Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Aktywny wypoczynek dla dziadków i wnucząt
wypoczynek dla dziadków

Aktywny wypoczynek dla dziadków i wnucząt

Dziadkowie chętni do pomocy w opiece nad dziećmi to dla młodych rodziców bezcenny skarb. Nie muszą szukać niani, ponosić dodatkowych kosztów i martwić się o to, czy pociechy są w dobrych rękach. Dla najmłodszych bardzo ważny jest ruch i różnorodność zabaw i zajęć. W tym artykule znajdziesz kilka propozycji na aktywny wypoczynek dla dziadków i wnucząt.

Przejażdżka rowerowa

 

Jazdę na rowerze może uprawiać każdy – zarówno dziecko jak i senior. W większych miastach dostępne są wypożyczalnie rowerów, można też skorzystać z własnego sprzętu. Warto wybrać się do parku lub za miasto i przy okazji przejażdżki zorganizować piknik na łonie natury. Jeżeli babcia lub dziadek narzeka na ból stawów lub kręgosłupa związany ze zwyrodnieniem, w miejscowym i objawowym leczeniu bólu dobrze sprawdzi się chłodzący żel z diklofenakiem.

 

Wyjście na basen lub do parku wodnego

 

Zabawa na zjeżdżalniach czy rwących rzekach to nie lada atrakcja dla dzieci. Seniorzy z kolei mogą skorzystać z jacuzzi czy basenu pływackiego. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów i wzmacniają wszystkie partie mięśni jednocześnie. Mają zbawienny wpływ na zdrowie i sylwetkę, zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

Łyżwy lub narty

 

To oczywiście propozycja na sezon zimowy. Zarówno na lodowisku jak i na stoku narciarskim można miło spędzić dzień, dotlenić się i spożytkować nadmiar energii. Po białym szaleństwie nic nie smakuje tak dobrze jak gorąca czekolada i gofry. Takie dni wspomina się miło przez wiele lat.

 

Wycieczka nad jezioro

 

W gorące letnie dni nigdzie nie jest tak przyjemnie jak na plaży. Można zagrać w siatkówkę, popływać czy pospacerować. Ciekawym pomysłem jest także wypożyczenie łódki lub roweru wodnego. W okolicy zbiorników wodnych należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Nigdy nie zapominajmy kamizelkach ratunkowych gdy oddalamy się od brzegu, o ochronie przeciwsłonecznej i o pilnowaniu się nawzajem.

 

Zwiedzanie miasta

 

,,Cudze chwalicie swego nie znacie.” To przysłowie nie wzięło się znikąd. Jadąc do obcego miejsca staramy się jak najlepiej poznać wszystkie pomniki, muzea i perełki architektury. Jednak wielu z nas nie zna historii miejscowości w której mieszka i nigdy nie miało okazji odwiedzić jej zabytków. Dla dzieci dużą atrakcją może okazać się podziwianie swojego miasta z punktu widokowego, wzięcie udziału w zajęciach edukacyjnych w muzeum czy niespieszne odkrywanie nieznanych placów zabaw u boku babci lub dziadka.

 

Kino 3D lub 4D

 

Filmy dla dorosłych nie szczególnie interesują dzieci, podobnie jak dorośli nie koniecznie zachwycają się bajkami. Ciekawym rozwiązaniem zarówno dla młodszych i dla starszych może okazać się kino 3D lub 4D. Podziwianie dna oceanu lub kosmosu na dużym ekranie to przyjemność z której się nie wyrasta.

 

Zabawy plastyczne

 

Lepienie z gliny, masy solnej czy plasteliny, malowanie obrazów, tworzenie wycinanek, a może szycie maskotek i lalek? Opcji jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zabawy plastyczne rozwijają w dzieciach kreatywność oraz wyobraźnię. Pracownię można zorganizować w domu, w ogrodzie lub na działce. Stworzone dzieła będą piękną pamiątką dla dziadków i wnucząt lub miłym prezentem dla mamy i taty.

Oceń