Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dobrze wybrać skrzynię do ogrodu?

Jak dobrze wybrać skrzynię do ogrodu?

Piękny ogród zachwyca każdego. Bujne kwiaty, gęsta zielona trawa. Taki obrazek maluje się w naszej głowie, gdy myślimy o własnym domu i jego obejściu. Do tego obrazka należałoby jeszcze dopisać, że przed naszym wymarzonym domem powinien stanąć taras z meblami ogrodowymi.

Jeżeli ktoś nie decyduje się na budowę tarasu, może postawić swoje meble na zielonej trawce przed drzwiami, a jeżeli nie mieszkamy w domu chętnie sadzimy kwiaty na balkonach, by mieć zawsze namiastkę natury blisko siebie.

Meble ogrodowe to nie tylko krzesła, leżaki czy stoły. Do wyposażenia tarasu warto dodać jeszcze skrzynię ogrodową czy skrzynię tarasową. Wielką i pakowną.

Skrzynie ogrodowe

Wśród produktów ogrodowych bardzo łatwo znaleźć różnego rodzaju skrzynie ogrodowe. Służą one przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Ich zaletą jest to, że są bardzo pojemne, a jednocześnie lekkie i wytrzymałe. Skrzynie ogrodowe czy skrzynie balkonowe wykonane są z takich materiałów, które będą odporne na wszelkie warunki pogodowe. Spokojnie można je zostawić na swoim balkonie czy tarasie bez obawy, że zostaną zniszczone przez deszcz lub mróz.

Rodzaje skrzyń ogrodowych i balkonowych

Najprostszym rodzajem skrzyni jest zwykła skrzynia o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Może ona służyć do przechowywania poduch, koców czy materaców na leżak. Świetnie sprawdzi się na małym balkonie gdzie będziemy mogli pochować wszelkie drobiazgi, których nie używamy na co dzień, ale wiemy, że będą nam potrzebne np. przy przesadzaniu roślin doniczkowych. 

Skrzynia ogrodowa/balkonowa jako siedzisko

Jeżeli cenimy sobie miejsce, nie lubimy zabierać przestrzeni wokół nas i szukamy produktów wielofunkcyjnych warto rozejrzeć się na rynku ogrodniczym za skrzyniami z oparciem. Wyglądają one jak zwykła ławka, a jednocześnie posiadają funkcję schowka.

Taka skrzynia pełniąca funkcję ławki czy siedziska świetnie sprawdzi się np. przy piaskownicy gdzie nasza pociecha będzie mogła pochować swoje zabawki ogrodowe. Dzięki temu na tarasie czy w ogrodzie będzie zawsze porządek, a my unikniemy wnoszenia zapiaszczonych zabawek do domu. Skrzynie ogrodowe z oparciem, mogą również zastąpić meble ogrodowe na tarasie czy balkonie.

Skrzynia jako schowek na narzędzia

Skrzynia ogrodowa może pełnić również funkcję schowka na sekatory, nożyce, grabie, doniczki i inne narzędzie, potrzebne do pielęgnacji naszego ogrodu. Abyśmy byli pewni, że nasze narzędzie nie „znikną” podczas naszej nieobecności, można wyposażyć taką skrzynię w kłódkę i ją najzwyczajniej zamknąć. Przechowywanie narzędzi w ten sposób jest bardzo praktyczne w szczególności, jeżeli nie posiadamy domku ogrodowego, w którym moglibyśmy je schować. Taką skrzynię trzymamy przez cały sezon ogrodniczy w dogodnym dla nas miejscu, a jesienią, gdy nastaną pierwsze przymrozki możemy ją z całą zwartością wnieść do piwnicy czy garażu.

Skrzynia jako barek ze schowkiem

Ciepło sprzyja spędzaniu czasu w ogrodach, na tarasach czy balkonach. Często też jemy tam posiłki i urządzamy grille. Na rynku można znaleźć rewelacyjne rozwiązanie, jest to barek ze schowkiem ogrodowym. Taka skrzynia posiada specjalny blat, na którym można przygotowywać posiłki.

Skrzynia do ogrodu w formie barku ze schowkiem, posiada pod blatem półkę, na której możemy odstawić przygotowane potrawy, tak aby nam nie przeszkadzały. Ostatnią częścią takiej skrzyni na taras,  jest miejsce na schowek, gdzie zmieszczą się zarówno napoje, jak i ręczniki czy akcesoria do grilla. Zaletą tej skrzyni ogrodowej jest to, że jest bardzo pojemna i funkcjonalna, a równocześnie bardzo dobrze wygląda.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy skrzynię na balkon, taras czy do ogrodu zawsze możemy wybrać model z funkcją do siedzenia. Każda z tych skrzyń cechuje się funkcjonalnością i dużym schowkiem. Atutem takiej skrzyni ogrodowej jest jej wytrzymałość, praktyczność i bardzo piękny wygląd, która dzięki użyciu materiałów najwyższej jakości będzie nam służyć  przez wiele sezonów.

Oceń