Together Magazyn » Edukacja » ENERGETYCZNA MAJÓWKA z EDF Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni 1-3 maja

ENERGETYCZNA MAJÓWKA z EDF Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni 1-3 maja

Energetyczna_Majówka_EXPERYMENT

 

ENERGETYCZNA MAJÓWKA z EDF

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni 1-3 maja

EXPERYMENT jako źródło energii na nadchodzące wakacje. Doładujcie baterie i akumulatory odwiedzając podczas weekendu majowego reaktor pozytywnej energii czyli gdyńskie centrum nauki!

Przez trzy dni będziemy eksperymentować, konstruować i projektować wcielając się w naukowców amatorów. Każdy zostanie naelektryzowany ładunkiem szczęścia

Wystawa EXPERYMENTU, dzięki wsparciu firmy EDF Polska, zmieni się w elektrociepłownię, gdzie urządzeniami zostaną poszczególne elementy programu a energią – zaangażowanie gości. I tak, wśród energetycznych aktywności znajdą się:

  • Ścieżka edukacyjna w postaci gry w dwóch odsłonach – dla Młodszych i Starszych Odkrywców wśród stanowisk związanych z energią, jej źródłami i rodzajami (przez cały dzień)

  • Warsztaty, których tematem będą odnawialne źródła energii oraz nietypowe sposoby jej otrzymywania. Specjalną atrakcją będzie budowa zabawek elektrycznych i robotów zasilanych między innymi energią słoneczną. Dowiemy się również jak wytwarzane jest ciepło w gdańskiej i gdyńskiej elektrociepłowni (codziennie od 12:00 do 15:00)

  • Mobilne stanowisko pozwalające gościom samodzielnie sprawdzić co dzieje się z energią elektryczną w zamkniętym układzie – można będzie do woli eksperymentować z poszczególnymi elementami elektrycznej układanki (codziennie od 12:00 do 15:00)

  • Wulkan energii czyli rodzinne hity – aktywności na świeżym powietrzu, w tym bańki mydlane i malowanie kredą (przez cały dzień – chyba, że pogoda zadecyduje inaczej).

Energetyczna majówka, to moment, kiedy wszyscy przełączamy się z zimowego trybu oszczędzania na pełne zużycie energii, a EXPERYMENT to nic innego, jak stale dostępne źródło prądu.

Udział w aktywnościach w cenie biletu na wystawę.

Sponsorem wydarzenia jest Grupa EDF – największy inwestor zagraniczny w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce. Gdański oddział EDF Polska posiada dwie elektrociepłownie: w Gdańsku i Gdyni, które są największym producentem ciepła i energii elektrycznej na Pomorzu. Z roczną produkcją 11000 TJ ciepła i 1300 GWh energii elektrycznej zaspokajają ponad połowę potrzeb grzewczych w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Rumi. Firma dba o zachowanie równowagi między działalnością biznesową, inicjatywami na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. W Trójmieście zawarła z władzami miast Gdańska i Gdyni Partnerstwa na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, realizując wspólnie wiele działań dla tych miast i ich mieszkańców.

 

Oceń