Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lampa biurkowa do gabinetu, biura, czy sypialni – wszystko, co musisz wiedzieć
poznaj najlepsze i najmodniejsze lampy biurkowe do gabinetu

Lampa biurkowa do gabinetu, biura, czy sypialni – wszystko, co musisz wiedzieć

Lampy biurkowe to zwykle skoncentrowane źródło światła o działaniu punktowym. Jest to dodatkowe światło i lampa biurkowa nigdy nie powinna być jedyną lampą w okolicy biurka. Po prostu praca na siedząco wymaga precyzji i dobrego oświetlenia – nie ma znaczenia, czy pracujesz na komputerze, czytasz, czy segregujesz dokumenty do pracy. Zawsze na biurku powinna znaleźć się dobra lampa biurkowa. Jaka musi być? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Światło główne i dodatkowe

Specjaliści od oświetlenia uczulają, że nigdy nie powinno się oszczędzać na lampach i żarówkach w domu, w miejscu pracy czy nauki. Światło dba o utrzymanie prawidłowej uwagi, zapewnia dobrą widoczność i odwzorowanie kolorów. Przynajmniej tak powinno być, jeśli zdecydujesz się na dobrej jakości oświetlenie biurkowe. Zacznij od znalezienia odpowiedniego salonu oświetleniowego lub sklepu z lampami. Dobre i eleganckie lampy, wykonane z wysokiej jakości materiałów oferuje na przykład polska marka MAXLIGHT. Polski producent ma w asortymencie solidne produkty, które posłużą przez lata, ponadto lampa biurkowa to nie tylko dobre źródło światła, ale także elegancka i stylowa dekoracja. 

Jak wybrać lampę biurkową?

Dopasuj ją do wyglądu swojego miejsca pracy czy nauki. Lampa biurkowa do gabinetu, domowego biura czy salonu to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł w Internecie. Takie oświetlenie powinno wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami. Po pierwsze lampa biurkowa nigdy nie powinna stanowić samodzielnego źródła światła, tylko raczej być uzupełnieniem światła głównego, padającego z sufitu. Jednak światło górne jest zwykle dość rozproszone, a do pracy przy biurku potrzebne jest mocne, jasne światło. Dlatego właśnie potrzebujesz odpowiedniej lampy biurkowej, która może być dodatkowo atrakcyjną dekoracją twojego miejsca pracy.  Na rynku są dostępne lampy biurkowe o zróżnicowanej mocy czy różnej barwie światła. To wszystko ma bezpośredni wpływ na kondycję twoich oczu i fakt, jak będzie się pracowało przy biurku.

Jakie światło wybrać?

Najbardziej naturalne dla ludzkiego oka jest światło białe. Dość dobrze imituje je światło niebieskie, które znamy z ekranów telewizorów, komputerów i innych urządzeń elektrycznych. Jeśli zamierzasz wykonywać przy biurku pracę, która wymaga precyzji i dokładności, warto wybrać lampę biurkową wyposażoną w moduł LED. To dziś najczęściej używane źródło światła. Chociaż jest dość sztuczne w odbiorze, to wiele osób ceni fakt, że moduły LED doskonale doświetlają ciemne wnętrza i różne mroczne kąty w pomieszczeniu. Poza tym lampy biurkowe LED wyróżniają się niskim zużyciem energii i równocześnie bardzo długim czasem pracy. Warto zadbać o prawidłową temperaturę barwową światła przy biurku. Duże znaczenie ma też wskaźnik oddawania barw Ra. Im jest wyższy tym bardziej realistyczne będą kolory przedmiotów leżących na biurku. To szczególnie istotne dla grafików czy ilustratorów. Wybierz lampę biurkową od sprawdzonego producent  i ciesz się dobrym źródłem światła przy pracy.

Oceń