Together Magazyn » Aktualności » Hokery – nowoczesne krzesła, które zmieniają obraz kuchni

Hokery – nowoczesne krzesła, które zmieniają obraz kuchni

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak poprawić wygląd swojej kuchni. Jedni ludzie stawiają na styl retro, jednak drudzy urządzają ją w sposób nowoczesny. W końcu jest to miejsce, gdzie spędza się nieco czasu, dlatego warto zadbać o jego odpowiedni wystrój. W dzisiejszych czasach dość powszechne stało się stosowanie tzw. „barów”. Jeśli dana osoba decyduje się na takie rozwiązanie, to wówczas niezbędnym elementem w kuchni stają się hokery – czyli wysokie, barowe stołki.

Czym są hokery?

Hokery są to specyficzne krzesła, które mają zastosowanie głównie w kuchni. Sprawdzają się w niej doskonale, bowiem oprócz pełnienia swej praktycznej funkcji, również znakomicie się prezentują. Dużo osób rezygnuje z ich zakupu, z powodu obawy o komfort siedzenia. Niesłusznie, bowiem mnóstwo hokerów posiada podpórki pod nogi, obrotowe siedzisko, a także uszczelki, które w bardzo skuteczny sposób zapobiegają rysowaniu podłogi. Talerz – czyli podstawa hokera, bardzo często jest również zabezpieczony przed poślizgiem, a tym samym zwiększone jest bezpieczeństwo osoby, która siada na takim krześle. Wniosek z tego, że mogą one sprawdzać się jeszcze lepiej niż tego typu klasyczne meble.

Rodzaje hokerów

Jeśli już zdecydujemy się na zakup hokerów, to warto zastanowić się nad ich rodzajem. Ich pierwszą podstawową cechą jest możliwość podnoszenia i opuszczania siedziska, zatem powinniśmy przemyśleć, czy wolimy mebel ruchomy, czy też krzesło bez możliwości regulowania wysokości. Kolejnym bardzo ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest podpórka pod nogi. Jest to o tyle praktyczne, że nasze kończyny nie będą zwisać bezwładnie w dół, lecz znajdą wygodne oparcie. Dotyczy to zwłaszcza hokerów, które nie mają regulacji wysokości. Kolejna sprawa to rodzaj siedziska, a dokładniej materiału, z jakiego zrobione jest krzesło. Najczęściej mają one metalowe stelaże lub nogi, które wykończone są tapicerowanym siedzeniem, które bardzo często amortyzuje się podczas siadania. Tym samym zwiększony jest komfort użytkownika. Jednak jeżeli ktoś preferuje całkowicie drewniany wystrój, to wówczas możliwy jest zakup hokera z takiego właśnie materiału.

Ceny hokerów


Zapewne teraz mnóstwo osób zastanawia się, gdzie można dostać tego typu meble i jaki jest ich koszt. Otóż w związku z tym, że hokery stały się w dzisiejszych czasach bardzo popularne, praktycznie nie ma większego problemu z ich zakupem. Można dokonać go osobiście w sklepach meblowych, ale równie powszechny jest zakup tego typu krzeseł przez internet, np. na stronie https://www.centrumkrzesel.pl/krzesla-barowe-hokery-1/179/c. Jeśli zaś chodzi o cenę, to wszystko zależy od tego, jaki rodzaj hokera zamierzamy kupić. Pojedyncze, klasyczne barowe krzesło bez oparcia, z podpórką na nogi, powinno kosztować w granicach od 100 do 170 złotych. Jeśli mamy zamiar kupić barowe krzesło z oparciem, na czterech nogach, takie, które do złudzenia przypomina standardowy mebel to wtedy trzeba liczyć się również z wydatkiem ok. 150 złotych. Eko hoker wykonany z drewna to nieco większy koszt, często przekraczający 300 złotych. Naturalnie cena tych mebli może wzrastać w zależności od materiału, z którego zrobione są siedziska.


Czy zatem warto je kupić?

Reasumując hokery są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd i odrobinę ekstrawagancji. Takie meble na pewno zwrócą uwagę wszystkich, którzy odwiedzą naszą kuchnię, ale i samym właścicielom powinny sprawić dużo radości.

Oceń