Together Magazyn » Więcej » Kuchnia » Ekspres do kawy na kapsułki- rzeczywiście taki wygodny?

Ekspres do kawy na kapsułki- rzeczywiście taki wygodny?

fot. Krups

Ulubiony napój ludzi na całym świecie. Nawet gdy jej nie pijesz, to zazwyczaj masz ją w domu, bo goście często nie wyobrażają sobie wizyty bez filiżanki kawy. Dobry ekspres do kawy w domu to podstawa. Producenci stają na głowie, by zadowolić gusta klientów, które są w tym względzie bardzo wymagające. Niektórzy doskonale pamiętają czasy, gdy kawę z kilku łyżeczek kilka razy zalewało się wodą i tak mijał dzień przy jednej szklance. Kolejna zalewka daleka była od smaku kawy. Dziś z pobudzającego napoju w kilka chwil można wyczarować rozkosz dla podniebienia. Oferta ekspresów do kawy jest tak szeroka, że przyprawia o zawrót głowy. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się małe, stworzone w oryginalnym stylu ekspresy do kawy na kapsułki.

Co przemawia za kawą z kapsułki?

Małe urządzenie, a bardzo usprawnia poranek zapracowanym. Ekspres do kawy na kapsułki to kawa w kilka sekund, taka jaką lubimy bez żadnego trudu. Zawsze zrobimy aromatyczną kawę, w krótką chwilę. Nie trzeba być mistrzem w parzeniu pobudzającego napoju, by próbować różnych jej smaków. Ekspres kapsułkowy jest bardzo prosty w obsłudze, to kolejna jego zaleta. Wystarczy włożyć jedną kapsułkę, nacisnąć przycisk i po kilku sekundach mamy ulubiona kawę. Kapsułki dostępne są w różnych rodzajach, można wybierać smak oraz moc. Eksperymentować i zachwycać gości. Wcale nie musimy się znać na parzeniu kawy. Kolejną zaletą ekspresów kapsułkowych są niewielkie gabaryty. Do tego oryginalny design, z łatwością znajdziesz urządzenie dopasowane do stylu w jakim utrzymana jest kuchnia. Co bardzo ważne ekspres na kapsułki jest ekonomiczny i relatywnie tani w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Zużycie energii może być niższe nawet o 40%, porównując z innymi urządzeniami tego typu, możesz sprawdzić to tutaj: www.krups.com.pl. Jak szukasz małego, oszczędnego ekspresu, to warto rozważyć urządzenie na kapsułki. Ponadto zaletą jest to, że są łatwe w utrzymaniu czystości i niezawodne.

Dla kogo ekspres na kapsułki?

Dla wygodnych, zapracowanych, lubiących pić kawę, chętnie spędzających czas z innymi przy filiżance kawy. Gotową kawę otrzymujemy w kilka sekund, omijamy cały proces parzenia, jest szybko i wygodnie, ale dla niektórych ważniejszy jest sam proces przygotowania napoju. Ekspres do kawy na kapsułki będzie idealny, gdy cenisz wygodne i nowoczesne rozwiązania, żyjesz w biegu, a lubisz dobrą kawę o poranku, mającą zawsze ten sam, wyrafinowany smak.

Kawa w kapsułkach czyli jaka?

Często pojawia się pytanie czy kawa w kapsułkach jest tak samo dobra jak ta tradycyjna. Kapsułki zawierają sprawowaną kawę. Rodzaj kawy, która zawarta jest w kapsułce, zależy od producenta. Nie brakuje kapsułek zawierających wyłącznie kawę naturalną, bez żadnych dodatków, a dzięki temu, że zamknięta jest w odpowiednim opakowaniu, jej aromat i smak uwalniają się dopiero podczas przygotowania. Ekspres kapsułkowy jest coraz chętniej wybierany przez Polaków, ze względu na wygodę i jakość otrzymanego napoju.

Oceń