Together Magazyn » Zdrowie » Działanie medycyny komórkowej w chorobach nowotworowych

Działanie medycyny komórkowej w chorobach nowotworowych

Kluczowych odkryć dla zwycięstwa w walce z rakiem dokonano już ponad 20 lat temu. Zdecydowany postęp w skutecznej profilaktyce, kontroli i eliminacji nowotworu oparty jest na nowym zrozumieniu decydującej roli mikroelementów w tym procesie.

Rak jest trzecią co do wielkości przyczyną śmierci w uprzemysłowionym świecie. Wskaźniki dowodzą, że co druga kobieta i co trzeci mężczyzna zachoruje na nowotwór. Zachorowalność na nowotwór, pomimo medialnego szumu wokół medycznych „przełomów”, wzrasta. Co to może oznaczać? Moim zdaniem, metody kontroli tej choroby i jej zwalczania nie zostały jeszcze opracowane
w wystarczającym stopniu lub nie są stosowane w praktyce. Konwencjonalne procedury, takie jak chemio- i radioterapia, nie sprostały dotąd tej epidemii. Wyniszczające działania niepożądane chemioterapii mogą być znaczące i obejmować uszkodzenia w systemie immunologicznym, uszkodzenia organów (serca, płuc, wątroby, nerek, mózgu), czasami nawet wywoływać powstawanie innych nowotworów. Zasadą działania medycyny konwencjonalnej jest niszczenie komórek nowotworowych metodą chemiczną i jest ona zwykle zorientowana na objawy. Jest to terapia stosunkowo kosztowna i niesie ze sobą skutki uboczne.

Medycyna komórkowa skupia się na komórkowych składnikach odżywczych i wspomaganiu funkcji komórek. Zorientowana jest na przyczyny. Choroba nowotworowa jest hamowana na poziomie komórkowym. Jest to naturalna metoda bez działań niepożądanych. Nowotwór jest zwalczany w sposób długofalowy, lecz dostępnymi kosztami, ponieważ naturalne substancje nie są objęte patentami i nie stanowią obiektu spekulacji.

Z raportu rządu amerykańskiego wynika, że wiele popularnych leków przepisywanych na receptę może powodować raka. Profilaktykę stanowią biologiczne narzędzia, naturalne metody zapobiegania i walki z nowotworem. Wiedza na ten temat trafia już do coraz szerszej publiczności i w naszym, wspólnym interesie, jest przekazywanie jej dalej. Dla wszystkich typów nowotworów istnieje jeden wspólny mechanizm: trawienie tkanki łącznej (np. kolagenu) otaczającej komórkę rakową. Najistotniejsze jest jednak to, że istnieją pewne naturalne substancje zawarte w diecie – są nimi mikroelementy – które są w stanie zablokować działanie tych enzymów. Przyjmowane w optymalnych proporcjach mikroelementy mogą ograniczyć niekontrolowane trawienie tkanki łącznej oraz rozmnażanie się komórek rakowych. Kluczowymi mikroelementami w naturalnej terapii raka są: witamina C, aminokwasy: lizyna, prolina, arginina i N-acetylocysteina (NAC), polifenole (ekstrakt z zielonej herbaty (EGCG) i kwercetyna) oraz takie minerały, jak selen, miedź czy mangan. Ważna jest oczywiście synergia tych składników, czyli ich wspólne działanie. Lizyna jest najskuteczniejszym środkiem naturalnym, blokującym działanie enzymów rozpuszczających kolagen. Ogranicza przez to przerzuty komórek nowotworowych. Niestety, nasz organizm nie wyprodukuje samodzielnie ani witaminy C, ani lizyny. Musimy ich dostarczać w codziennej diecie. Współczesna dieta nie zawiera często również wystarczającej ilości mikroelementów. Kluczem w zapobieganiu i kontroli groźnych chorób jest zdrowy kolagen. Optymalna produkcja i struktura kolagenu zależy w dużym stopniu od trzech mikroelementów: witaminy C, lizyny i proliny. Wyniki badań przeprowadzonych w Instytucie Medycyny Komórkowej w Kalifornii, również pod okiem doktor polskiego pochodzenia, Aleksandry Niedzwiecki, jednoznacznie wskazują, że naturalna synergia mikroelementów jest skuteczna w kontrolowaniu głównych mechanizmów nowotworu w przypadku: raka płuc, piersi, prostaty, jelita, wątroby, skóry, trzustki, kości, tkanki łącznej, przełyku i innych. Zespół badawczy dr. Ratha opublikował wyniki potwierdzające przełom w zwalczaniu raka 8 marca 2002 roku w „USA Today” – jednym z najpoczytniejszych periodyków w Stanach Zjednoczonych. W 2005 roku największa instytucja rządowa w Stanach Zjednoczonych, zajmująca się zdrowiem – National Institutes of Health (NIH) – potwierdza badania nad witaminami i komórkowymi składnikami odżywczymi: „Witaminy niszczą komórki nowotworowe w sposób zamierzony, natomiast zdrowe komórki pozostają nietknięte!”.

Zapraszam do indywidualnych konsultacji, gdyż dobranie odpowiedniej suplementacji nie jest łatwe. Ważna jest synergia i dawkowanie. Zawsze należy sprawdzać pochodzenie, badania medyczne i skład suplementu. Nie wolno samemu zmniejszać lub zwiększać dawkowania leków przepisanych przez lekarza. Wiedza to życie.
Agnieszka Lidia Senko

 

Konsultant Medycyny Komórkowej II Stopnia, członek Polskiej Akademii Zdrowia. Zapraszam na indywidualne konsultacje i wykłady dla grup. Tel: 727 996096 MAIL: AGNIESZKA SENKO@GMAIL.COM

Źródła: Dr med. Matthias Rath, Dr Aleksandra Niedzwiecki Zwycięstwo nad rakiem. Dwumiesięcznik O czym lekarze Ci nie powiedzą

 

5/5 – (1 głosów)