Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Fryzura a kształt twarzy. Sprawdź, jaka będzie najlepsza dla ciebie

Fryzura a kształt twarzy. Sprawdź, jaka będzie najlepsza dla ciebie

Szukasz twarzowej fryzury dla siebie? Zanim zdecydujesz się na radykalne cięcie, określ kształt swojej twarzy i zobacz, jaka fryzura będzie dla ciebie najlepsza.

Twarz trójkątna

Uważana za dość wdzięczną i „słodką”. Szerokie czoło, ładnie zarysowane kości policzkowe, wąska i nieco spiczasta broda to główne cechy twarzy trójkątnej. Linia włosów przebiega prosto nad czołem, czasem może tworzyć półkola.

Do twarzy trójkątnej dobiera się fryzury podkreślające i optycznie poszerzające dolne jej partie, natomiast góra nie powinna rzucać się w oczy. Dobrze sprawdzają się krótkie grzywki, krótkie kręcone włosy, długie włosy, pod warunkiem, że będą cieniowane, a przedziałek będzie z boku, Dla zrównoważenia wąskiej dolnej części twarzy można na wysokości brody podwinąć włosy na szczotkę.

Przy twarzy trójkątnej nie poleca się odkrytego czoła, spinania włosów w kucyka z tyłu głowy, upinania wysoko kucyków bądź koków, a także fryzur „na jerzyka”.

Twarz kwadratowa

Wyraźnie zarysowana szczęka, wystające kości policzkowe i niskie czoło to najważniejsze cechy twarzy kwadratowej. Skroń, policzki i podbródek układają się w jedną, pionową linię.

Twarzy kwadratowej pasują długie włosy, najlepiej układające się w miękkie fale. Taki zabieg pozwoli złagodzić twardą linię podbródka i zamaskuje wystające kości policzkowe. Dobrze wyglądają też wszelkie długie i krótkie fryzury z „pazurkami” na policzkach.

Przy twarzy kwadratowej źle wyglądają długa i gęsta grzywka, obfite loki, mocno natapirowane włosy, gładkie koki, szczególnie te nisko położone.

Twarz prostokątna

Wbrew pozorom nie jest to wydłużona twarz kwadratowa. Odróżnia ją przede wszystkim wysokie czoło i wydłużona, aczkolwiek kanciasta broda. Twarz jest wysoka i szczupła. Linia włosów załamuje się i tworzy nierównomierne kąty. Czoło i kości policzkowe tworzą jedną linię.

Przy twarzy prostokątnej dobrze wyglądają wszystkie fryzury nadające jej miękkości, a więc loki, fryzury puszyste po bokach, fryzury z grzywką, szczególnie tą bardzo obfitą. Dobrze sprawdzają się też warstwowe cięcia na półdługich włosach.

Zdecydowanie nie poleca się długich prostych włosów i odsłoniętego czoła.

Twarz okrągła

Osoby z taką twarzą wyglądają na spokojne i dobroduszne. To zasługa miękkich rysów twarzy, małego podbródka niewyraźnie zarysowanego podbródka, niskiego czoła i łukowatej linii włosów.

Okrągła twarz wymaga optycznego wydłużenia, dlatego najlepiej sprawdzają się fryzury wysoko upięte na czubku głowy, ostre cięcia na linii żuchwy, długie włosy podwinięte na końcach.

Nie poleca się fryzur gładkich i przylegających do twarzy, prostej i długiej grzywki, zawijania włosów przy linii policzków.

Twarz owalna

Osoby z taką twarzą mogą uważać się za szczęściarzy. Natura dała im to, do czego inni dążą właśnie za pomocą odpowiednio dobranej fryzury, okularów czy makijażu. Twarz owalna jest wyraźnie wyższa niż szersza, wykończona miękkim łukiem brody. Czoło jest wysokie a linia włosów zaokrąglona. Kości policzkowe są wyraźnie zaznaczone i to właśnie na ich linii znajduje się najszerszy fragment twarzy.

Osoby mające twarz owalną nie muszą wybierać. Mogą sobie pozwolić na każdą fryzurę. Jedynie przy decydowaniu się na proste długie włosy z przedziałkiem pośrodku i bez grzywki powinny zachować ostrożność.

Oceń