Together Magazyn » Aktualności » French Touch: widowiskowe show z udziałem francuskich i polskich artystów
()

French Touch: widowiskowe show z udziałem francuskich i polskich artystów

Występ słynnego paryskiego kabaretu Moulin Rouge oraz francuskiej wokalistki ZAZ otworzył galę w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, która była punktem kulminacyjnym French Touch La Belle Vie. Ta oryginalna i wieloaspektowa koncepcja świętowania przyjaźni francusko-polskiej w tym roku ma już 9. odsłonę.

Uroczysta gala French Touch zostanie wyemitowana w najbliższą sobotę 28 października o godzinie 22:30 w TVP2.

Podczas wydarzenia dwukrotnie na scenie wystąpił kabaret Moulin Rouge z energetycznie odtańczonym kankanem w finałowym wejściu oraz zostały zaprezentowane piosenki wielkiej gwiazdy francuskiej Michel Sardou w wykonaniu zespołu popularnego musicalu „Je vais t’aimer”.

Sceną zawładnęli francuscy oraz polscy artyści na czele z piosenkarką ZAZ, dla której występ na French Touch był świetną okazją do ponownego odwiedzenia Polski. Pojawił się również aktor i piosenkarz Patrick Bruel, który zaśpiewał w duecie z Alicją Szemplińską, reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Goście gali French Touch mieli okazję usłyszeć aksamitny głos Krystiana Ochmana, podziwiać artystyczne wcielenia Sary Schwab oraz bawić się przy energetycznych interpretacjach francuskich szlagierów w wykonaniu Darii Marx. Zaś wirtuozerską grą na skrzypcach i wiolonczeli czarowały widzów siostry Camille i Julie Berthollet.

Barwna gala była też hołdem dla dwóch wybitnych francuskich artystów: ubóstwianego w Polsce Louisa de Funèsa oraz Marcela Marceau, słynnego mima polskiego pochodzenia, którego rodzina została uhonorowana nagrodą French Touch.

Gościem specjalnym tegorocznego French Touch był Marc Levy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych francuskich pisarzy. Powieści Levy’ego regularnie trafiają na listy bestsellerów, zostały przetłumaczone na blisko 50 języków, a ich sprzedaż przekroczyła 50 milionów egzemplarzy. Wizyta pisarza w Polsce zbiegła się z przedpremierą najnowszej powieści „Symfonia potworów”, w której pisarz porusza temat wojny w Ukrainie i systemowego porywania ukraińskich dzieci do Rosji.

()

Grafika: French Touch

Podczas gali Levy wręczył nagrodę French Touch, podkreślając, że jest świadkiem niezwykłego i pięknego w każdym wymiarze przedsięwzięcia promującego relacje między Polską i Francją.

Jednak French Touch to nie tylko artystyczne wydarzenie, to również wyjątkowa akcja handlowa, która potrwa do końca października. Zgłosiło się do niej ponad 7000 punktów sprzedażowych i usługowych oferujących szereg produktów francuskich lub inspirowanych Francją z całą gamą atrakcyjnych rabatów. Jak co roku, i akcji handlowej, i barwnej gali towarzyszy specjalna edycja prestiżowego Magazynu La belle vie!, który dociera do ok. 4 mln czytelników.

Według Daniela Teboula, pomysłodawcy, a zarazem prezesa French Touch, Polska i Francja to kraje, które mają wspaniałą tradycję dobrej współpracy i przyjaźni. „Obydwa narody łączy nie tylko historia, ale przede wszystkim dobry gust i wspaniałe smaki, czego udana dziewiąta edycja French Touch jest najlepszym dowodem” – ocenił.

Wskazał, że to niezwykłe wydarzenie, które składa się z trzech części – handlowej, kulturalnej i medialnej, ma na celu promowanie i celebrowanie polsko-francuskiej przyjaźni. „Od samego początku istnienia French Touch staramy się robić wyjątkowe wydarzenie każdego roku z większym rozmachem, co się udaje, biorąc pod uwagę rzeszę gości i artystów biorących udział w wydarzeniu” – zaznaczył.

Dodał, że kolejne edycje tego wydarzenia będą jeszcze ciekawsze. „Za rok będziemy celebrować okrągłą 10. edycję French Touch, która będzie niezwykła nie tylko z powodu jubileuszu, ale też tego, że w 2024 roku we Francji odbędzie się wielkie święto sportu, czyli letnie igrzyska olimpijskie. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam” – powiedział Daniel Taboul.

Grafika: French Touch

Sylvie Marek, główna menadżerka French Touch, zwróciła uwagę, że są miłośnicy francuskiej sztuki, mody i smaków, którzy już w listopadzie kupują bilety na październikową galę, aby mieć pewność najlepszego miejsca. „Na French Touch oferujemy im rozrywkę na wysokim poziomie i pokazujemy cząstkę Francji, której na co dzień nie widać, a jest ona zachwycająca” – oceniła.

Przypomniała, że jeszcze do końca października potrwa akcja handlowa, w której bierze udział ponad 7000 punktów sprzedażowych i usługowych oferujących atrakcyjne rabaty na szereg produktów francuskich lub inspirowanych Francją.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

5/5 – (1 głosów)