Strona główna » Aktualności » Alfa Park – odpowiedź na współczesne wymagania

Alfa Park – odpowiedź na współczesne wymagania

Jak sprawić, by przy zakupie lokum – mimo zgiełku miasta oraz wciąż rosnącego tempa życia – znaleźć szeroko pojętą harmonię? Najlepiej zacząć od przemyślenia potrzeb i oczekiwań, którym powinno sprostać nasze wymarzone mieszkanie. Niezależnie od preferencji funkcjonalno-estetycznych, okaże się, że kluczową rolę odgrywa lokalizacja.

Decydując się na zakup lokum, mamy świadomość, że to długoterminowa inwestycja, która będzie miała wpływ na rozmaite aspekty w codzienności całej rodziny. Mowa tu o infrastrukturze, komunikacji miejskiej, bezpieczeństwie, obiektach usługowych, handlowych, rekreacyjnych oraz o ilości zielonej przestrzeni…

Osiedle Alfa Park położone jest w Gdańsku na Morenie i stanowi kompleks siedmiu budynków mieszkalnych. Graniczący z nimi malowniczy las sprawia, że to miejsce stanowi idealny kompromis pomiędzy odwiecznym dylematem „dom czy mieszkanie?”. Kontakt z naturą nadaje spokoju oraz harmonii naszej codzienności, skłania do spędzania czasu również poza mieszkaniem i do cieszenia się każdą chwilą. Dla satysfakcji najmłodszych członków rodziny oraz wspólnego spędzania czasu dostępne są rozbudowane place zabaw, które umieszczone są na bezpiecznej nawierzchni. Oprócz korzyści relaksacyjnych wynikających z ilości pobliskich zielonych terenów, dodatkowe zalety to obecność szlaków rowerowych oraz tych dla biegaczy. Istnieją zatem idealne okoliczności do zadbania o swoją kondycję i wdrożenia tego typu aktywności w swój grafik.

Morena jest jedną z bezpieczniejszych dzielnic miasta, jednakże dla jeszcze większego komfortu, teren osiedla jest ograniczony z okalającą przestrzenią zewnętrzną płotem, a nad bezpieczeństwem czuwa monitoring. Nie ma zatem powodu do obaw, że cokolwiek może przytrafić się dzieciom. Mieszkania znajdujące się na parterze wyróżniają się dostępnością ogrodów na wyłączność. Takie okoliczności ogromnie zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu. Pobliskie przedszkola, szkoły oraz obiekty handlowe są dodatkowym atutem tej lokalizacji. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, mamy możliwość podróżowania rozmaitymi środkami komunikacyjnymi, o dowolnej porze i w dowolnym kierunku.

Z pozoru neutralne kolorystycznie elewacje podkreślają otaczającą piękną przyrodę, emanując równowagą, spokojem i elegancją. Zaproponowana aranżacja wnętrza utrzymana jest w spójnej z zewnętrzem stylistyce scandi. Jasna, nowoczesna przestrzeń zestawiona z kontrastującymi akcentami stanowi dobre i praktyczne rozwiązanie dla osób podążających za obowiązującymi trendami, ponieważ biel jest kolorem eleganckim i ponadczasowym. Przykładowe dwupokojowe mieszkanie jest uniwersalną propozycją oryginalnego, przemyślanego wnętrza. Znajduje się tu salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka oraz otwarty na salon przedpokój. To idealne rozwiązanie dla młodego małżeństwa lub małej rodziny. Dzięki połączeniu salonu z aneksem kuchennym, uzyskano dodatkową przestrzeń i modne rozwiązanie. Strefę kuchenną i wypoczynkową łączy kącik jadalniany, który można potraktować także jako główne miejsce rodzinnych spotkań. Oddzielnym pomieszczeniem jest sypialnia wyposażona w podstawowe meble, tj. łóżko i garderoba. Dzięki mobilnemu stolikowi o profilu nóg w kształcie litery „C”, uzyskujemy dodatkową przestrzeń, którą można potraktować jako stolik nocny bądź mobilne miejsce pracy. Zaproponowana łazienka jest utrzymana w bardzo wyrazistej, świeżej, kontrastującej tonacji, poprzez wprowadzenie zaledwie trzech kolorów. Przedstawiona koncepcja osiedla Alfa Park stanowi odpowiedź na wymagania współczesnych lokatorów i idealny podkład do tworzenia przyszłości.

Oceń