Together Magazyn » Aktualności » Hanlo – inwestycja w zdrową, ekologiczną przyszłość

Hanlo – inwestycja w zdrową, ekologiczną przyszłość

Świadomość proekologiczna naszego społeczeństwa sukcesywnie wzrasta. Nikt już nie kwestionuje drobnych działań, jak segregacja odpadów, oraz większych, które dotyczą redukcji zanieczyszczeń przemysłowych. Czy myślenie proekologiczne i prozdrowotne powinno towarzyszyć także inwestycjom budowlanym? Jak najbardziej!


Domy z drewna – czysty zysk

Jak wiadomo, drewno jest ponadczasowym budulcem. Właściwie zabezpieczone, nie traci swoich właściwości. Nigdy też nie wychodzi z mody, zatem można stwierdzić, że domy drewniane są konstrukcjami ponadczasowymi. Domy Hanlo są wykonywane z odpowiednio wysuszonego drewna, które jest poddawane specjalistycznej obróbce. Dzięki temu spełnia ono rygorystyczne wymagania pod kątem trwałości, estetyki, efektywności energetycznej oraz oczywiście ekologii. Niemiecka precyzja oraz doświadczenie specjalistów z firmy Hanlo to gwarancja jakości

i niezawodności, którą można się cieszyć przez długie lata.

Budulec z głębi lasu – najkorzystniejsze rozwiązanie

Zastosowanie w budownictwie syntetycznych komponentów bywa przyczyną wielu problemów, również tych dotyczących zdrowia. Za przykład mogą posłużyć azbestowo-cementowe płyty, z których wykonywano pokrycia dachu czy elewacji. Po latach stwierdzono, że popularny eternit może powodować odkładanie się włókien azbestowych w płucach i być przyczyną nowotworów.

Obecnie stosowanie tego typu materiałów jest zabronione, a ich utylizacją muszą się zajmować wyspecjalizowane firmy. Przykład eternitu jest jednym z bardziej drastycznych. Niemniej stanowi dowód, że powszechnie stosowane materiały budowlane nie zawsze muszą być bezpieczne dla zdrowia. Najkorzystniejszym wyborem jest wykorzystywanie w budownictwie naturalnych materiałów. To właśnie one są podstawą konstrukcji oferowanych przez firmę Hanlo. Domy wykonywane są w 90% z drewna konstrukcyjnego – świerkowego lub sosnowego. Drewno lite konstrukcyjne KVH to nowoczesny materiał drzewny wysokich technologii, najwyższa jakość, precyzja i powtarzalność.Zanim drewno zostanie wykorzystane jako budulec, jest poddane komorowemu suszeniu i czterostronnemu struganiu. Osiągnięcie wilgotności KVH na poziomie 15% wskutek sortowania i suszenia technicznego w komorach powietrznych eliminuje wszelkie deformacje po jego zastosowaniu.To wszystko sprawia, że nowych konstrukcji nie trzeba osuszać po oddaniu do użytku – od razu są gotowe do zamieszkania. Warto również podkreślić, że technologia przygotowania drewna nie wymaga w tym przypadku stosowania impregnacji chemicznej w celu ochrony przed działaniem owadów, grzybów i ognia. Domy Hanlo to konstrukcje w pełni antyalergiczne, przyjazne dla użytkowników.

Izolacja z wełny skalnej – ciche, ciepłe i zdrowe ściany Twojego domu

Stosowana w domach Hanlo wełna mineralna Knauf Insulation to innowacyjna izolacja, z natury przyjazna dla środowiska, wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających . Powstaje z szybko odnawialnych surowców, takich jak piasek kwarcowy i kruszywo skalne, spełniając wysokie wymogi rozwoju zrównoważonego w budownictwie. Rozległe testy wykazały, że wełna mineralna produkowana w ECOSE® Technology nie stanowi pożywienia dla jakichkolwiek mikrorganizmów; nie gnije, nie butwieje i nie sprzyja rozwojowi pleśni.Zastosowanie nowej wełny mineralnej gwarantuje poprawę jakości powietrza wewnątrz budynków i bardzo dobrą charakterystykę środowiskową budynków, w których zastosowano produkt.
Warto zwracać uwagę na to, aby produkty używane wewnątrz budynku miały certyfikat Eurofins INDOOR AIR COMFORT GOLD, który świadczy o najwyższym standardzie na terenie Europy w

zakresie emisji powietrza wewnątrz budynku. Elementy domów Hanlo takie certyfikaty posiadają.

Zdrowie i ekologia – połączenie idealne

Oprócz walorów prozdrowotnych, domy Hanlo cechuje również wiele rozwiązań proekologicznych. Takie połączenie może przynieść wyłącznie same korzyści przyszłym użytkownikom. Spośród wielu interesujących technologii proekologicznych, które cechują domy Hanlo, warto wymienić:

ściany pasywne –dzięki nim zapotrzebowanie na energięcieplną jest znacząco niższe niż w tradycyjnych domach;

drewnianeokna 3-szybowe– zapewniają ochronę przedubytkami ciepła i charakteryzują się wyjątkową trwałością;

pompy ciepła oraz inteligentne systemy grzewcze – umożliwiająefektywne i tanie ogrzewanie domu z wykorzystaniem źródeł odnawialnych;

rekuperacja – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – obniża koszty eksploatacji oraz zapewnia odczuwalną świeżość powietrza w budynku; skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, alergeny i związki chemiczne a także reguluje poziom wilgoci;

ogrzewanie podłogowe – nie tylko zapewnia ekonomiczne i ekologiczne gospodarowanie ciepłem, ale i niweluje problem unoszącego się kurzu, który jest typowy dla konwencjonalnych metod grzewczych z wykorzystaniem tradycyjnych grzejników.

Aby dowiedzieć się więcej o zdrowych i ekologicznych domach Hanlo, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.hanlo.pl.

Oceń