Together Magazyn » Aktualności » Nowy żłobek w Gdańsku! Już we wtorek otwarcie

Nowy żłobek w Gdańsku! Już we wtorek otwarcie

Rodzice maluchów z Gdańska mogą się cieszyć z kolejnego nowego żłobka, który zapewni opiekę 96 dzieciom do trzeciego roku życia. Oficjalne otwarcie nowoczesnej placówki przy ul. Kolorowej 27 odbędzie się we wtorek, 27 marca. Konferencja prasowa z udziałem prezydenta Gdańska oraz dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków rozpocznie się o godzinie 12.

Wspólne świętowanie z okazji otwarcia nowego żłobka zacznie się we wtorek już od godziny 9. Gdański Zespół Żłobków zaprasza dzieci i ich rodziców na zabawy ruchowe i do zwiedzania nowej placówki. Będzie też okazja do rozmowy z dyrektor GZŻ oraz psychologiem. Poza tym w planach jest szkolenie kulinarne „Mały brzuszek – wielkie potrzeby” dla kucharek Gdańskiego Zespołu Żłobków ze specjalistami Instytutu Żywienia i Rozwoju „Eligo” połączone z możliwością degustacji przygotowanych potraw oraz szkolenie dla opiekunek z zakresu animacji zabaw dla dzieci realizowane przez Akademię Animatora. Punktem kulminacyjnym będzie godzina 12, czyli uroczystość otwarcia żłobka „Skarbek”, w której weźmie udział m. in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków Krystyna Konieczny. Po części oficjalnej – o godz. 13.30 zaplanowano integrację z sąsiadami.

O „Skarbku”

Nowa placówka nazywa się „Skarbek” i składa się z trzech oddziałów. Pomieści 96 dzieci do 3 roku życia. Dla każdej grupy maluchów są innej wielkości mebelki i różnego rodzaju zabawki – dostosowane do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci. Każdy oddział składa się z sypialni wyposażonej w łóżeczka i leżaczki, bawialni, łazienek sąsiadujących z salami i z pomieszczeniami przeznaczonymi do dezynfekcji nocników.

W budynku znajdą się także pomieszczenia technologiczne (składająca się z kilku pomieszczeń kuchnia z nowoczesnym sprzętem) i techniczne. Powstało też atrium, czyli sala pełniąca funkcję auli, miejsca spotkań i występów. Do końca kwietnia – jeśli pogoda na to pozwoli – planowane jest otwarcie placu zabaw przy tej placówce.

– Nowy żłobek to trzynasta placówka, która wejdzie w skład Gdańskiego Zespołu Żłobków. Łącznie opieką otoczonych będzie 1088 dzieci. Od 2011 roku w naszym mieście uruchomiono 533 nowych miejsc dla dziećmi w wieku do lat 3, także tych z niepełnosprawnościami – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – Zdajemy sobie sprawę, że miasto najlepiej rozwija się wtedy, gdy tworzą je ludzie, którzy mają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, mogą łączyć życie zawodowego z prywatnym. To dlatego inwestujemy w budowę nowych żłobków oraz przedszkoli i systematycznie oddajemy gdańszczanom i gdańszczankom kolejne, nowe tego typu placówki. Jest to szczególnie ważne, bo Gdańsk może się poszczycić tym, iż z roku na rok wzrasta liczba dzieci urodzonych w naszym mieście.

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Oceń