Together Magazyn » Więcej » Hobby » Szwedzki online

Szwedzki online

Język szwedzki nie należy do najpopularniejszych wśród języków obcych wybieranych na kursach. Dla nas Polaków jest trudny w wymowie język, gdyż pochodzi z rodziny języków północnogermańskich – skandynawskich. Posługują się nim Szwedzi i część Finów. Polacy podejmują naukę tego języka, aby umożliwić sobie start na skandynawskim rynku pracy, który jest bardzo atrakcyjny w porównaniu z naszym polskim. Wielu Polaków emigruje do Norwegii lub do Szwecji w poszukiwaniu lepszego życia. Ze znajomością języka jest o wiele prościej. Szwedzkiego uczą się częściej osoby dorosłe pracujące lub poszukujące pracy, w celu podnoszenia swoich kwalifikacji. W ofercie szkoły językowej Empik znajdziemy ciekawą formę nauki języka szwedzkiego.

Dostępny dla każdego

Szwedzki to mieszanka niemieckiego, francuskiego, angielskiego i w mniejszym stopniu greki i łaciny. Wpada w ucho, jednak trudno się z nim oswoić, gdyż w Polsce słabo znamy kulturę krajów skandynawskich. Dodatkowo język szwedzki zna niewiele osób. Na kursy stacjonarne nie zapisuje się tyle chętnych co, np. na język angielski, czy hiszpański. Empik wyszedł z ciekawą interaktywną propozycją, otóż w swojej ofercie ma kurs szwedzkiego online. Oczywiście, oferta dotyczy także innych języków. Taka forma nauki szwedzkiego jest szansą dla mieszkańców mniejszych miasteczek i wsi. Nie każdy mieszka w większym mieście, gdzie znajdzie się grupa chętnych do nauki mało popularnego języka. Student uczestniczy w zajęciach będąc w domu, na przerwie w pracy, na urlopie, w delegacji – w każdym dogodnym dla siebie miejscu i czasie. To wielka wygoda i oszczędność cennego czasu.

Prosta i ciekawa forma

Niektórzy zniechęcają się samym hasłem „online”, ale spokojnie, nie ma się czego obawiać. Platforma, na której odbywają się zajęcia jest bardzo prosta w obsłudze. Poza tym, przed podjęciem ostatecznej decyzji można uczestniczyć w lekcji pokazowej, wprowadzającej. Nauczycielem jest lektor, który prowadzi interaktywne zajęcia z nieliczną grupą uczniów. Wszyscy mają ze sobą kontakt wzrokowo-słuchowy. Szwedzki online umożliwia trening w komunikacji. Przy okazji takiej formy zajęć poznaje się nowe osoby, które chcą ćwiczyć język, można nawiązać znajomość z obcokrajowcem. Wszystkie lekcje są nagrywane i dostępne dla kursantów, podobnie jak ćwiczenia gramatyczne. Baza wiedzy, po którą można sięgać o dowolnej porze. Lektor co jakiś czas sprawdza umiejętności studentów, ma to zachęcać do systematycznej pracy nad językiem. Ćwiczenia są niezbędne przy nauce każdego obcego języka.

Kurs szwedzkiego online jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnego zabieganego człowieka. Wizja dalekich dojazdów, wieczornych zajęć w szkole potrafi zniechęcić potencjalnego kursanta. Rozwiązanie proponowane przez Empik jest komfortowe i praktyczne, oszczędzamy czas i pieniądze. Poza tym, jest to szansa na znajomość z osobami, które mieszkają nawet za granicą, można poznać realia innej kultury. Warto korzystać z takich okazji.

Oceń