Together Magazyn » Aktualności » Gdy alergia nie daje żyć

Gdy alergia nie daje żyć

Wodnisty katar, ból głowy, kichanie i czerwone, przekrwione oczy. Objawy te zna każda osoba, która zmaga się z alergią. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiają się one, chcemy jak najszybciej się ich pozbyć i zapomnieć o przykrych dolegliwościach. Pomóc nam w takiej sytuacji mogą skuteczne środki łagodzące objawy alergii. Jednym z nich jest dostępny bez recepty lek Claritine.

Co to jest alergia i co ją powoduje?

Alergia to nic innego jak nieprawidłowa, często nadmierna reakcja układu immunologicznego na występujące w środowisku obce dla organizmu substancje. Wśród tych, które najczęściej powodują nasilone objawy możemy wymienić kurz, roztocza, pyłki roślin czy też sierść (a właściwie naskórek) zwierząt domowych. Gdy mamy do czynienia z wyżej wymienionymi alergenami zaczynamy źle się czuć, a męczący, wodnisty katar potrafi całkowicie uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Z roku na rok rośnie liczba osób, które zmagają się z alergią. Nic więc dziwnego, że prace nad wynalezieniem środka, który mogłyby im pomóc trwały już od dłuższego czasu i wciąż są nieustannie prowadzone.  Jednym z rozwiązań, na które mogą zdecydować się osoby cierpiące na alergię jest unikanie drażniących czynników czy też poddanie się odczulaniu. Co jednak zrobić w kryzysowej sytuacji, w której objawy alergii już nas dopadły?

Szybko i skutecznie pokonać objawy

Gdy pojawi się okresowy katar alergiczny, warto działać i szybko pokonać jego objawy. Możemy to zrobić przy pomocy skutecznych leków. Nie po wszystkie musimy udawać się do lekarza. Claritine bez recepty jest jednym z rozwiązań, które cieszą się uznaniem alergików. Te tabletki, dzięki swojemu specjalnemu składowi, w którym znajdziemy zestaw dwóch skutecznych substancji czynnych (Loratadinum + Pseudoephedrini sulfas), są bowiem w stanie szybko pomóc nam uwolnić się od przykrych objawów.

Dostępny bez recepty lek Claritine zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, co powoduje zmniejszenie się ilości kataru oraz swobodniejsze oddychanie. Co więcej, stosując ten preparat możemy zapomnieć o łzawiących oczach czy bólu głowy. Słowem, jest w stanie pokonać większość objawów, które powoduje okresowa alergia. Warto również wspomnieć o tym, że lek ten charakteryzuje się bardzo długim okresem działania.

Podsumowując, jeśli my sami, lub ktoś z naszej rodziny od czasu do czasu walczy z uciążliwymi objawami alergii, które skutecznie wykluczają z codziennej aktywności, warto być odpowiednio przygotowanym.  Posiadanie w domowej apteczce leku Claritine sprawić może bowiem, że objawy znikną, zanim rozwiną się na dobre. W sezonie wiosennym, kiedy o kontakt z alergenami nie trudno ma to szczególne znaczenie. Przekonało się już o tym zresztą bardzo wiele osób, które dzięki niedrogim lekom bez recepty przestały skarżyć się na często nawracające dolegliwości.

[kk-star-ratings align="left" reference="auto" valign="bottom"]