Together Magazyn » Styl życia » „Gramy dla Bohatera Borysa” – koncert charytatywny na Scenie Muzycznej

„Gramy dla Bohatera Borysa” – koncert charytatywny na Scenie Muzycznej

Gramy dla Bohatera Borysa” to tytuł koncertu charytatywnego, który 9 maja odbył się na Scenie Muzycznej GAK-u. Celem zbiórki funduszy była pomoc 5 letniemu Borysowi, który boryka się z syndromem MLD – leukodystrofią metachromatyczną, śmiertelną chorobą, upośledzającą rozwój fizyczny i umysłowy dziecka.

Bohaterską walkę o życie Borysa podjęli jego rodzice, przyjaciele, i oczywiście on sam. Jako jeden z nielicznych, Borys zakwalifikował się do innowacyjnego programu terapii genowej, która dzięki wykorzystaniu wirusa HIV umożliwia wszczepienie choremu właściwego kodu genetycznego.

Koncert charytatywny na Scenie Muzycznej zgromadził liczne grono darczyńców, głównie rodziców i dzieci. W ramach imprezy odbył się koncert młodych talentów. Dzieci w wieku od kilku do kilkunastu stal zaprezentowały swoje umiejętności – śpiew oraz grę na instrumentach takich jak pianino, skrzypce, wiolonczela, klarnet czy akordeon. Podczas licytacji nabyć można było oryginalne grafiki, miejsce w loży VIP na Ergo Arenie, zdjęcie z autografem Kamila Stocha, zaproszenie do opery i wiele innych. Spotkanie uświetnił koncert grupy P.Z.P.C.

Środki gromadzone podczas akcji charytatywnej mają umożliwić chłopcu leczenie oraz późniejszą rehabilitację. W sumie udało się zebrać 17 828, 65 zł

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:

https://togethermagazyn.pl/koncert-charytatywny-dla-bohatera-borysa-na-scenie-muzycznej-gak/

Oceń