Together Magazyn » Wspieramy » Festiwal Sopockie Dni Sztuki Wokalnej

Festiwal Sopockie Dni Sztuki Wokalnej

Sopot, 16-24 lipca 2016


Festiwal – Sopockie Dni Sztuki Wokalnej powstał z inicjatywy śpiewaczki i pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku, profesor Bożeny Harasimowicz.
Celem festiwalu jest przybliżenie publiczności tajników sztuki śpiewu solowego, promocja młodych talentów oraz koncerty w wykonaniu mistrzów.
Festiwal jest kontynuacją idei Letniej Akademii Śpiewu organizowanej przez prof. Bożenę Harasimowicz od 2009 roku w Sopocie i w Gdańsku.
Istotą festiwalu jest nie tylko prezentowanie i upowszechnianie wartościowych dzieł polskiej i światowej literatury wokalnej, ale również promocja artystów śpiewaków z kraju i zagranicy. Organizatorka stawia sobie za cel animowanie publiczności do udziału w przesłuchaniach konkursowych, warsztatach wokalnych Letniej Akademii Śpiewu, a także zaprasza publiczność do udziału w spotkaniach z gwiazdami sceny operowej.
Tegoroczny festiwal składa się z trzech części, z których pierwsza to 8. Letnia Akademia Śpiewu – Mistrzowskie Kursy Wokalne dla młodych śpiewaków w wieku od 19 do 32 lat, prowadzone przez wybitną kadrę pedagogów i śpiewaków z kraju i zagranicy. Kursy odbywać się będą w dniach 16 – 21 lipca w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, a prowadzić je będą: Eva Blahova (Słowacja), Olga Pasiecznik, Bożena Harasimowicz i Andrzej Saciuk.

581878_970596266342554_4081870004959802178_nDrugą część wypełnią przesłuchania VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art. Program wypełni muzyka różnych stylów i gatunków: arie barokowe, klasyczne, pieśni oraz arie operowe G. Donizettiego, V. Belliniego, G. Verdiego w wykonaniu uczestników kursów i konkursu.
Przesłuchania odbywać się będą w Sopocie w sali balowej Sofitel Grand Sopot przy ul. Powstańców Warszawy 12/14 w dniach 22-23 lipca br. w godzinach od 16:00 – 20:00.

Na zakończenie festiwalu usłyszymy laureatów konkursu oraz znakomitą śpiewaczkę, kontralt – Ewę Wolak.
Należy ona do wybitnej czołówki polskich artystów śpiewaków. Występuje w najlepszych teatrach operowych na świecie. Artystka obdarzona jest głosem o niezwykłej ciemnej barwie, dużej skali, a także biegłości, co umożliwia jej wykonywanie bardzo różnorodnego repertuaru – od muzyki dawnej przez Rossiniego, Verdiego,Wagnera po dzieła muzyki współczesnej. Absolwentka wydziału wokalnego Krakowskiej Akademii Muzycznej (dyplom z wyróżnieniem). Jako stypendystka Deutscher Akademischer Austauschdienst ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe w Hochschule für Musik w Karlsruhe oraz z wyróżnieniem studia operowe w Institut für Theater und Musik tejże Uczelni. Jest laureatką renomowanych konkursów wokalnych m.in. GRAND PRIX MARIA CALLAS w Atenach, Int.Vocal Competition w ‘s Hertogenbosch (Holandia). Związana jest z Badisches Staatstheater w Karlsruhe, (gdzie z wielkim sukcesem wykonuje partie solowe w operach Wagnera, Verdiego, Glinki i in.), współpracuje z Deutsche Oper w Berlinie, Komische Oper Berlin, Nationaltheater Mannheim, Opera National de Montpellier, Finnish National Opera Helsinki, Theater an der Wien, Théatre du Capitole de Toulouse, Teatro Verdi di Trieste, Teatro Lirico di Cagliari. Z pewnością oczaruje publiczność swą niezwykłą barwą głosu i wirtuozowską techniką wokalną.

Zapraszamy już dziś do sali balowej Hotelu Sofitel Grand Sopot dnia 24 lipca o godz.12:00.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w hotelu w dniach 22 i 23 lipca oraz na godzinę przed koncertem.
Na przesłuchania konkursowe wstęp wolny.

Patronat: Narodowe Centrum Kultury, Prezydent Miasta Sopotu oraz Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu.
Mecenat: Grupa ENERGA
Sponsor: Bauhaus sp. z o.o.
Organizatorzy: Impressio Art Management, Fundacja SAJ
Więcej na stronie www.impressioart.pl

Oceń