Together Magazyn » Aktualności » „Dzikie dźwięki” – nowy cykl warsztatów rodzinnych w Miniaturze

„Dzikie dźwięki” – nowy cykl warsztatów rodzinnych w Miniaturze

„Dzikie dźwięki” to niecodzienne warsztaty rodzinne połączone z prezentacją słuchowisk dla dzieci zrealizowanych przez Teatr Miniatura we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Radiem Gdańsk. Słuchowiska powstały na podstawie scenariuszy polskich autorów, które zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” organizowanym przez festiwal Literacki Sopot we współpracy z Teatrem Miniatura i Teatrem Polskiego Radia. Warsztaty inspirowane wysłuchanymi słuchowiskami poprowadzą doświadczeni instruktorzy – muzycy: Adrian Amrugiewicz. Oleg Dziewanowski i Sandra Szwarc, aktorka Wioleta Karpowicz i choreografka Ula Zerek. Każde wydarzenie z cyklu „Dzikie dźwięki” odbywa się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni odsłuchowej na Sali Kameralnej.

Czas trwania: ok. 1,5 h

Dla rodziców i opiekunów z dziećmi od 4 lat

Bilety na warsztaty połączone z odsłuchaniami w cenie 15 zł od osoby do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Ilość osób ograniczona (30 osób). Rezerwacje: 58 341 94 83 lub 601 628 377 | bilety@teatrminiatura.pl

O słuchowiskach
Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki

scenariusz: Jolanta Patyna

reżyseria: Tomasz Man

„Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” Jolanty Patyny to zabawna historia rodzeństwa, które w tajemniczy sposób przenosi się do krainy, w której król ponad wszystko ceni ciszę, a jego generał tropi i więzi wszystkie dźwięki. Słuchowisko zajęło 1 miejsce w konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki”.

Pani Szast-Prast

scenariusz: Grzegorz Kasdepke

reżyseria: Janusz Kukuła

„Pani Szast-Prast” to słuchowisko wywodzące się z nurtu realizmu magicznego. Jego główna bohaterka zwana Małą spędza wakacje nad morzem u chorego dziadka. Na plaży spotyka panią Szast-Prast sprzedającą lody i jagodzianki, za które nie bierze pieniędzy, ale wolny czas…

Słuchowisko zajęło 2 miejsce w konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki”.

Tam, gdzie mieszka cisza

scenariusz: Aleksandra Chmielewska

reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

„Tam, gdzie mieszka cisza” przeniesie słuchaczy do laboratorium Dźwiękoksiężnika i jego pomocnika Kleofasa, którzy od pewnego pisarza dostali bardzo trudne zamówienie – stworzyć eliksir ciszy. Słuchowisko zajęło 3 miejsce w konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki”.

Ktoś stuka za ścianą

scenariusz: Agnieszka Taborska

reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

„Ktoś stuka za ścianą” to zabawna i bardzo muzyczna opowieść, w której poza pewną sympatyczną rodziną walczącą z hałasem jako bohaterowie pojawiają się m.in. Różowe Zatyczki do Uszu, pani Wiertarka, pani Suszarka i Kwiatki. Słuchowisko otrzymało wyróżnienie w konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki”.

Słuchowiska powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Edukacja kulturalna”.

Oceń