędź wspaniały urlop tak, jak lubisz!

Oceń