Together Magazyn » Aktualności » Ekologiczne powitanie wiosny w Galerii Zaspa

Ekologiczne powitanie wiosny w Galerii Zaspa

Zbiórka elektrośmieci z wiosennymi niespodziankami, kreatywne warsztaty dla dzieci oraz całych rodzin, a także możliwość zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego dla Gdańska – tak właśnie klienci Galerii Zaspa powitają nadejście tegorocznej wiosny. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 marca br.

Ekologiczne Powitanie Wiosny to impreza skierowana zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tego dnia wszyscy odwiedzający Galerię Zaspa w godz. 12.00-18.00 będą mogli skorzystać z mnóstwa ciekawych atrakcji, których motywem przewodnim będzie przyroda, ekologia i zdrowe odżywianie.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z licznych warsztatów, m.in. kuchennego EKO-laboratorium, gdzie pod okiem animatorów będą mogły przekonać się m.in., jakie pH mają znane kuchenne barwniki takie jak sok z kapusty czy buraka, jak wybucha wulkan wykonany z sody i octu, a także czyje drożdże najszybciej wyrosną. Wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem będą mogli wspólnie przygotować ekologiczne mydełka z produktów spożywczych oraz bio-olejków. Nie zabraknie także atrakcji dla młodych miłośników sztuki – dzieci wykonają kolorowe ZOO z wykorzystaniem różnorodnych materiałów do recyklingu. Rodzinną atrakcją będzie także eko-rower, połączony z wyciskarką do owoców. Każdy, kto odbędzie nim przejażdżkę, będzie mógł dzięki włożonemu wysiłkowi wycisnąć sobie zdrowy i smaczny koktajl.

Dodatkowo, w sobotę w godz. 10.00-18.00 będzie również możliwość składania elektrośmieci w specjalnie przystosowanych do tego kontenerach umiejscowionych przed Galerią Zaspa. Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe związki, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby, dlatego tak ważne jest oddanie tego rodzaju śmieci do specjalnych punktów, w których zostaną poddane prawidłowemu przetworzeniu, a zawarte w nich szkodliwe substancje ulegną unieszkodliwieniu.

Każdy, kto 24 marca dostarczy do Galerii Zaspa elektroodpady, otrzyma w zamian roślinną niespodziankę.
W sobotę na terenie galerii stanie także punkt Urzędu Miasta, umożliwiający wszystkim zgłoszenie swoich propozycji do budżetu obywatelskiego miasta Gdańsk. Centrum w dniu wydarzenia czynne będzie w stałych godzinach od 9:00 do 21:00. Dodatkowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku: www.facebook.com/GaleriaZaspa.

Oceń